Sayfa 1/11 123 ... SonSon
101 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Oral Spironolakton

SaçımınDoktoru Üyesi

Oral Spironolakton

arkadaşlar, saç dökülmesi için oral spironolakton kaç mg kullanılmalı. ve kaç ayda etkisini göstermeye başlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Memelerin büyümeye başlayınca etkisini görmeye başlarsın
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu aldactone bünyedeki dht dahil tüm androjen hormonlarını mı blokluyor ? yani proscar yada avodart'a göre daha mı sakat ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Kullananlar var ve kullanıldığı süre boyunca saç dökülmesi ni keser gidenleri geri getirir ama libido ve ereksiyon problemleri yaşanabilir oralda.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Keske hersey o Kadar kolay olsa.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullananlar var ve kullanıldığı süre boyunca saç dökülmesi ni keser gidenleri geri getirir ama libido ve ereksiyon problemleri yaşanabilir oralda.
    hocam proscarda dht bloklandığı için androjen artışı oluyor peki aldactone'u oral olarak kullansak dht dahil tüm androjenler mi bloklanır ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mekanizmalar farkli karşilaştirma yapamazsin.Spironolakton reseptorü blokluyor,finasterid ise 5ar enzimini.Enzim bloklandigi icin substrat urune donusemiyor yani serbest testo artiyor.Spiroda ise direk anahtarin gireceği kilidi tıkıyorsun yani dönüşüm oldu olmadı arttı durumlari doğrudan yok.Tabi uzun süre icin düşünülürse vücutta çok karmaşik feed back mekanizmalari var mutlaka uzun vadede bir çok hormon seviyelerinde artmalar azalmalar yapar.
    Konu hakkinda yorumum,oral antiandrojen icin üst sınır finasterid olmali fazlasına karşıyım dutasterid de dahil.İcecekseniz finas icin,onu da saclari kaybetmeden icin kayip belli bi seviyeyi gectiyse yine icmek mantiksiz bence

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi de bence bu testo artmasina cok takilmamak lazim.Belki %9-10 luk artma olur ama bu eyvah testo artti saclar daha cok dokulecek demek olsa zaten finasterid saç dokulmesinin sistemik anlamdaki yegane ilaci olmaz dmi Belki testo biraz artiyor ama sac icin cok daha olumcul olan dhtye donuşmesi engelleniyor sonuçta.Yani bi yere 3 tane tankın saldırması mı daha kötü yoksa 10 tane askerin mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mekanizmalar farkli karşilaştirma yapamazsin.Spironolakton reseptorü blokluyor,finasterid ise 5ar enzimini.Enzim bloklandigi icin substrat urune donusemiyor yani serbest testo artiyor.Spiroda ise direk anahtarin gireceği kilidi tıkıyorsun yani dönüşüm oldu olmadı arttı durumlari doğrudan yok.Tabi uzun süre icin düşünülürse vücutta çok karmaşik feed back mekanizmalari var mutlaka uzun vadede bir çok hormon seviyelerinde artmalar azalmalar yapar.
    Konu hakkinda yorumum,oral antiandrojen icin üst sınır finasterid olmali fazlasına karşıyım dutasterid de dahil.İcecekseniz finas icin,onu da saclari kaybetmeden icin kayip belli bi seviyeyi gectiyse yine icmek mantiksiz bence
    kardeş üst sınır finasterid diyorsunda, 2,5 sene proscar kullandım. ve şu andada avodarta başlayalı 3 ayı geçti. hiçbirinden bir fayda görmedim. ve bunlara saçlar varken başladım. ama saçlar sürekli geriledi,döküldü ve seyrekleşti.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş üst sınır finasterid diyorsunda, 2,5 sene proscar kullandım. ve şu andada avodarta başlayalı 3 ayı geçti. hiçbirinden bir fayda görmedim. ve bunlara saçlar varken başladım. ama saçlar sürekli geriledi,döküldü ve seyrekleşti.
    Kardeş o zaman finas, dutası artık bırakmalısın. Etki alamıyorsun. Oral üzüm çekirdeği ekstresi + oral yakı otu çayı + ısırgan-yakı topikali bir denemeni tavsiye ediyorum.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Sayfa 1/11 123 ... SonSon