Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid Losyon

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Finasterid Losyon

Dutasterid'in kötü kokusundan sebep 2 aylık kullanımımdan sonra ve biraz yan etkilerinden çekinerek finasterid losyon kullanmaya karar verdim. Bir eczacıda formülünü anlatmış internette;

sitedeki konun özü şu;

" MİNOKSİDİL % 2 VE FINASTERIDE % 0.1 SCALP LOSYON

Rx
    Minoxidil ……………….2 g
    Finasterid………….100 mg
    Propilen glikol……… 20 mL
    Etanol % 95…… qs 100 Ml

Formülün hazırlanışı;

Eczanemizde mevcut finasterid içeren müstahzardan 100 mg’ı sağlayacak hesaplanan miktarda tableti havan içerisinde ezerek kapalı bir kapta formülde yer alan % 95 lik etanol’ün 75 ml’si ile zaman zaman çalkalayarak karıştırılır. Bir iki saat bekledikten sonra çözelti kağıt bir filtreden süzülerek tablet içerisinde yer alan katkı maddelerinden arındırılır.
    Sıcak su banyosunda propilen glikol içerisinde eritilen Minoksidil ile karıştırılan çözelti yeterli miktara ulaşacak şekilde Etanol ilavesiyle preparat sonlandırılır."

minoxidil'i 5'e çıkartıp aynı formülü kullanmaya niyetim var. Sizler ne dersiniz, arttırıp eksiltilmesi gereken bir şey var mı? azalderm kremin içindeki "azelaik asit"i de ekletebilir miyim?

Sadece gece kullanmayı planlıyorum, gündüz sade minoxidil.
    Konu Miracle tarafından (06.02.2015 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dutasterid'in kötü kokusundan sebep 2 aylık kullanımımdan sonra ve biraz yan etkilerinden çekinerek finasterid losyon kullanmaya karar verdim. Bir eczacıda formülünü anlatmış internette;

sitedeki konun özü şu;

Rx
    Minoxidil ……………….2 g
    Finasterid………….100 mg
    Propilen glikol……… 20 mL
    Etanol % 95…… qs 100 Ml

Formülün hazırlanışı;

Eczanemizde mevcut finasterid içeren müstahzardan 100 mg’ı sağlayacak hesaplanan miktarda tableti havan içerisinde ezerek kapalı bir kapta formülde yer alan % 95 lik etanol’ün 75 ml’si ile zaman zaman çalkalayarak karıştırılır. Bir iki saat bekledikten sonra çözelti kağıt bir filtreden süzülerek tablet içerisinde yer alan katkı maddelerinden arındırılır.
    Sıcak su banyosunda propilen glikol içerisinde eritilen Minoksidil ile karıştırılan çözelti yeterli miktara ulaşacak şekilde Etanol ilavesiyle preparat sonlandırılır."

minoxidil'i 5'e çıkartıp aynı formülü kullanmaya niyetim var. Sizler ne dersiniz, arttırıp eksiltilmesi gereken bir şey var mı? azalderm kremin içindeki "azelaik asit"i de ekletebilir miyim?

Finasteride'ın kokmadığını nereden biliyorsun?

Yarı ömrü çok kısa ve DHT inhibesi daha az.

Koku dediğiniz olayı bir ben mi alamıyorum, evet ilk birkaç dakika koku oluyor ama o minoxta da oluyor başka bir losyonda ya da toniktede oluyor. Birkaç dakika sonra kayboluyor koku falan kalmıyor.

Ha denersen buraya yaz, dut kadar etkili ve kokusuz olursa min+dut bırakıp ona geçeriz.
    Konu Miracle tarafından (06.02.2015 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende öyle cok kotu bir koku alamıyorum.ilk baslarda oluyor ama sonra kayboluyor
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sitedeki konun özü şu;

Rx
    Minoxidil ……………….2 g
    Finasterid………….100 mg
    Propilen glikol……… 20 mL
    Etanol % 95…… qs 100 Ml

Formülün hazırlanışı;

Sonuçları çok dikkatli gözlemleyip,analiz edip burada paylasman çok çok önemli dostum. Ama minoxilin ilk 5ayda yaptigi maximum verime de kanmamak lazım tabi, ayırt etmek zor işte orasını maalesef
    Konu Miracle tarafından (06.02.2015 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

filozof
    Guest
    Fin dut karsilastirmali calisma okumadim ama finde mol kucuk tip2 inhibe var bu yeterli dut acaba tip2yi yuzde kac inhibe ediyor soru bu tip biri inhibe etmek gerekmiyor bu formulu adam paradini verince hazirliyormus bu arada.

Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fin dut karsilastirmali calisma okumadim ama finde mol kucuk tip2 inhibe var bu yeterli dut acaba tip2yi yuzde kac inhibe ediyor soru bu tip biri inhibe etmek gerekmiyor bu formulu adam paradini verince hazirliyormus bu arada.
    yüzde 95 den fazla bloke ediyor hocam tip 2 yi

filozof
    Guest
    Molden kaybetmiyorsa dut iyi o zaman ama mol de cok onemli.

Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Molden kaybetmiyorsa dut iyi o zaman ama mol de cok onemli.
    800 g/mol e kadar olan moleküller ciltten kolaylıkla geçerler. 800 üstüde geçer sadece büyüdükçe belki emilim hızı ve miktarı değişir. Molekül büyüklüğü bizim ana sorunumuz değil.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Minoxil geçmişim epey var neredeyse 1 yıl olacak, o yüzden saç kazanırsam minoxa bağlı olacağını düşünmüyorum.

Dutasterid kokusu, kafamı geçtim odama evime yatağıma her yere sinmiş durumda ama bugün başka bir şey okudum eczacının yazısında; Spiro ile minox temas ederse kötü koku olur uyarısı. Belki bu yüzden de yaptı diyeceğim ama sadece min+dut kokladığımda da geliyor bana belki sayı olarak 5-6 yerine 10 attığım içindir bilmiyorum.

Bugün bir eczaneyle görüştüm ve majistral formuller için anlaştık sayılır, 1 haftaya kadar başlarım diye düşünüyorum, yalnız sadece min+fin ile kalmayıp;

"2) SPIRINOLACTONE SAÇ LOSYONU*
    Rp
    Spironolactone - 1 g
    Methycellulose - 0,25 %
    Ethanol 95 % - 40 ml
    Propylene glycol - 20 ml
    Purified water qs - 100 ml
    Formülün hazırlanışı
    Spirinolakton ve metilselülozu karıştırın. Bu karışıma propilen glikol ilave edin. Daha sonra %95 etanol ekleyip iyice karıştırıp yeterli hacme distile su ile tamamlayın.
    Minoksidil ve spironolakton, aynı çözelti içinde bir araya getirilmemelidir. Bunlar kimyasal olarak birkaç gün içinde reaksiyona girerek özellikle hoş olmayan kokuya * neden olurlar ve* bozulmaya yol açarlar.. Bu reaksiyonun oluşması için saatler gerektiği için, minoksidil ve spironolakton ayrı kaplardan bir kafa derisine tatbik edildiği takdirde, istenmeyen reaksiyon meydana gelmez.
    Hasta uyumunun iyi olduğu bu formülasyonda topikal minoksidil+azelaik asit yada spironolakton genellikle aynı sonuçları vermektedir.

3)MINOXIDIL 5% ve RETINOIK ASIT 0,01 % SCALP LOTION

Rx
    Minoxidil ………………….. 5 g
    Retinoic asid ….…..10 mg
    Propylene glycol ……20 ml
    Ethanol % 95 qs …….100 ml
    Darası alınmış erlen içerisinde 95 derecelik 80 ml alkol üzerine * minoxidil-retinoik asit-propylenglikol karışımını eklenir ve eklenen karışım alkol içerisinde çözünene* kadar bain-mari (su banyosu) içerisinde homojen çözelti olana kadar karıştırılarak* preparat sonlandırılır. "

yukarıda bahsi geçen iki losyonu daha hazırlatıyorum, birkaç eczane dolaştıktan sonra şansıma retinoik asit elinde olan bir yerle konuştum. En ümitli olduğum madde spiro, uzun vadede ben ne finasterid ne dutasterid kullanmak istiyorum; Jinekomasti başlangıcı hissettim. Belki diane de etkili olmuştur ikinci hazırladığım miracle losyona 2 kutu diane 4 kutu spiro karıştırdım. Minoxidil bile kullanmak istemiyorum işin açıkçası. Aynı eczacının şu yorumu;
    "Spironolakton hızlı bir şekilde ve tamamen ciltten metabolize edilir ve başka herhangi bir organ sistemini etkilemez. Hastaların yaklaşık%1'inde, bir döküntü gelişebilir. Bu durumda, hastada topikal spironolakton kullanımı kesilmelidir. ."
    beni rahatlatıyor. Başka bir organı etkilemeyecekse ömür boyu kullanırım sonuçta.

Şimdi üç losyonu hazırlatıp, günde 2 minox 1'i retionik asitli, akşam finasteridli, öğlende spiro kullanmayı düşünüyorum duruma göre tedaviyi değiştirebilirim.

Dermaroller, Bemiks Bepanten Evigen(gerçi artık evin) ampüller, argan yağı, biotin hapı, revigen b2dimer tonik destek olarak kullanmaya devam edeceğim.

Sizlerin daha iyi bildiği üzere yarılanma ömrü muhabbeti var birde, dut 2 hafta, fin 8 saat.. bunlar beni finasteridi topikal kullanmaya itti açıkçası.

İlgili losyonları takip ettiğim ve tarifleri içeren linkleride herhangi bir sakıncası yoksa paylaşayım;

Edit: bu tedavilerle 6 ay geçireceğim, eğer saçımı 3-4 yıl geriye çekebileceğime inanırsam devam edeceğim sonuna kadar, eğer fayda sağlamazsa çişten tutun sperme kadar her şeyi denerim
    Hepinize sağlıklı günler.
    Konu Miracle tarafından (06.02.2015 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/3 123 SonSon