Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: Antidepresanlar ve Saç Dökülmesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı w.a.s.t.e. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte ben de öyle sıkıntılı bir dönem hatta yıl geçirdim hala da devam ediyor. günde 2 pakete varan sigara tüketimim var. hem ilaca başlayıp hem de sigarayı da bırakayım diyorum. fakat ilk mesajda verdiğim makale kafamı karıştırıyor.
    2 sene antidepresan kullandım yararından çok zararını gördüm bence kullanma spor yap en etkili antidepresandan daha etkili ,illaki kullanıcam diyorsan sigara bırakma gibi bi amacında varsa doktorunla görüşüp wellbutrin xl isimli ilacın senin için uygun olup olmadığını sor sigarayı bırakmak için çok etkili illaki antidepresan kullancam diyorsan bunu kullan

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim doktorlar bu antidepresanları insanlara peynir ekmek gibi nasıl yazarlar anlamıyorum,stresi yenmenin birçok yolu yöntemi var stresin sebeplerini ortadan kaldırmadan bir hapla insanların iyileşeceğine inanmak gerçekten garip, arkadaşlar naçizane bir kaç önerim olacak bu haplara alternatif olarak(çünkü etrafımda bu hapları uzun süre uzun süre kullanan kişilerde vak'alar daha da ağırlaştığını sabah mesaiye gelememe gibi ağır uyku vak'alarına ben şahit oldum)Bu konuda illa birşey kullanılacaksa
    1-Sarı kantaron bu tür rahatsızlıklarda bulunmaz bir nimet,çayı tüketilebilir,ekstrakt kapsülü kullanılabilir.
    2-İkincil derecede önemli olan karabaş otu,melisa,rezene,kedi otu (valerian root),üzerlik otu bunlardan bir kaçı.
    3-Çörek otunun kullanan insanların ruh hallerini olumlu yönde ciddi manada etkilediği tecrübelerle sabit.
    4-Sabah erken vakitte kalkıp 1-1,5 sat yürümeyi deneyin sabahın o en bereketli vaktinde,tabiatın sesini dinleyerek,berrak gökyüzünü izleyerek,vücudunuz bol bol mutluluk hormonu endorfin salgılasın bunun size çok faydası olacaktır.
    5-İnsan yediğinin aynısıdır derler eskiler vücuda ağırlık verecek gıdalardan sakınmak gerekir özellikle böyle dönemlerde(mesela kan grubuna göre beslenme araştırılabilir)
    çok teşekkür ederim tavsiyeler için, üşenmeden yazmışsınız. gerçekten de bu antidepresan olayı ciddi bir olay. yan etkilerinde -yaygın olmayan başlığı altında- kanser bile yazıyor. söylediklerinizi dikkate alacağım tekradan teşekkür ederim

Alıntı Eastanbull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene antidepresan kullandım yararından çok zararını gördüm bence kullanma spor yap en etkili antidepresandan daha etkili ,illaki kullanıcam diyorsan sigara bırakma gibi bi amacında varsa doktorunla görüşüp wellbutrin xl isimli ilacın senin için uygun olup olmadığını sor sigarayı bırakmak için çok etkili illaki antidepresan kullancam diyorsan bunu kullan
    dediğiniz ilacı soracağım bakalım yarın. teşekkür ederim

Sayfa 2/2 İlkİlk 12