Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
117 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Androjen Reseptör Hassaslığını Azaltmak (down regulation of ar.)

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haftada bir biberiye yağını yedirip uyuyorum. İki haftadır başladım ekstra bir etkisi olursa yazarım.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanmıyorum öyle bir şey olsa Androgenetic-Anabolic steriod kullananların vazgeçilmezi olmazdı milk thistle.
    Zaten büyük tartışma konusu yabancı anabolik forumları takip ediyorsan biliyorsundur.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Biberiyeyi nasıl kullanmalıyız? Minoxil sürdükten birkaç saat sonra biberiye çayını sürsek nasıl olur kurutur mu? Son durulama suyuna ısırgan ile karıştırsak mı daha iyi olur yoksa dönüşümlü olarak kullanmak mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Önemli bir konu cidden guncel tutmakta fayda var biberiye yagimi yoksa cayinimi kullanmak lazim
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A.R.'ne müdahalenin kesinlikle çözüm olduğunu düşünmüyorum. Şahsi görüşüm en derindeki sebepler üzerine çalışmak lakin bir çözüm rotası oluşana kadar doğal tedaviler kullanılabilir. Biberiye ve nanenin minoxidil karşısında yapılan çalışmalar şaşırtıcı
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanmıyorum öyle bir şey olsa Androgenetic-Anabolic steriod kullananların vazgeçilmezi olmazdı milk thistle.
    Reflex androjen salınımını artıran bazı bitki ya da etkenler androgen booster olarak kullanılıyor ama aslında uzun vade de androgen özellikle dht azaltıcı olduğu bilinmiyor bunu özellikle vücut geliştiriciler ve cinsel destek ürün kullananlar yapıyorlar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ayrica yabanci sitede okumustum magnezyum androjen reseptoru engelliyiciymis
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

6'dan 11. sayfaya dek muhteşem şeyler konuşulmuş, forumda bu eski ruh kalmamış. Defalarca ve defalarca okudum, forumda herkes acaba benim saçım niye dökülüyor, acaba buna ben mi sebep oldum diye sorma gereği bile duymuyor tüm suçu genlerine atıyor. Hatayı biraz da kendimizde aramalıyız. Kazak abi yıllardır yoksun, insanın gözleri bu forumda kendi gibi düşünen, problemi daha çok içten çözmeye çalışmaya çalışan kişileri arıyor. Adama kalkıp beslenmenin ve kötü yaşam koşullarının dökülmeyi tetiklediğini söylüyorsun adam sana kalkıp ben yıllardır hep fittim, yıllarca spor yaptım ama dökülüyor, genetikte varsa dökülür gibi komik bir karşı çıkış yapıyor. Bilimselliğe fazlasıyla takılmışlar. Bilim dün doğru dediğine bugün yanlış diyor, buna ne demeli? Kötü beslendiğim için 1 ay içinde saçımın önünde ufak bir açılma olduğunu bilirim. 4 yıldır hiçbir sorun yokken 1 ay içinde... her gün abur cubur, içki, bir de egzama faktörü... Sonra bizzat 53 yaşında olan babamın 13 sene önce kilo alması sonucu Norwood 1'den 1.5'a gerilemesi tesadüfi mi? Sokakta gördüğümüz kel kişilerin kötü bir yaşam koşuluna sahip olup, vücut yağ oranlarının genellikle yüksek olması da bir tesadüf mü? Şimdi yine biri çıkıp genetik menetik demesin. Kiminin gen sisteminin sağlam olduğunu biliyorum, örneğin amcam 56 yaşında Norwood 1. Adamda göbek var ama sürekli hareket halinde ve beslenmesi iyi. Kötü beslenseydi, hayat koşulları kötü olsaydı Norwood 1'de kalacağını düşünmüyorum. Belki de kalırdı bilemem ama şu bir gerçek ki bizim göz ardı ettiğimiz beslenme ve yaşam düzenimiz dökülmeyi tetikliyor, hem de bayağı. Kiminde tetiklemez, genetik olarak şanslıdır ama yeni neslin çoğunda tetikliyor. Bizim genlerimiz annelerimizin, babalarımızınki gibi sağlıklı, dayanıklı ve kaliteli değil. Bugün tükettiğimiz besinlerin, 30 sene öncekilere nazaran değeri yarı yarıya azalmış durumda. Sonra bir sürü, paket içine girmiş gıda tüketiyoruz, tükettiğimiz aldığımız şeylerin hangisi doğal zaten, hareketsiz kalıyoruz. Stres ve kaygı zaten hat safhada... Bunlar yadsınamayacak şeyler.

Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6'dan 11. sayfaya dek muhteşem şeyler konuşulmuş, forumda bu eski ruh kalmamış. Defalarca ve defalarca okudum, forumda herkes acaba benim saçım niye dökülüyor, acaba buna ben mi sebep oldum diye sorma gereği bile duymuyor tüm suçu genlerine atıyor. Hatayı biraz da kendimizde aramalıyız. Kazak abi yıllardır yoksun, insanın gözleri bu forumda kendi gibi düşünen, problemi daha çok içten çözmeye çalışmaya çalışan kişileri arıyor. Adama kalkıp beslenmenin ve kötü yaşam koşullarının dökülmeyi tetiklediğini söylüyorsun adam sana kalkıp ben yıllardır hep fittim, yıllarca spor yaptım ama dökülüyor, genetikte varsa dökülür gibi komik bir karşı çıkış yapıyor. Bilimselliğe fazlasıyla takılmışlar. Bilim dün doğru dediğine bugün yanlış diyor, buna ne demeli? Kötü beslendiğim için 1 ay içinde saçımın önünde ufak bir açılma olduğunu bilirim. 4 yıldır hiçbir sorun yokken 1 ay içinde... her gün abur cubur, içki, bir de egzama faktörü... Sonra bizzat 53 yaşında olan babamın 13 sene önce kilo alması sonucu Norwood 1'den 1.5'a gerilemesi tesadüfi mi? Sokakta gördüğümüz kel kişilerin kötü bir yaşam koşuluna sahip olup, vücut yağ oranlarının genellikle yüksek olması da bir tesadüf mü? Şimdi yine biri çıkıp genetik menetik demesin. Kiminin gen sisteminin sağlam olduğunu biliyorum, örneğin amcam 56 yaşında Norwood 1. Adamda göbek var ama sürekli hareket halinde ve beslenmesi iyi. Kötü beslenseydi, hayat koşulları kötü olsaydı Norwood 1'de kalacağını düşünmüyorum. Belki de kalırdı bilemem ama şu bir gerçek ki bizim göz ardı ettiğimiz beslenme ve yaşam düzenimiz dökülmeyi tetikliyor, hem de bayağı. Kiminde tetiklemez, genetik olarak şanslıdır ama yeni neslin çoğunda tetikliyor. Bizim genlerimiz annelerimizin, babalarımızınki gibi sağlıklı, dayanıklı ve kaliteli değil. Bugün tükettiğimiz besinlerin, 30 sene öncekilere nazaran değeri yarı yarıya azalmış durumda. Sonra bir sürü, paket içine girmiş gıda tüketiyoruz, tükettiğimiz aldığımız şeylerin hangisi doğal zaten, hareketsiz kalıyoruz. Stres ve kaygı zaten hat safhada... Bunlar yadsınamayacak şeyler.
    Anıl kardeşim kusura bakma bir şey diyeceğim de ne zaman senin yazıları okusam kesin babanla ilgili bir şeyler yazmışsındır diye geçiriyorum içinden (yanlış anlama lütfen sadece dikkatimi çekiyor)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı norman34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl kardeşim kusura bakma bir şey diyeceğim de ne zaman senin yazıları okusam kesin babanla ilgili bir şeyler yazmışsındır diye geçiriyorum içinden (yanlış anlama lütfen sadece dikkatimi çekiyor)
    Ufaktan bana da biraz dokundurmuş arkadaş. Başka bir başlık altında uzunca tartışmıştık. O “ genetiktir” diyen ben oluyorum galiba. Defalarca yazdım anlaşılmıyor galiba, bu başlığa yolu düşecek arkadaşlar da okumuş olsunlar yorumumu. Ben sadece genetiktir demiyorum. En yüksek oran genetiktir diyorum. Örneğin atıyorum, uyku düzeni %10, stres %15, beslenme %20 oranda sebep oluyorsa, bu saç dökülmesi olayına, kalıtsal faktör belki %30 dur belki de 40dır. Sen en sağlıklı biçimde de beslensen, spor da yapsan, bir şekilde o saçlar dökülüyor. Neden yahu neden? Bir sebep var demekki değil mi? 1,5 - 2 yıldır bir taraflarım çatladı afedersiniz, bir arpa boyu yol alabilmek için. En ufak disiplinsizlikte, başa döndüm, belki de daha da gerisine. Bu çabayı yırtınmayan, uğraşmayan anlayamıyor.

Anıl kardeş beni pek anlamasa da düzenli beslenme, yaşam konularında haklı tsbi ki. Dokülmen varsa yapabileceğin çok fazla şey de yok aslında seçenek olarak. Genel sağlık duumunu düzelteceksin, almak istediğin risk durumuna uygun olarak, çeşitli etkenleri deneyeceksin. Olursa ne güzel, fakat ya olmazsa?

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon