9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Tırnak mantarı çıkmazında DMSO'yu taşıyıcı olarak kullanmak

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tırnak mantarı çıkmazında DMSO'yu taşıyıcı olarak kullanmak

Merhabalar arkadaşlar. Bilindiği üzere kadın-erkek farketmeksizin tırnak mantarı konusu, hele ki ilerlemiş düzeylerde tırnak mantarı, tedavisi çok meşakkatli bir sorun.

Hatta tanınmış bir isim olan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu dahi katıldıgı bir sağlık programında:

-''İlerlemiş mantar tedavisinde benim kürüm bile ancak %50-%60 başarı sağlayabilir, çünkü tırnak mantarı çok köklü bir rahatsızlıktır'' demişti. Bunu bizzat programda kendisinden duyup not ettim.

Önerilen ana çözümler, eğer bir cildiyeciye-dermatoloğa vesaire gittiyseniz ilk başta hep Nibulen olur. Ve bu ilacı inanılmaz süreler boyunca kullanıp da, kayda değer hiçbir şey elde edemedim diye hasta o kadar fazladır ki..
    Nereden biliyorsun diyecek olursanız. Benim en yakınımdaki insan bu dertten müzdarip ve 6-48 ay boyunca bu ve benzeri ilaçları kullanmışlığı var.
    Önerilen antibiyotikler ise apayrı harap ediyor, sadece karaciğeri de değil, bağırsaklara da müthiş derecede zararlar verebiliyor uzun süreli antibiyotik kullanımları. Böbreklerde kalıcı hasar ve yetmezlik, bagırsak flora yapısında bozulma ve bilimum tehlike mevcut uzun süreli ve gereksiz antibiyotik kullanımlarında..

Tabi bunlara ek olarak bir de çok çok pahalı fahiş fiyatlarda tedavi edenler, ya da tedavi ettiğini iddia edenler, nüksederse 3 seans daha ücretsiz diye kampanya yapanlar da yok değil. Ha doğru söyleyeni vardır, parayı kıranı vardır o apayrı bir konu başlığı. Bizim amacımız burada kafamızdaki çözüm yöntemini paylaşmak.

Birincisi: ''Tırnağı söktüreyim kurtulayım, yerine yenisi sağlam gelsin demek asla çözüm değil ! Çünkü mantar denen sorun tırnaktan değil , tırnağın altındaki dokudan kaynaklanıyor. Hem de kökleşmiş bir halde.. Nereden bu kadar eminsin derseniz, okudugum bütün kaynaklardan ve de görüştüğüm bütün doktorlardan kaynaklı bu kadar eminim.

Dolayısıyla tedavi etkenlerini dokuya indirmeyi başarmak lazım. Bunu engelleyen ana duvar ise , tahmin edeceğiniz üzere tırnak.

Piyasadaki en kaliteli reklamı yapan ürünler dahil, tırnağa rağmen mantarı geçiren bir ürünle karşılaşmadım. Şimdi o ürünlerin ismini buraya yazmam doğru olmaz, fakat boy boy reklam yapan en meşhur 2 ürünü kullandık, ve bir adım gelişme göremedik. ( Ha tırnagınızdaki sorun çok asgari düzeydedir, kullandım bende yaradı dersiniz , asla bir şey demem. Benim asıl hitap ettiğim ve büyük de bir çoğunluğu oluşturan kesim, kronik tırnak mantarı rahatsızlıgından şikayetçi olan, kullanmadıgı ürün ve antibiyotik kalmayan kesim. Bunu belirteyim)

E tamam da senin çözümün ne, lafı uzattın demeyin, bu rahatsızlıkla ilgili üstte yazdığım en temel mevzuları bilmek bence çok önemli. Gelelim sonuca, daha dogrusu işe yarayacağını ümit ettiğim adıma:

Bilindiği gibi mantara iyi gelen etkenler şunlar:

1- Thymol: Kekik yağının 'özü'. Thymol bir terpenoid türü ve terpenoidler mantarlara karşı güçlü bir savunma aracı. Tabi aktarlardaki ne idüğü belirsiz kekik yağı diye satılan her şeye güvenmeyin. Kaliteli bir marka bulabilirsem burada paylaşacağım. Şu ana kadar ben de 'hiçbir'' markaya güvenemedim maalesef.

