Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
45 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Minoxili devre dışı bırakmak

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kremi nasıl yediriyorsun abi zor olmuyor mu ?
    Kremi ketoral ile yaptım,deri tarafından iyice emiliyor,proplem olmuyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Benim sorum şu diyelım ben mınox-dutas ı 12 ay kullandım benım sakaklar acık orası kapandı sonradan mınoxu tak dıye cıkardım mıracle hocanın losyona devam ettım mınoxun cıkarttıkları dokulur mu ?

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxu aşamalı bırakınca dökülmediği söyleniyor. Yada kaybın minimum olduğu söyleniyor. Eğer bırakmayı düşünüyorsanız ilk 6 ay günde 2 defa, ikinci altı ay günde 1 defa, daha sonra 3 ay haftada 3 defa gibi uygulayarak bırakabilirsiniz.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Gerileme sebebim
    1-Zyrtec ekleyişim
    2-Dutas'ın 2 aylık kullanım sonucu saçı bu hale getirmesi
    3-Aldactonu çıkarmam.

Bu 3 ünden biri sebep. En güçlü ihtimal ise üçüncü söylediğim, yani aldactonu çıkarışım. Şu an miracle losyona geri dönüş yaptım. Diane - dutas'ı askıya aldım. İnşaAllah gerilemem durur
    Hocam senin saçlarının gerileme sebebi minox da olabilir mi? Yani belli bir süre kullanıp bırakmışın o sürede kazandıklarını şimdi kaybediyor olabilir misin 4. Alternatif bu olabilir mi?

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oksijen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam senin saçlarının gerileme sebebi minox da olabilir mi? Yani belli bir süre kullanıp bırakmışın o sürede kazandıklarını şimdi kaybediyor olabilir misin 4. Alternatif bu olabilir mi?
    olamaz dostum çünkü ben minoxu dutla kullanmistim zaten ve de minoxu birakali cok uzun zaman oldu.Olumsuz bir dökülmeyi minox aylar sonra yaşatmaz, çünkü ben minox dutası 1 ay kullanmistim

olamaz dostum çünkü ben minoxu dutla kullanmistim zaten ve de minoxu birakali cok uzun zaman oldu.Olumsuz bir dökülmeyi minox aylar sonra yaşatmaz, çünkü ben minox dutası 1 ay kullanmistim
    Bu zyrtec ten şüphelendiğin için ben de yeni losyona eklemedim daha önce allerset eklemiştim ama içerik aynı zaten. Orjinal miracle ile devam edicem ben de. Aldactone U biraz arttırarak

Arkadaşlar, minox ile ilgili bende birşeyler yazmak istiyordum. Her ilacın yan etkileri olabilir ama tedavi edeceği hastalığı öncesinde veya sonrasında iyice bozan bir ilaç varmı allahaşkına. Ben bugüne kadar ne erkek ne de bayanda sadece minox kullanıp hiç sorun yaşamadan sadece fayda görenine rastlamadım. Ben asla birdaha elimi sürmem şahsen. Miracle gibi bir formül varken. 6 aydır sadece bunu kullanıyorum doktorlarım hayret etti artık bütün hastalarına tavsiye ediyorlar. Neredeyse bütün saçlarım beyaza yakındı yeni çıkanların hepsi siyah çıkıyor şaka yapmıyorum. Birde dkkat ediyorum herkes çok sabırsız sık sık formülleri ilaçları değiştiriyor,dolayısı ile hangisinden gerçek fayda gördüklerini tam anlayamıyor. Çok ufak bir katkıda bulunmak istiyorum. Yurt dışında bir profosör mutlaka saçların buz gibi çok soğuk su ile yıkanmasını tavsiye etmişti. Biliyorsunuz en çok banyoda dökülür saçlar .İnanın işe yarıyor.
    Selamlar

SaçımınDoktoru Üyesi arda34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nino senin losyon formülü ne şekilde ?

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, minox ile ilgili bende birşeyler yazmak istiyordum. Her ilacın yan etkileri olabilir ama tedavi edeceği hastalığı öncesinde veya sonrasında iyice bozan bir ilaç varmı allahaşkına. Ben bugüne kadar ne erkek ne de bayanda sadece minox kullanıp hiç sorun yaşamadan sadece fayda görenine rastlamadım. Ben asla birdaha elimi sürmem şahsen. Miracle gibi bir formül varken. 6 aydır sadece bunu kullanıyorum doktorlarım hayret etti artık bütün hastalarına tavsiye ediyorlar. Neredeyse bütün saçlarım beyaza yakındı yeni çıkanların hepsi siyah çıkıyor şaka yapmıyorum. Birde dkkat ediyorum herkes çok sabırsız sık sık formülleri ilaçları değiştiriyor,dolayısı ile hangisinden gerçek fayda gördüklerini tam anlayamıyor. Çok ufak bir katkıda bulunmak istiyorum. Yurt dışında bir profosör mutlaka saçların buz gibi çok soğuk su ile yıkanmasını tavsiye etmişti. Biliyorsunuz en çok banyoda dökülür saçlar .İnanın işe yarıyor.
    Selamlar
    Aynı fikirdeyim NİNO kardeş,, bazı arkadaşlar sabırsız davranıp çok sık formül değiştiriyor ama eninde sonunda tekrar orjinal miracle losyona dönüyorlar,,Ben 4,5 ay civarı kullanıyorum,,1,5 ay min dut kullandım bıraktım mahvetti saçlarımı uğraşamıyorumda...Daha geçen görüştüğüm arkadaşım saçların gürleşmiş naptın saçlarına,tepede bildiğin saç çıkmış, doğru söyle toppik falan mı kullanıyosun diye sıkıştırdı,,,geçen gün yine ablamlara gitttim TOPPİK mi kullanıyosun dediler, zor ikna ettim,,ama formülü de henüz kimzeye söylemedim,,,asıl istediğim patlamayı yapmadan da söylemeye niyetim yok....Saçlar kuruyken miracle losyonla inanılmaz hacimli ve gür duruyor,,tek bir açıklık görünmüyor,,Ama banyoda saçlar ıslak ve ışık altındayken o lokal 2 seyrek yer hala seyrek, eskiye göre daha iyi o bir gerçek tabi ama o 2 lokal seyrek yeri tamamen diğer saçlarla ıslakken ve ışık altında homojen bir görüntü sağlayana kadar tedaviye yüksek dozla devam edicem..Krem formunuda miracle losyonun yanında şakaklara kullanmaya başladım ama losyon yanında saça da uygulamayı düşünüyorum...Şakaklarda ve saç çizgisinde yeni çıkan saçlar çok kalın telli ve çok güçlü,,şakaklar gittikçe ilerlemekte ve kapanmakta...İnşaallah böyle devam eder...Usanmadan tedaviye deavm..

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ha bu arada daha 5-6 ay öncesine kadar her gören saçların dökülmüş,,naptın saçlarına diyolarken şu an durum ALLAH'ın izniyle ve Miracle üstadın vesilesiyle tam tersi bu yüzden binler şükürler olsun,,,İnşaallah olumlu gidişat sürekli devam eder...!!!

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon