6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Tretin deneyimim

SaçımınDoktoru Üyesi

Tretin deneyimim

Arkadaşlar 25 aralıkta saç tedavime tretin krem ekledim. Her akşam önce kremi arkasından da losyonumu uyguluyordum. 10 gün kadar sonra ağız ve göz çevremde ciddi bir kuruluk oluştu. Cildim pul pul dökülmeye başladı. O günlerde havalar çok soğuk olduğundan önce ayazdan oldu sandım. Bir kaç gün nemlendirici, o olmadı antibiyotik merhemler derken hiç biri işe yaramadı sorun artarak devam etti. Bu arada kendisinden şüphelenmediğim için tretin kullanmaya aksatmadan devam ediyordum. Hatta saç derimde forumda sözü edilen pullanma ve dökülmeyi görmeyince bende yan etki yapmadı diye sevinip bol bol sürdüm Neden sonra prospektüsü okumayı akıl ettiğimde ağız kenarlarında kuruluk yapabileceğini gördüm. (Göz kenarlarıyla ilgili bişey yazmıyordu.) Bunun üzerine tretin kullanmayı bıraktım. 5 gün sonra hem ağız hem de göz kenarlarım normal nemine döndü.
    Tabi bu deneyimim tretin tedavisinin zararlı olduğu anlamına gelmez. Kullanım miktarının önemine dikkat çekmek maksatlı paylaştım. Ben kullanmaya devam edicem. Ama her gün değil ve daha az miktarda

Tretin'i bende kullandım bir ay kadar. Fayda sağlıyor gibi ama tek sorunu kremi sürdüğün yerdeki derinin sürekli soyulma hali içerisinde olması. saçımı tarıyorum bütün soyulan deri saçlarıma karışıyor kepeklenmiş gibi oluyor. temizlenmiyor bir türlü. ama faydalı gibi görünüyor.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde ağız ve burun çevrenizde yağlanma oluyormuydu ? ayrıca saç deriniz kuru mu yağlı mı ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok uzun zamandır tretin kullanıyorum ve dediklerinizi sadece ilk ay yaşadım. Hiç aksatmadan kullanmaya devam etmeme rağmen tekrarlamadı, deri alıştı mı ne artık bilemem.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok uzun zamandır tretin kullanıyorum ve dediklerinizi sadece ilk ay yaşadım. Hiç aksatmadan kullanmaya devam etmeme rağmen tekrarlamadı, deri alıştı mı ne artık bilemem.
    deri uzun vadede iyice incelebilir, dikkatli olunuz
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normalde ağız ve burun çevrenizde yağlanma oluyormuydu ? ayrıca saç deriniz kuru mu yağlı mı ?
    Agiz değil ama alin ve burundan oluşan T bolgem yaglidir. Yani tretinin kuruttuğu bölgeler zaten yaglanmiyordu. Saç derim yaglidir ve sacli deride soyulma yok denecek kadar az oldu