Sayfa 4/11 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
101 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Oral Spironolakton

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar, bu doğal veya sentetik meselesine niye bu kadar takılıyorsunuz. finasterid ve dutasterid in seksüel yan etkileri tamamen dht inhibitesi ile alakalı. gerek jinekomasti gerekse menide sıvılaşma veya azalma olsun bunlar tamamen dht nin azalmasına bağlı yan etkiler. bunu doğal takviyelerle(gerçi doğal demek zararsız demek te değil) yapsanız veya hiçbir şey kullanmadan olağan üstü güçlerle de yapsanız aynı yan etkiler oluşacaktır. bunların dışında ilaçlardan kaynaklanan çok nadirde olsa bazı sistemik yan etkiler olabiliyor. mesela finasterid veya dutasterid prostat kanseri riskini artırabiliyor. ama bunun bile ilacın molekülündenmi yoksa dht nin inhibe edilmesindenmi kaynaklandığı bilinmiyor. işin özü finaterid 20 yıldan fazla dutasterid te 10 yıldan fazla piyasada olan ilaç. güvenilirlikleri yeterince kanıtlamış. seksüel yan etkilerinden çekinmiyorsanız kullanılablir. yalnız dutasterid için 50 yaş altı uzun dönemli çalışmaları olmadığı için güvenilirliği bilinmiyor. dolayısı ile 6 ay kullanıp veya duruma göre en fazla bir sene kullanılıp belli bir süre ara verilmesi lazım. ama finasterid için böyle bir sınırlama yok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    finasterd ve dutasterid farkına gelirsek yapılan çalışmalarda 1mg finasterid ile 0.5mg dutasterid arasında dht baskılama oranlarında ciddi farklar olmasına rağmen saç üzerinde benzer etkileri var. dutasterid biraz daha iyi. bunu yüzdelersek, yine yapılan çalışmalarda 1mg finasterid %90 etkili bulunmuştu. dutasterid te bu oran %95 lere çıkabiliyor.

filozof
    Guest
    balla karıştırıyorum ama askerlik bitince üzüm pekmezi ile karıştıracağım üzüm resveratrol içeriyor ikisi daha sinerjik çalışıyor çalışmalar var ikisine dair.

filozof
    Guest
    Finasterid asıl sorumlu olan tip 2 yi blokladığı için pek fark yok.

filozof
    Guest
    Doğal yapay işin bir boyutu bu maddelerin saç çıkarma mekanizmaları aynı olmadığı için misal finasterid dht inhibe ediyor yan etki var prosiyanidin b-2 dimer beta bloke ederek,zerdeçal dht tip 2 ve tgf1-2 tiplerde etkili dht uyarır tgf-2 ama zerdeçal hangi aşamada müdahil oluyor yan etki olmayabilir tıpkı prosiyanidinlerin mekanizması gibi .

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar, forumda bazı konularda oral aldactone kullananları görüyorum. kullanan arkadaşlar, ne zamandan beri ve kaç mg kullandıklarını yazabilir mi.

ben bu ayın başından beri kullanıyorum ve günde 100mg(sabah/akşam 50mg)kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, forumda bazı konularda oral aldactone kullananları görüyorum. kullanan arkadaşlar, ne zamandan beri ve kaç mg kullandıklarını yazabilir mi.

ben bu ayın başından beri kullanıyorum ve günde 100mg(sabah/akşam 50mg)kullanıyorum.
    Bayanlara genelde 50 mg veriyorlar.Ama ben de senin gibi günlük 100 mg alıyorum.Erkek kullanıcı çok az olduğundan dozu ile ilgili bir bilgi bulamadım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayanlara genelde 50 mg veriyorlar.Ama ben de senin gibi günlük 100 mg alıyorum.Erkek kullanıcı çok az olduğundan dozu ile ilgili bir bilgi bulamadım.
    ne zaman başladın.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne zaman başladın.
    Bugün 18 gün olmuş.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    aferim aferim bol bol için denek olun sagınızdan solunuzdan patlamalarbaşlayınca görecem sizi yav sipiro lokal uygulanıyor dmso katarak bu size yetmiyormu daha erkekler üzerinde uzun vadeli calışmasıolmayan oral alımlara baş vuruyorsunuz oo onu baskılıyormus bu bunun mekanızmasını etkılıyormus fınas sunu yapıyormus dutasboyleymıs hıpatalamusa yrlesıyor pankreasta bırıkıyor uzun vadede ne halt ettıklerı hala bellı deyıl lokalkullanın merhem kombınasyonu yapın dmso ıyı tasıyıcı yeter sıze mınoxdanuzak durun nane bıberıye acı bıberextratları daha ıyı ılla kullanacaksanız mınoxa nane yagı ekleyın proscar fayda etmıyorsa dutasa enaz 6 ay vermelısın oda omazsa sıpıro lokale gec bence dırek sıpıro lokale gecsen daha ıyı MUROS denen adam burdan okuyor sonra gıdıp ıcıyor sonra bız ugrasıoz beyefendıyle ergen olanlar bulasmayın bu ıslere en az 26 yasına kadar ense bolgenızı vekulak ustlerını ne kulak ense yanlarınızı duzenlı kontrol edın redrogarde veya dupa deyılsenız dert etmeyın sac dokulmesını sıpıro ve callegen calısaktırsız de
    Konu tosun.t tarafından (18.08.2015 Saat 07:44 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4/11 İlkİlk ... 23456 ... SonSon