24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid Losyon

Threaded View

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Finasterid Losyon

Dutasterid'in kötü kokusundan sebep 2 aylık kullanımımdan sonra ve biraz yan etkilerinden çekinerek finasterid losyon kullanmaya karar verdim. Bir eczacıda formülünü anlatmış internette;

sitedeki konun özü şu;

" MİNOKSİDİL % 2 VE FINASTERIDE % 0.1 SCALP LOSYON

Rx
    Minoxidil ……………….2 g
    Finasterid………….100 mg
    Propilen glikol……… 20 mL
    Etanol % 95…… qs 100 Ml

Formülün hazırlanışı;

Eczanemizde mevcut finasterid içeren müstahzardan 100 mg’ı sağlayacak hesaplanan miktarda tableti havan içerisinde ezerek kapalı bir kapta formülde yer alan % 95 lik etanol’ün 75 ml’si ile zaman zaman çalkalayarak karıştırılır. Bir iki saat bekledikten sonra çözelti kağıt bir filtreden süzülerek tablet içerisinde yer alan katkı maddelerinden arındırılır.
    Sıcak su banyosunda propilen glikol içerisinde eritilen Minoksidil ile karıştırılan çözelti yeterli miktara ulaşacak şekilde Etanol ilavesiyle preparat sonlandırılır."

minoxidil'i 5'e çıkartıp aynı formülü kullanmaya niyetim var. Sizler ne dersiniz, arttırıp eksiltilmesi gereken bir şey var mı? azalderm kremin içindeki "azelaik asit"i de ekletebilir miyim?

Sadece gece kullanmayı planlıyorum, gündüz sade minoxidil.
    Konu Miracle tarafından (06.02.2015 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.