Sayfa 1/9 123 ... SonSon
83 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Azelderm ve ketoral losyon yapmak?

Azelderm ve ketoral losyon yapmak?

Azelderm ve ketorala yeni başladım.Krem formunda yedirmek losyondan biraz daha uğraştırıcı.Üstadlar bilir.Bu iki kremi belirli oranlarda karıştırsak losyon kıvamında hazırlasak 1 aylık kullanım için nasıl olur? Böyle bişey yapma imkanımız varmı acaba?

Basit bir işlem yapılabilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RenaC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azelderm ve ketorala yeni başladım.Krem formunda yedirmek losyondan biraz daha uğraştırıcı.Üstadlar bilir.Bu iki kremi belirli oranlarda karıştırsak losyon kıvamında hazırlasak 1 aylık kullanım için nasıl olur? Böyle bişey yapma imkanımız varmı acaba?
    Ketoral + azelderm(yarısı kadar) kremleri bir krem kutusuna ekleyip üzerlerine 2 adet avodart kapsül sıvısı sıktığımızda ortaya çıkan kremin karışımı daha yumuşak ve yedirmesi daha kolay daha kışkan ve emilgen formda olur, tavsiye ederim,,,

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ustat biraz açabilir misin nasıl yapacağımizi ben yanına acnelyse krem çünkü bunun dht blokladigini okudum birkaç yerde. bir de hipokart krem bu da yan etki olarak aşırı kıllanma yapıyor bu 4 kremle yan etkisiz dht bloklanabilir diye düşünüyorum

Alıntı namesiz00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustat biraz açabilir misin nasıl yapacağımizi ben yanına acnelyse krem çünkü bunun dht blokladigini okudum birkaç yerde. bir de hipokart krem bu da yan etki olarak aşırı kıllanma yapıyor bu 4 kremle yan etkisiz dht bloklanabilir diye düşünüyorum
    Tüm kremleri karıştıtıp 1/3 ü kadar losyon ekleyip karıştırın losyon hazırdır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şöyle yapılabilir:

40 gram ketoral krem cam bir kaseye. Üzerine 13 gram Azalderm krem. Bunların da üzerine 8 ml taşıyıcı hint yağı. 6 ml'de daha da cıvıklaştırmak için yüksek antioksidant üzüm çekirdeği yağı.

Aşağı yukarı 65 gramlık bir karışım oluyor. Ketokonazol oranı %1,23 kadar oluyor. Azaleik asit oranı %4 kadar oluyor. A.a.'in oranı yeterli mi bilmiyorum ama ketokonazolunki fena değil.

Kendi tecrübemden biliyorum. Eğer azalderm çok cıvık değilse bu karışım için yukarda yazdığım miktarda sıvı yağ gerekiyor kolay yedirebilmek için. Ve kattığımız maddelerde su bulunmayıp sadece yağ olduğu için ve yağ da çok zor bozulduğu için, bu karışımın ömrü baya uzun olur diyebiliriz.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben de azalderm krem alıp ketokonazol karışımıma eklesem mi ki

Azelaik asit için %4 oranına ne dersiniz? %20 liği ara ara çok saç dökebiliyor. %4 nasıl olur acaba?

Hipokort ve dutasterid de eklesek daha mı iyi olur? İlaçları böyle karıştırınca hepsinden de iyi etki alabilir miyiz? Aralarında etkileşim falan?

Bilgili olanların değerli açıklamalarını beklerim

Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ketoral + azelderm(yarısı kadar) kremleri bir krem kutusuna ekleyip üzerlerine 2 adet avodart kapsül sıvısı sıktığımızda ortaya çıkan kremin karışımı daha yumuşak ve yedirmesi daha kolay daha kışkan ve emilgen formda olur, tavsiye ederim,,,
    bunu deneyecegim.miracle losyon gibi bi form oluşturrabilirmiyim diye düşündüm aslinda

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basit bir işlem yapılabilir.
    Ustad Miracle losyon formunda losyon 1 aylik yetecek kadar nasil yapabilirim bir fikir verirmisin ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yağ ile su aralarında çözünmez. Losyonla kremleri karıştırmak pek iyi bir fikir değil heralde.

Sayfa 1/9 123 ... SonSon