2- Kafur: Elde çok kesin bulgular olmamakla birlikte, mantara iyi geldiğine inanılan bitkilerden. Zaten en başta ben deneteceğim nişanlıma, sakin olun emin değilsen niye söylüyosun falan demeyin : )

3- Okaliptüs Yağı: Yine kafur gibi inanılan cinsten, deneyip göreceğiz.

4-Aynısefa: Yine en meşhuru, ve alternatif tıp ortamında mantara karşı direkt bu aynısefa bitkisi önerilir. Ben daha çok tırnağın saglıklı uzamasına yardımcı olduguna inanıyorum, mantarı köküyle birlikte yok etmek için ana aracım Thymol olacak, yani Kekik özü. Ama bu da olmazsa olmaz tabi.

Şimdi bunları bir miktar DMSO+Alkol+Distile su içinde homojen olarak dağıtmaya çalışacağız. Çünkü DMSO misal olarak söylüyorum zerrelerden geçecek derecede muhteşem bir taşıyıcı. Tırnağın altına bu maddeleri geçirdiği anda gerçek tırnak mantarı tedavimize başlamış bulunacağız. Çünkü hiçbir ürün tam anlamıyla o kalınlaşmış ve cansızlaşmış tırnağın altına geçemiyor.

Ve DMSO taşıyıcı olarak kullanıldıgı zaman, öyle tırnağı acı çekecek derecede inceltip küçültmeye gerek duyacagınızı da sanmıyorum. Söylediğim gibi, bunu ilk başta nişanlıma kullandırtacagım ve sonucları burada belirteceğim.
    Konu anl tarafından (27.01.2015 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Denemenin sonuçlarını merakla bekliyorum

Harika bir sentez yapmışsın dmso tırnaktan emilen nadide bir etken sonuçları merakla bekliyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    benim ayak parmaklarimda mantar var sadece baş parmagmda vardi snra dger parmaklarimi da bulasti acikcasi br tedavi uygulamadm isin'garip tarafi annemde de ayak parmaklarnda vardi br suru urun kullandi iyilesme var ben haftada bir sacima uyguladgm nizoral sampuanin elimde kalan kopugunu ayak parmaklarima uyguladm baktm iyi geliyor ama tam iyilestrmyor

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cevo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ayak parmaklarimda mantar var sadece baş parmagmda vardi snra dger parmaklarimi da bulasti acikcasi br tedavi uygulamadm isin'garip tarafi annemde de ayak parmaklarnda vardi br suru urun kullandi iyilesme var ben haftada bir sacima uyguladgm nizoral sampuanin elimde kalan kopugunu ayak parmaklarima uyguladm baktm iyi geliyor ama tam iyilestrmyor
    Ayak mantarı da karaciğer kökenli bir rahatsızlık hocam karaciğer temizleme kürü yaparsanız (üç ay boyunca her kameri ayın son 15 günü)muhtemelen düzelecektir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    aksamdan kaynatp demledgm maydonozu sabah ac karina kahvaltdan 10dk once br bardak iciyorum bu yeterlimidir?kazakcemil

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cevo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aksamdan kaynatp demledgm maydonozu sabah ac karina kahvaltdan 10dk once br bardak iciyorum bu yeterlimidir?kazakcemil
    Maydanoz iyi bir k.ciğer tamizleyicisidir ama tansiyon problemi doğurabilir,15 gün uygulayıp bırakmalı esas k.ciğer temizleyicileri enginar,karahindiba ve kapsül olarak sürekli düşünülebilecek deve dikeni tohumudur hocam.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    anladm tsk.ederm kazakcemil

Yeni Üye
    Benim de sadece ayak başparmağımda var haftada 1 kere çakmakla sonradan sızlamayacak şekilde yakıyordum, yaptığım dönemde (6 ay haftada sadece 1 kere) işe yaradı ama sonra bıraktım ve bırakınca yine çıktı.