Sayfa 29/30 İlkİlk ... 1927282930 SonSon
294 sonuçtan 281 ile 290 arası

Konu: Sukralfat saç çikarici

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ama antepsin losyonda cozulmesede deriye temes edince cozuluyor biraz emiliyor

filozof
    Guest
    Alıntı Kral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antepsini cozmek zor ben tinerde denedim yani tiner bile còzmedi ginede sirkede denemek lazım
    Üstad alemsiniz valla gülmekten öldüm neler deniyoruz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aynen öyle ben antepsinin fayda soglıca icin cozmeye calıstım hemde ucuz yani sampuanda cözùlùyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu pge2 olayını cözebilseydik bunu miracle losyona katardık cok iyi olurdu

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asetik asetin çok etkili bir çözücü olduğunu öğrendim antepsini elma sirkesi ile çözüp ne kadar tortu kalacak bakacağım
    Üstat elimde kullanmadığım 1 kutu antepsin ve 2 kutu endol var,,,100 ml elma sirkesine 1 kutu antepsin 2 kutu endol katıp süzdükten sonra direk kullanmak sıkıntı olmaz mı,,Yani oluşan sirkeli karışımın üzerine yine 100 ml su mu ilave edeceğiz yoksa saf alkol mü ilave etsek,,,yani karışımın %kaçı sirke olmalı,,,saf sirke kullanmak zararlı deniyor,,seyreltilmeli,,,kaça kaç seyreltmemiz lazım....

filozof
    Guest
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstat elimde kullanmadığım 1 kutu antepsin ve 2 kutu endol var,,,100 ml elma sirkesine 1 kutu antepsin 2 kutu endol katıp süzdükten sonra direk kullanmak sıkıntı olmaz mı,,yani oluşan sirkeli karışımın üzerine yine 100 ml su mu ilave edeceğiz yoksa saf alkol mü ilave etsek,,,yani karışımın %kaçı sirke olmalı,,,saf sirke kullanmak zararlı deniyor,,seyreltilmeli,,,kaça kaç seyreltmemiz lazım....
    seyreltmek mutlaka gerekli kafayi yakiyor tecrübem var yari yariya olur diye düşünüyorum üstad deneyelim bakalim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet arkadaslar sugralfat sirkede daha iyi cözùnùyor tam cözünmesede baya ufalıyor, bi miktar sirkede còzùp alkole karıstıralım

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu işi en iyi bir kimyacı çözecek.sonrada bir dermatolog bulup cilde etkisi nedir çözebilirsek bu etkenle bende ilgileniyorum.
    sabah akşam miracle(100ml elseve-1kutu aldactone+13 tablet diane+20ml allerset )
    sabah akşam min+dut(60ml minox+11avodart)
    akşamları emu+hint yağı
    şampuan:sebamed hergün+konazol haftada 3
    her gece dermoroller

filozof
    Guest
    antepsini 4 tane bir pet şişeye koydum üzerine takriben 50ml sirke dodurdum sirkeyi doldurmamla çözünmesi bir oldu hemen şişenin rengi değişti 1-2 dakika içinde un ufak oldu ama bir kısım şişenin dibine tutkal gibi yapıştı diğer kısımlar sirkeye karıştı yapışkan kısım ne kadar istersen çalkala şişenin dibinden çıkmıyor şimdi bir parfüm şişesine 50ml.de su doldurdunca sukralfat losyon hazır olacak çözündüğünü düşünüyorum alkolde çok sürüyordu erimesi çok hızlı dağılıyor

filozof
    Guest
    tadı değişmiş biraz içtim sade elma sirkesi tadını biliyorum çözünmese tadı değişmezdi

Sayfa 29/30 İlkİlk ... 1927282930 SonSon