Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: salisilik asit tonik yapimina yardim

salisilik asit tonik yapimina yardim

Merhaba akne ve gozenek icin salisik asit icerikli tonik hazirlamak istiyorum saf alkol salisilik asit cinko oksit b3 vitamini c vitamini glikolik asit ve laktik asit distile su var elimde arastirdim ne kadar olcude katmaliyim bilmiyorum yardimci olacak biri cikarsa sevinirim bu arada miracle losyonu kullandim yuzumde tuylenmeler oldugu icin biraktim

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüzündeki tüylenmelerin sebebinin miracle losyon olma ihtimali çok düşük ama onu söyleyebilirim
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sifirdan tuy cilardi demek istemedim zaten var olanlar belirgin hale geldi

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam işte farketmez.Miracle losyon vücudun diğer kısımlarındaki tüyleri veya kılları çıkarmaz, ya da güçlendirmez Çünkü losyon, anti androjen etkenler içeriyor. Yani dht ve androjenlerin desteklediği tüyü kılı döker,yine dht ve androjenlerin döktüğü kılı tüyü ise çıkarmaya yarar.Yani bu ikisiyle ters çalısır. Yani tüyü dökmeye sebep olacak etkenler mevcut içinde. Vücuttaki sakal dahil ,kıllanmaların sebebi androjenler ve dht'dir. Eğer minoxil falan kullandıysanız, sebebi o olabilir,minoxilden şüphelenebilirsiniz. çünkü minoxil saç da olsa sakal da olsa , kıl kökünü uyardığı için kıllanmaya sebep olur. Losyon ise tam tersi. Umarım anlatabilmişimdir. Şifalar..
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum salisilik aside biraz dikkat etmelisin çünkü tuha bir şekilde dondurucu bir yapıya sahip.Yeni yaptığım losyona 100 ml ye hemen hemen 0.75-1 çay kaşı salisilik kattım ve çalkalamam ile losyon kurudu.Üzerine ayırdığım 100 mlyide kattımda öyle açtım biraz.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

salisilik asitin faydası yavaş yavaş anlaşılmaya başlıyor.

http://www.milliyet.com.tr/aspirinin...295316/?PAGE=1
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

SaçımınDoktoru Üyesi
    elimde biraz salisilik asit var değerlendireyim dedim ama bir türlü seyreltemedim.alkolle çok iyi çözülüyor ancak distile su+pg karışımını eklememle kristalize olup topaklaşması bir oluyor.varmı bir çözümünü bilen
    Tedavim;

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elimde biraz salisilik asit var değerlendireyim dedim ama bir türlü seyreltemedim.alkolle çok iyi çözülüyor ancak distile su+pg karışımını eklememle kristalize olup topaklaşması bir oluyor.varmı bir çözümünü bilen
    Ortam sıcaklığı etkili olabilir mi hocam,ben bunu bazı çözünmeyen karışımlarda farketmiştim.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortam sıcaklığı etkili olabilir mi hocam,ben bunu bazı çözünmeyen karışımlarda farketmiştim.
    hiç bir tahminim yok hocam.sadece distile su ile seyreltmeyi denedim yine olmadı.malzemeler ve ortam oda sıcaklığında.salisilik asit sıcak suda iyi çözünür diye bir ibare var.ancak su soğuduğu zaman yinemi topaklışacak bilemiyorum.yüksek kaliteli gül suyunda seyreltmiş bir çok kişi.
    Tedavim;

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç bir tahminim yok hocam.sadece distile su ile seyreltmeyi denedim yine olmadı.malzemeler ve ortam oda sıcaklığında.salisilik asit sıcak suda iyi çözünür diye bir ibare var.ancak su soğuduğu zaman yinemi topaklışacak bilemiyorum.yüksek kaliteli gül suyunda seyreltmiş bir çok kişi.
    Ben çözünmeyen bir etkeni hafif benmari üsulü ısıtıp çözündürdüm sonrasından topaklanma olmadı, deneyebilirsiniz, sadece bir tahmin.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 1/2 12 SonSon