Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Testosteron'un Sivilceler Üzerine Etkisi

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artan saf testo ve saf testoya duyarlı reseptörler seçeneği cepte dursun ama sivilcenin oluştuğu deride daha çok tip 2 reduktaz var ve finas buna birşey yapamıyor bence tek açıklama bu yani artan serum testo ve daha çok tip 2 buna sebep oluyor.
    üstad sivilcenin oluştuğu deride tip 1e duyarlılık var sanırım değil mi yanlış mı yazdın ? çünki finas tip 2yi bloke ediyor eğer öyle olsaydı finas sivilceyide önlerdi değil mi yada ben mi yanlış biliyorum

Ayrıca buradan şöyle bir sonuçta çıkarabilir miyiz invincible ve benim gibi sivilce sorunu geçince saç dökülmesi artan kişilerde belli yaşa kadar tip 1 artışı yüksek oluyor buda sivilceye yol açıyor belirli yaştan sonra tip 1 üretimi düşüyor ve tip 2 üretimi artıyor buda saç dökülmesine sebep oluyor şeklinde ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad sivilcenin oluştuğu deride tip 1e duyarlılık var sanırım değil mi yanlış mı yazdın ? çünki finas tip 2yi bloke ediyor eğer öyle olsaydı finas sivilceyide önlerdi değil mi yada ben mi yanlış biliyorum

Ayrıca buradan şöyle bir sonuçta çıkarabilir miyiz invincible ve benim gibi sivilce sorunu geçince saç dökülmesi artan kişilerde belli yaşa kadar tip 1 artışı yüksek oluyor buda sivilceye yol açıyor belirli yaştan sonra tip 1 üretimi düşüyor ve tip 2 üretimi artıyor buda saç dökülmesine sebep oluyor şeklinde ?
    Hocam sizin yorumunuza gore benim kafada sac kalmaz
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet tip 2 saçta tip 1 deride tam tersi olacak yanlış yazmışım ama mantık aynı.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sivilce sorunum olmadi.öyle cok nadir çıkar oda tek tük çoğunda günlük traş oldugum icin tahrisden dolayi..ama yinede buna rağmen sivilcem.yok.kendimi bildim bileli dert edeceğim şekilde olmamıştır.ama işte kellik geldi bizi buldu. Babam zamanında prostat ameliyatı geçirdi.maşallahı var halen daha saçlı.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dershane borcumdan dolayı icralik oldum. gittigim avukat 30lu yaslardaydi ve suratı sivilce doluydu+egzama. Saçları ise gram dökülmüyordu. Suratı artık çukurlu falan gibi olmuştu sivilceden. Gencliginde de oyledir tahminen. Çoğu zaman Çok da bi bağ kurmak mümkün olmuyor sivilceyle saç arasında
    Kesin bir teori değil zaten benim ki.

Yalnız benim akne sorunu derken tüm vücudu da kastediyorum. Akne olayı da çok teferruatlı bir olay.

Ben akne sorununu sadece yüüzmden yaşamadım, yazın dışarı çıkamadığımı bilirim, vücudumda ki aknelerden dolayı. Keza babmda aynı şekildeymiş,

2 amcamın oğlunun hiç sviilcesi çıkmadı 30'un üstündeler gram şakak açılması yok. Diğer taraftan dayımın oğlu da benim gibi çok çekti sivilcelerden ve şu an saç yok kafasında 20'li yaşlarda başladı onun dökülmesi de.

Yine yakın arkadaşlarıma bakıyorum, ipneliğine midir nedir yakın arkadaşlarımın hiçbiri sivilce sorunuyla uğraşmadılar, onu geç yüzlerinde sivilce gördüğüme şahit olmadım. Yine aynı şekil de herhangi bir dökülme de yaşamadılar.

Şimdilik elimdekiler bunlar, yalnız bu konu üzerine biraz daha gözlemleme yapacağım. Bilhassa saçı dökülmüş insanlara ergenlik döneminde sivilce sorunu olup olmadığını, aynı şekilde hiç dökülme yaşamamışlara da aynı soruyu sorucam.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vücuttaki androjenler cilt ve saçtaki reseptörlerde harcanıyorsa vücut geliştirme sporu yararlı olmaz mı androjenler cilt ve saça değilde kaslara gider kas gelişimi için

Sayfa 2/2 İlkİlk 12