Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid etkisini ne zaman gösterir

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Finasterid etkisini ne zaman gösterir

Finasterid gecmişi olan arkadaşlar kendilerinde süreç nasıl işledi kaçıncı aydan itibaren belirgin fark oluşmaya başlıyor yardımcı olabilir misiniz? Ben 3. ayı doldurmak üzereyim ama henüz belirgin fark olmadı.Minox+miracle losyon ilk 2 ayda daha belirgin fark etmişti mesela.Sabırla içmeye devam edeceğim 6-8 aylarda karşılığını alacağıma inanarak 3 ayda belirgin fark etmemesi normal mi?

Finasteridi çok araştırmış biri olarak çoğu kişinin 6. Aydan sonra net sonuç aldıklarını okudum

SaçımınDoktoru Üyesi
    tıbbiyeli 1 seneyi gecti herhalde finasteridle olan maceram,kimi çok iyi etki alıyor,saç çıkışı oluyor kiminde hiçbir etki göstermiyor gibi oluyor ama gerçek öyle değil,bende hiçbir etki göstermediğini düşünüyordum çoğu zaman kendimde çünkü kullanmaya başladığımdan beri hiç gürleşmedi,ama bu 1 senenin sonunda sana şunu söyleyebilirim saçlarım şu an 1 sene öncesiyle neredyse aynı, finasteridin herkeste istisnasız saç dökülmesini yavaşlattığını düşünüyorum ,çünkü saçlarım 1 sene önceki hızıyla dökülmeye devam etseydi şu an kel kalmıştım fakat saçlarım şu an hala kafamda ve geçen seneyle aynı yoğunlukta

Haklısın kardeşim , saç çıkışı zor bişey ama bende şakaklar hariç kel bölge yok şakaklarda bile ölmeye yüz tutmuş kücük kıllar var ve saçımın geneli de her zaman yarısı normal uzunlukta saç ise diğer yarısı hep bu küçük kıllardan oluşuyor bunlar bi devir teslim yapıyorlar tabiri caizse.Yani benim için amaç sıfırdan saç çıkışı yakalamaktan ziyade tüm tellere adalet götürmek Finasteridten asıl beklentim bu süreci yavaşlatıp bütün kılları eşit uzunluğa getirmesi ki finasteridin asıl etkisinin de bu tarz saçlara olduğu söylenir.Tedaviye haziran ayında miracle ve minox ile başlamıştım o da 2 ayda ön bölgemdeki bütün telleri bahsettiğim gibi eşitlemişti o bile çok yeterli bi görüntüydü benim için.Kendi konumda mevcut o fotoğraflar o zamanlar etkisi olmuyor sanıyorum ama baya baya olmuş şimdi anlıyorum sonrasında o görüntüyü yine kaybeder gibi oldum kasım ayında da finasa başladım bunun üstüne.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın kardeşim , saç çıkışı zor bişey ama bende şakaklar hariç kel bölge yok şakaklarda bile ölmeye yüz tutmuş kücük kıllar var ve saçımın geneli de her zaman yarısı normal uzunlukta saç ise diğer yarısı hep bu küçük kıllardan oluşuyor bunlar bi devir teslim yapıyorlar tabiri caizse.Yani benim için amaç sıfırdan saç çıkışı yakalamaktan ziyade tüm tellere adalet götürmek Finasteridten asıl beklentim bu süreci yavaşlatıp bütün kılları eşit uzunluğa getirmesi ki finasteridin asıl etkisinin de bu tarz saçlara olduğu söylenir.Tedaviye haziran ayında miracle ve minox ile başlamıştım o da 2 ayda ön bölgemdeki bütün telleri bahsettiğim gibi eşitlemişti o bile çok yeterli bi görüntüydü benim için.Kendi konumda mevcut o fotoğraflar o zamanlar etkisi olmuyor sanıyorum ama baya baya olmuş şimdi anlıyorum sonrasında o görüntüyü yine kaybeder gibi oldum kasım ayında da finasa başladım bunun üstüne.
    finasteridin şakaklarda saç çıkardığına kimsede şahit olmadım şimdiye kadar ,tepe bölgesinde etkili ve saç çıkarabiliyor,ben tepe bölgesi için kullanıyorum finasteridi,ama şakaklardaki açılmayı önlüyor aynı zamanda bunu söyleyebilirim,benim şakaklarda hiç gerileme olmadı finasteride başladığımdan beri ama tüylenmede olmadı,finasterid ile şakakları korursun ek tedavilerle ise şakakları doldurursun benim dmso ile yapmaya çalıştığım şey de bu

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    finasteridin şakaklarda saç çıkardığına kimsede şahit olmadım şimdiye kadar ,tepe bölgesinde etkili ve saç çıkarabiliyor,ben tepe bölgesi için kullanıyorum finasteridi,ama şakaklardaki açılmayı önlüyor aynı zamanda bunu söyleyebilirim,benim şakaklarda hiç gerileme olmadı finasteride başladığımdan beri ama tüylenmede olmadı,finasterid ile şakakları korursun ek tedavilerle ise şakakları doldurursun benim dmso ile yapmaya çalıştığım şey de bu
    benim şakaklar değil ama ön ortada sorun var o bölgede finasterid etkisi nasıl ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanetki görmediysen Fin'e 1 sene süre tanımanı tavsiye ederim.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Bende finasterid denen ilaca baslamak istiyorum finasterid tam olarak hangi ilaç, proscar ve propecia finasterid sanırım ama hangisini kullanmak konusunda fikir sahibi değilim, sen hangisini kullanıyon

mesut ikisi de aynı ilaç proscar çok çok daha ucuzu 1 tane proscarı 5 e böleceksin maket bıçağıyla her gün bir parça içeçeksin.
    Nomore bende de durum benzer benim şakaklar zaten doğuştan yok gibi bişey çok da agresif gittiler geri geleceğini de sanmıyorum benim de asıl hedefim bahsettiğin şakakların arasındaki ön bölge o bölge sağlıklı ve gür olduğunda zaten şakakların geri olması problem olmuyor orada bi etki yakalayabilsem çok mutlu olacağım.Ön bölge ışık altındayken derisi görünüyorsa saçın varmış yokmuş bi anlamı olmuyor nerdeyse

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mesud Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende finasterid denen ilaca baslamak istiyorum finasterid tam olarak hangi ilaç, proscar ve propecia finasterid sanırım ama hangisini kullanmak konusunda fikir sahibi değilim, sen hangisini kullanıyon
    Proscar 5m fin içerir, Propecia 1 mg.

Proscar 15 lira falan, Propecia 100 küsür lira.

Fin'e en az 6 ay vermek gerekli.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Sayfa 1/3 123 SonSon