Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dökülme derdi...

Yeni Üye

Post Dökülme derdi...

Selamun aleyküm dostlar,foruma yeni üye oldum ve deneyimli abilerin olduğunu gördümv durumumu sizinle paylaşmak istedim.Çoğu erkek gibi benimde saçlarım tamamen olmasada döküldü.21 Yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim...

Saçlarımda inanılmaz bir kepeklenme,yağlanma ve dökülme oluyordu.1 ay önce cildiye doktoruna gittim.Doktor saçımda egzama olduğunu söyledi ve saç dökülme vs içinde kan testi istedi,bununla beraber adını unuttuğum bir losyon,konazol şampuan,çinko hapı ve pharmasol şampuan verdi.Kan testi sonuçları içinde gene gel dedi.

Kan testi sonuçları için 3 gün sonra gittiğimde doktorum kan testi sonuçlarımın baya bi iyi olduğunu söyledi.Saçımın üst tarafına baktı ve sende genetik dökülme var diyerek minoxil forte %5 sprey önerdi.Fakat kepeklerin bitip losyonu kullanmayı bıraktığımda bu minoxili kullan dedi.

Doktorun önerdiği şampuanları ve çinko hapını kullanırken saçlarımdaki dökülme inanılmaz bir şekilde durdu ve egzamam geçti.Şampuanları kullanmadan önce her banyo yaptığımda nerdeyse saçlarımın dökülmesinden gider tıkanıyordu.Bütün dökülmeler bir anda durmuştu!ve bu bende acaip bir sevince yol açtı.

Ta ki minoxil kullanmaya başlayana dek...Minoxil inanılmaz hızlı saç dökmeye başladı,ne zaman minoxili elimle masaj yaparak yedirmeye çalışsam elime en az 15 el tel geliyor...1 haftadır minoxili kullanıyorum devam edip etmeme konusunda kararsızım..

Deneyimlerinizi paylaşırsan beni mutlu edersiniz..
    Konu CobalT tarafından (02.02.2015 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir.

Minoxil zayıf saçları önce döker sonra daha kaliteli olarak çıkarır ilk dökülme normal minoxil kullanan çoğu kişi bunu ilk başta yaşar

Yeni Üye
    Dökülmeyi iyiye mi işaret yani? ne kadar zaman sürer? Bilmiyorum sanki saçlarım biraz daha seyreldi...

Evet dökülme iyiye işaret çünkü ilaç yeni bir büyüme döngüsü başlatıyor Buda bazı foliküllerin yeni güçlü saçlar üretimi için ilaç tarafından itilmesi anlamına geliyor genel olarak 1 2 ay içinde dökülme duruyor bu süre bünyeye göre değişiyor ve 3. Aydan sonra daha sağlıklı saçlar geliyor sabır gerektiriyor lafın kısası

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxa bulaşma
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dermaroller artı Miracle Losyon kullan.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Yeni Üye
    minoxili doktor önerdi..Ondan daha iyi bilemem herhalde.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deneyim istemişsin, aralıksız onca zaman minox kullandım tam 3 sene önce.Hiçbir işe yaramadı.5 aydan sonra iyice arttı dökülmem. bazı tüylenmeler dışında minox dökülmeyi dahi durdurmadı. Dökülme devam etti.Hatta iyice seyreldi. Tek başına dermarollerla bile çok daha iyi sonuçlar elde ettim minoxu bıraktıktan sonra.
    İlaç lobisi piyasaya ne sürerse, doktor da onu yazar. Sana orada aylarca çalışıp testler uygulayıp yeni formül geliştirecek hali yok(ne yazık ki). Minoxili kahvehanedeki mehmet dayı da önerir. Tümdengelim uygularsak mehmet dayı da doktor oluyor. Sen ne doktora, ne minoxile bel bağlama fazla.

Doktorların bu saç konusunda minoxil ve finasterid önermekten başka bildiği hiçbir şey yok. Gerçi doktorlar artık zabıt katibi gibi, belli başlı dayatılmış ilaçları yazmaktan başka bir şey yapmıyorlar.(Bu söylediğim genetik saç dökülmesi için geçerlidir. Öyle cerrahlar, proflar için değil yanlış da anlaşımasın aman)
    Doktorların bu işin çözümüyle alakalı hiçbir şey bilmediklerini neye dayanarak söylüyosun dersen, piyasadaki saç çıkarma şaklabanlarından tut da, cildiyeye gidip saçım dökülüyor diyince haa al bunu bunu kullan rahatlıgıyla hareket etmeleri yeterli kanıttırr sanırım. Ha illa da doktorum dedi dersen dostum, en azından minoxu dermarollerla kullanmaya çalış. Tabi karar eninde sonunda senin.Bunlar sadece tavsiye.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Yol yakınken dön. Bırak minoxu gerçekten bir kişiden dahi bende saç çıkarttı o saç hiç dökülmedi dediğini duymadım. Döngüsü ıvır zıvırı var yarardan çok zararı olur.

Yeni Üye
    Tabi haklılık payı var söylediklerinizde,bırakına yeniden döküldüğünü ilacın prospektüsünde bile yazıo nerdeyse.Fakat şu minoxu denemek istiyorum işe yaradığını söyleeyenlerde var.Her bünyede farklılık gösterebilir.

Bu arada hafif bir baş ağrısı yapıyor sizinde yapıyor muydu?

Sayfa 1/2 12 SonSon