Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bernstein medikal sitesine göre..

Banned

bernstein medikal sitesine göre..

Arkadaşlar bernstein medikal sitesine göre minoxidili günde 1 kez kullanmak iki kere kullanmak kadar etkili olduğunu(deriye uygulandığından yarınlanma ömrünün 22 saat imiş) ve finasteridenin dutasterideden daha etkili olduğunu sebebinin ise finasteridenin daha az dht bloklamasına rağmen saç folikülü daha fazla olduğunu savunuyor siz neler düşünüyorsunuz?

şunu unutmuşum finasteride ilk aylarda dökülme yapabilir diyolar
    Konu ofsaçof tarafından (09.01.2015 Saat 01:18 ) değiştirilmiştir.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Wiki de 4,2 saat diyo minoxun yarılanma ömrüne. Ben 22 saat olacağını zannettmiyorum cok geldi bana.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ofsaçof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bernstein medikal sitesine göre minoxidili günde 1 kez kullanmak iki kere kullanmak kadar etkili olduğunu(deriye uygulandığından yarınlanma ömrünün 22 saat imiş) ve finasteridenin dutasterideden daha etkili olduğunu sebebinin ise finasteridenin daha az dht bloklamasına rağmen saç folikülü daha fazla olduğunu savunuyor siz neler düşünüyorsunuz?
    hocam linki verebilir misiniz acaba?

Banned
    Alıntı eplerenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam linki verebilir misiniz acaba?
    Rogaine (Minoxidil): Hair Loss Medication for Men & Women | Bernstein Medical

Banned
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wiki de 4,2 saat diyo minoxun yarılanma ömrüne. Ben 22 saat olacağını zannettmiyorum cok geldi bana.
    deriye uygulandığından dolayı yarılanma ömrü uzun diyor amerikalı doktorlar

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ofsaçof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deriye uygulandığından dolayı yarılanma ömrü uzun diyor amerikalı doktorlar
    pfizer yani ilacı üreten firmanın günde 2 defa kullanılması gerektiğini eklemişler. ama kendileri bir defanın yeterli olduğunu düşünüyor.

Banned
    aynen yukarıdaki arkadaşa dediğim gibi deriye uygulandığından yarınlanma ömrü 22 saat diyolar ben diğerine daha çok takıldım finasteridenin dutasterideden daha iyi olduğunu,finasteride dotasterideye göre saç folikülünde daha çokmuş..İlginç.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bende daha önce günde 1 defa minox kullanimiyla 2 defa kullanim arasinda fark olmadigini okumustum

Moderatör
    ama minoxu 3-4 saat sonra yıkayın yıkayacaksanız diye bir durum da var olabilir sanırım 22 saat
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Scalp mikro dolaşımındaki kalış süresi uzun olabilir. Tuhaftırki diğer etkenler için bunu düşünmüştüm örnek vermem gerekirse ru vb uygulaması saatler sonrası scalpa masaj kaşıma vb işlemler yaptığımda sanki reseptöre yeni bağlanma benzeri canlanma hissediyorum bu masaj etkisi ile değil bunu iyi biliyorum. Minoxilde de durum böyle mi bilmiyorum ama minox canlılığı tamda belirtilen saat sonrası 4-6 saat sonra azalıyor aksine günde 3 uygulama daha etkili olabilir diye düşünüyorum. Tamam scalpta kalıyor uzun süre ama ne kadarı dolaşımla sürekli uzun süreler foliküllere ulaşıyor ? Görünüşe göre 6 saat sonra bu olay bitiyor gibi...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/2 12 SonSon