Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
117 sonuçtan 111 ile 117 arası

Konu: Androjen Reseptör Hassaslığını Azaltmak (down regulation of ar.)

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufaktan bana da biraz dokundurmuş arkadaş. Başka bir başlık altında uzunca tartışmıştık. O “ genetiktir” diyen ben oluyorum galiba. Defalarca yazdım anlaşılmıyor galiba, bu başlığa yolu düşecek arkadaşlar da okumuş olsunlar yorumumu. Ben sadece genetiktir demiyorum. En yüksek oran genetiktir diyorum. Örneğin atıyorum, uyku düzeni %10, stres %15, beslenme %20 oranda sebep oluyorsa, bu saç dökülmesi olayına, kalıtsal faktör belki %30 dur belki de 40dır. Sen en sağlıklı biçimde de beslensen, spor da yapsan, bir şekilde o saçlar dökülüyor. Neden yahu neden? Bir sebep var demekki değil mi? 1,5 - 2 yıldır bir taraflarım çatladı afedersiniz, bir arpa boyu yol alabilmek için. En ufak disiplinsizlikte, başa döndüm, belki de daha da gerisine. Bu çabayı yırtınmayan, uğraşmayan anlayamıyor.

Anıl kardeş beni pek anlamasa da düzenli beslenme, yaşam konularında haklı tsbi ki. Dokülmen varsa yapabileceğin çok fazla şey de yok aslında seçenek olarak. Genel sağlık duumunu düzelteceksin, almak istediğin risk durumuna uygun olarak, çeşitli etkenleri deneyeceksin. Olursa ne güzel, fakat ya olmazsa?
    Valla buğracım bende senle hem fikirim, bende 1 yıldır deli gibi kalk saçı her gün bazen gün aşırı yıka losyonları güzel bir şekilde yedir şunu yeme buna dikkat et, haftanın kaç günü sadece dermaroler-dermastamp ile birlikte saç derisinde hareketlilik uyandırmaya çalış derken bazen saatlerce aynanın karşısında kalabiliyorsun ve bu durum gerçekten emek ve disiplin istiyor. Bizlerde beslenmenin, yeterli ve güzel uyku vakitlerinin dökülme etkisi üzerine olan etkisini görmezden gelmiyoruz ama kim ne derse dersin işin büyük çoğunluğu yine genetikle alakalı. Tabi ki tekrar altını çizmek istiyorum bu da benim şahsi fikrim ve araştırdığım ve okuduğum çoğu makale genetiğin üzerinde duruyor.

Yeni Üye
    Gunde 2 adet brezilya cevizi gunluk selenyum ihtiyacinizi karsilar sac dokulmesine de iyi geldigi biliniyor
    https://www.hairloss-reversible.com/brazil-nuts/

Alıntı norman34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl kardeşim kusura bakma bir şey diyeceğim de ne zaman senin yazıları okusam kesin babanla ilgili bir şeyler yazmışsındır diye geçiriyorum içinden (yanlış anlama lütfen sadece dikkatimi çekiyor)
    Hocam estağfurullah ne yanlış anlaması aksine yorumunuza güldüm. Ben sadece canlı kanlı örneğini aile efradımızda yaşadığımız için örneğini sürekli veriyorum.

Buğra bey size dokundurmadim üstünüze alınıp cevap vermeye gerek yoktu, o gün ikimizin de birbirimizi çok iyi anladığımızı ve uzlaştığımızı düşünüyorum.
    Bu yorumu, forumlarda millete yanlış bilgi verip, umut kıran insanlara yönelik bu işin sebebinin SALT genetikten oluşmadığını ama en büyük etki faktörünün genetik olduğunu ve bazı şeylerin bunu tetiklediğini birkaç parça örnekle anlatmaya çalıştım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    https://youtu.be/skb37p-MX6M

Bu video saç dökülmesini bilimsel olarak ele almış.

Aslında olay reseptör.

Miracle derinin önemine vurgu yapıyor fakat tüm sorun deride olsaydı saç ekimi sonrası ekilen tüm saçların dökülmesi gerekirdi.

Evet, saç derisi de önemli ama asıl faktör reseptörler.

Reseptörlerin hassasiyetini azaltırsak büyük bir ilerleme kaydetmiş oluruz.

Zaten bu yıllarca forumda konuşulan bir şey ama bunu çözen herhangi bir madde yok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı srkn2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/skb37p-MX6M

Bu video saç dökülmesini bilimsel olarak ele almış.

Aslında olay reseptör.

Miracle derinin önemine vurgu yapıyor fakat tüm sorun deride olsaydı saç ekimi sonrası ekilen tüm saçların dökülmesi gerekirdi.

Evet, saç derisi de önemli ama asıl faktör reseptörler.

Reseptörlerin hassasiyetini azaltırsak büyük bir ilerleme kaydetmiş oluruz.

Zaten bu yıllarca forumda konuşulan bir şey ama bunu çözen herhangi bir madde yok.
    Dostum saç ekiminde kıl folikülünü, etrafındaki deri parçasıyla birlikte almıyorlar mı? Sadece kıl ve kökünü almıyorlar diye biliyorum. Eğer öyleyse deride sorun var demek olmaz mı?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olay reseptör değil reseptöre bağlanan hormona karşı verilen tepkinin hem kıla hem de dokuya zarar veriyor olması.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni başlayanlar için iyi ve bilgilendirici ancak eskiler için oldukça yüzeysel, reseptörler derimizden iç organlara kadar heryerde var verilen tepki ve bu tepkilerin sebepleri asıl mesele.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112