Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Diş çürükleri, önleme yollari, bitkisel ve kimysl ilaçlar ve saç dökülmesi ilşks

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Diş çürükleri, önleme yollari, bitkisel ve kimysl ilaçlar ve saç dökülmesi ilşks

Arkadaşlar evet yeni konumuz diş çürükleri ve diş bakımı hakkında engin bilgilerinizden faydalanmak istiyorum...Çünkü bıktım artık,,her gün dişimi fırçalamama rağmen 6 ayda bir dolgu veya kanal yaptırmaktan bıktım..Son 3 yılda 2 dişimi kaybettim zaten...Ne önerebilirsiniz,,ne tavsiye edebilirsiniz,,herhangi etkili bir ilacı falan var mı parası önemli değil gidip alıcam artık...Yoksa böyle giderse dişlerimi fırçalamama hatta gargara bakım sıvıları kullanmama rağmen ileride implantlara dünyanın parasını bayılacağım..Şu an hali hazırda en az 4 implant yaptırıcam ilerleyen yıllarda ondan kaçış yok zaten..
    Değerli önerilerinizi bekliyorum...!!!

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı problem bende de var. Tek diş için gitmiştim 6 çürük çıktı. o zamanlar saç dökülmem yeni başlamıştı. dökülme ile ilgisi var mı diye çok düşünmüştüm.

Moderatör
    Bu konuyu bnde çok merak ediyorum tek çürük yok şükür paradondax ile her gün fırcalıyorum yemeklerden sonra.Disleri koruma yollarını biri bize detaylı açıklarsa büyük emeği geçer.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu bnde çok merak ediyorum tek çürük yok şükür paradondax ile her gün fırcalıyorum yemeklerden sonra.Disleri koruma yollarını biri bize detaylı açıklarsa büyük emeği geçer.
    Arkadaşlar diş sağlığı açısından 1.mesele sağlıklı ve dengeli beslenme,vitamin-mineral açısından,vücudun asit-baz dengesini mümkün olduğunca bazik yönde tutma,bunun çeşitli yolları var ve ben şahsi olarak tecrübe ettiğim en etkili yöntem sabah aç karına duble bardak ılık suyun içine katacağınız 2 t.kaşığı elma sirkesi,2.t.kaşığı taze sıkım limon suyunun 6 ay boyunca düzenli olarak tüketirseniz dişlerinize ve genel sağlık durumunuza olumlu katkılarına hayretle şahit olacaksınız.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar evet yeni konumuz diş çürükleri ve diş bakımı hakkında engin bilgilerinizden faydalanmak istiyorum...Çünkü bıktım artık,,her gün dişimi fırçalamama rağmen 6 ayda bir dolgu veya kanal yaptırmaktan bıktım..Son 3 yılda 2 dişimi kaybettim zaten...Ne önerebilirsiniz,,ne tavsiye edebilirsiniz,,herhangi etkili bir ilacı falan var mı parası önemli değil gidip alıcam artık...Yoksa böyle giderse dişlerimi fırçalamama hatta gargara bakım sıvıları kullanmama rağmen ileride implantlara dünyanın parasını bayılacağım..Şu an hali hazırda en az 4 implant yaptırıcam ilerleyen yıllarda ondan kaçış yok zaten..
    Değerli önerilerinizi bekliyorum...!!!
    sigara iciyomusun cay ? hakkaten dogru bu diş olayı hergun fırcalıyorum cürüyor arkadas ya madem dis fırcalamak cürügü onlemiyor ne diye satıyolar

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sigara iciyomusun cay ? hakkaten dogru bu diş olayı hergun fırcalıyorum cürüyor arkadas ya madem dis fırcalamak cürügü onlemiyor ne diye satıyolar
    Hayır hocam sigara asla kullanmıyorum,,,ama deli gibi çay içiyorum,,çay tiryakisiyim,,,asitli içecekleride 5 aydır kullanmıyorum....Ama ona rağmen çürüyor,,Eski çalıştığım ofiste biri vardı,,50 yaşına yakındı,,haftada 1 gün dişini fırçaladığını ve çok rahat yettiğini söylerdi,,adamda tek çürük yok ve işin kötüsü benim 13 yaşındaki saçların hepsi hatta ön saç çizgisi onun kafasında var beyaz renkte..

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hayatım boyunca neredeyse limon vs. eşki hiç yemem belkide ondan çürüdü. son 1 yıldır. Acayip şekilde limona başladım son yıldırda her hangi bir problem yok belkide limon'dan :S

Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır hocam sigara asla kullanmıyorum,,,ama deli gibi çay içiyorum,,çay tiryakisiyim,,,asitli içecekleride 5 aydır kullanmıyorum....Ama ona rağmen çürüyor,,Eski çalıştığım ofiste biri vardı,,50 yaşına yakındı,,haftada 1 gün dişini fırçaladığını ve çok rahat yettiğini söylerdi,,adamda tek çürük yok ve işin kötüsü benim 13 yaşındaki saçların hepsi hatta ön saç çizgisi onun kafasında var beyaz renkte..
    payitaht genetiktir o adamdaki birde bişey soyleyim arkadaslar bu limon dis curutur asittir cunku google bakabilirsiniz acaba diyorum kullandıgımız ilaclardan curuyor olabilirmi? bende sigara icmem alkol kullanırım ama disşler curuyor hergun fırcalıyorum ama yinede gümlüyor

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    payitaht genetiktir o adamdaki birde bişey soyleyim arkadaslar bu limon dis curutur asittir cunku google bakabilirsiniz acaba diyorum kullandıgımız ilaclardan curuyor olabilirmi? bende sigara icmem alkol kullanırım ama disşler curuyor hergun fırcalıyorum ama yinede gümlüyor
    Bendeniz hocam limonu iyi araştırın,evet limon asittir doğru ama vücuda girdiği zaman alkali oluyor,bizi yanıltan limonun özünde asitli olduğu ama vücutta tam tersi alkali hale geliyor ve vücudu da alkali yapıyor,bu konuda asidik ve bazik gıdaları inceleyebilirsiniz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendeniz hocam limonu iyi araştırın,evet limon asittir doğru ama vücuda girdiği zaman alkali oluyor,bizi yanıltan limonun özünde asitli olduğu ama vücutta tam tersi alkali hale geliyor ve vücudu da alkali yapıyor,bu konuda asidik ve bazik gıdaları inceleyebilirsiniz.
    kazakcemil hocam asit yenir yutulur sa ne olacagını bilmiyorum ancak mesala li,monu yedik diş ustunde limon suyu kaldı o asit dişi curutur ama yuttun yada yedin disleri fırcaladın ozaman vucutta curugu onleyebilirmi bilmiyorum

Sayfa 1/3 123 SonSon