Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kabak Çekirdeği Yağı İle Bilimsel Saç Dökülmesi Başarısı (Saç Çıkışı)

Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tedavinde şarap var oooooo bayılırım şaraba söyle olsada soslu makarnayla icsem neyse bu sarap ne işe yarıyor neden yuzune suruyosun anlamadım ??
    yenilik olsun belki işe yarar hem yüze hm saça sürüyorum maskenin içine katıyorum
    tedavim
    1. Saç Ekimi
    2.minox
    3. Hp biotin
    4. kenazol şampuan haftada iki,,, sebamed şampuan her gün

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nereden aliyorsunuz kullandiginiz yağı hocam ?
    Aktardan aldim ufak şişe. Markası Karden. Bildiğim bir marka değil sadece o vardı. Soğuk pres olup olmadigi belirtilmemişti, kutunun üstündeki telefondan üretici firmayi arayıp sordum soğuk pres dediler.Aramama da çok sasirdilar ve çok ilgilendiler

Alıntı maiboz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yenilik olsun belki işe yarar hem yüze hm saça sürüyorum maskenin içine katıyorum
    İşe yarar resrevatrol procyanidin ve bir çok farklı antioksidanlar var.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

kavrulmuş haliyle tüketmeye çalışıyordum zaten. üzüm çekirdeği + hint yağı karışımıma ekleyeceğim.
    bir de nar çekirdeği yağı'nı merak ediyorum. İbrahim Saraçoğlu östrojen içerdiğini söylemişti.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kavrulmuş haliyle tüketmenin bi faydası olmaz çiğ olmalı

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kavrulmuş haliyle tüketmenin bi faydası olmaz çiğ olmalı
    evet, çok geç öğrendim bunu. gerçi artık çiğ olarak da tüketmekten yana değilim. yağını kullanmak en mantıklısı gibi.

saçıma herhangi bir yağ uyguladıktan sonra streç filmle sarıyorum, zarar mı veriyorum?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de bone gibi bulabilirsem yağ sürdükten sonra geçircem kafaya yağ damlıyor öteki türlü her yere.Zararı olmaz.Ben de topikalde badem yağı uyguluyorum daha iyisi varsa onu kullanalım

ben üzüm çekirdeği ve hint yağını karıştırıp kullanıyorum. bu karışıma Kabak Çekirdeği Yağı da ekleyeceğim. karıştırmak istemiyorum etkilerini azaltırlar diye ancak haftada bir uygulayabildiğimden mecburum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben kabak çekırdeğini günde 1 avuç çiğ olarak yemeyi düşünüyorum.kavrulunca butun etkısı kayboluyor.saçlarda fazla büyük bir etki yapamaz bence.çünkü dht .yi az oranda bloke edıyor bence.kabak çekirdeğinin en önemli etken maddesi beta sitosteroldür.beta sitosteroller dht.yi azaltıp testesronu arttırıyor... testostoronun artması erkekler için çok önemlidir..finans dht.yi azaltıp östrejenı(kadınlık hormonunu) arttırıyor.testeron resepsörleri östrejen işgaline uğruyor ve bunun sonucunda jinekomastı meydana gelıyor..bu tür bitkısel dht blokerları 1-2 hafta kullanıp olumlu bır etkısını görememedım dıye bırakmak çok saçma olur .en az 4-5 ay düzenli kullanmak gerekır.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Aksu Vitalin kapsul şeklinde yağları var, hemde uygun fiyata. O kapsülleri kullansak daha pratik olmaz mı? O şekilde işe yarar mı, arkadaşlar? Ben onları kullanıyorum.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12