Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
101 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Oral Spironolakton

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spironolacton progestin ailesindendir ve bir çok progestin spironun türevidir. Progestinler(progesteron) östrojen ve testosteron karışımı etkiler göstermektedirler. Bu açıklama aslında mekanizmayı açıklamaktan uzak olsada kaba bir özeti sayılabilir. Özet geçmemiz gerekirse progestinler bazı kişilerde geçerli olmak üzere vücut ve saç kıllarında androjen gibi etki edebilmektedirler. Saç dökülmesi yan etkisi ise ilk şok ve geçici dökülmelerde olmakta buda literatüre saç dökülmesi yan etkisi olarak geçebilmektedir.
    o bazı kişilerden biri kesin ben olurum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı salvatore20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum yabanci sitede biri 100 mg la sonuc almisti. Ama 50 mg nasil olur o konuda bir fikrim yok
    dostum 50mg bir hafta kadar kullanacağım. olası acayip sistemik yan etkiler olmazsa 100mg ile devam edeceğim.

filozof
    Guest
    Dutasterdit tip-1 ve 2 yi inhibe ediyor ama dht tip -1 le yapılan bir çok çalışmada 1 i inhibe etmek işe yaramıyor ve saçlarda bir değişiklik olmuyor asıl sorumlu tip-2 ve tip-2 olmayan erkeklerde kellik görülmemiş tabi çelişkili çalışmalar bulunabilir ama oral kullanılacaksa finasterid işi görür ve tip 2 inhibitörü .

filozof
    Guest
    Bunların yerine sawpalmetto,zerdeçal-resveratrol,yeşilçay-soya içeren bitkisel tabletler,yakıotuçayı vs,kullanarak aynı inhibisyon yakalanabilir riske girmeye gerek yok ayrıca spironolacton hirtusizmde de çok başarılı değil oralde de iş görecceği meçhul bunu minoxla lokal kullanımının çok etkili bir saç çıkarıcı olduğu söyleniyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben finasterid yerine saw palmetto veya soya fasülyesi vb. doğal dht inhibitörü kullan yan etki olmaz olayına açıkcası katılmıyorum.Finasteridin yaptığı yan etkiler tamamen 5ar inhibesinin sonuçları şeklinde.Yani finasterid molekülü bundan bağımsız olarak kendi başına ekstra bi yan etkiye sebep vermiyor.Yani 5ar inhibe eden her şey aynı yan etkiyi yapar.Yapmıyorsa muhtemelen dozajı düşük kalıyordur böylece etkisi de az oluyor yan etkisi de.Doğal beslenme takviyesi şeklinde bunlar koruma babında bi miktar faydalı olabilir belki ama bence bu çok sınırlı olacaktır.Bunlar gıda takviyesi ise finasterid ilaçtır yani bu gözle bakıyorum ben olaya.
    Ayrıca bence soya fasülyesine her zaman ayrı bi parantez açmak lazım.Bakın ben geçen sene 1.5 ay boyunca 250 mg saw palmetto ekstraktı+233 mg soya fasülyesi yağı içeren bi hap kullandım inanın 1.5 ayda müthiş kilo yaptı göbeğim yüzüm falan davul gibi şişiverdi normalde hiç kilo almayan bi adamım,2 aydır finasterid kullanıyorum şu an her şey o tablete göre çok daha hafif seyrediyor.O tabletin bahsettiğim etkisinde ise muhtemelen soya fasülyesi başroldeydi zira soya fasülyesi=östrojen , östrojen de sistemik olarak ihtiyacımız olan son şey.Finasteridin yaptığı kilo,jinekomasti hatta belki empotansı bile katabiliriz, bir çok problemde bile yoldan östrojeni artırması sorumludur diye düşünüyorum.Soyada ise hem dht inhibesi yapıyorsun hem de üstüne yığınla fitoöstrojen alıyorsun benim şahsi fikrim finasterid için bundan iyi

Ayrıca filozof zerdeçalın ne gibi faydası var saça ben kaçırdım onu daha önce açıklamıştın bir iki yerde sanırım.Formu korumak için kazakcemilin yoğurtlu karışımında bol bol katıyorum her gün yiyorum nerdeyse ama daha iyi bi emilim için uğraşmak lazım internette araştırdım çok zor emiliyormuş

Zerdeçalın aktif maddesi kurkumindir. Zerdeçal tozunun yaklaşık 1:30- 1:100 kadarı kurkumindir. 1 silme tatlı kaşığı zerdeçal 3 gramdır; ortalama 30-90 mg kurkumin içerir.Zerdeçal bağırsaktan kolay emilmediği için aşağıdaki işlemlerden biri yapılarak etkinliği artırılır;

1. 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu 1-2 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ya da eritilmiş hindistancevizi yağı ile karıştırılır ve blendırla çevrilir ve tüketilir.

2. 250ml kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu akıtılarak 10 dakika kadar kaynatılır ve ılıtılır. İlk dört saat içinde tüketilir.
    1. Miracle Losyon 20.09.2014 den itibaren Günde 1 kez çok nadir 2 kez
    100 ml Elseve içine 2 kutu aldactone + 1 kutu diane 35 (sonra yarıya düşürdüm) + 1 dekort ampul (bazen atmıyorum)
    2. 50 ml tresana 4 tane dutasterid+ 3 ml saf alkol genelde günde 2 kez bazen 1 kez (27.02.2015 den beri)
    3.besa ısırganlı elma sirkesi (11.03.2015) günde 1 kez + kurutulmuş-taze ısırgan demleyip içmek ve kafaya bocalamak haftada 2-3-4 kez (10.03.2015 den beri)

Birde karabiber ile zerdeçal, z.yağı kombinasyonu var emilim için.Yukarıdakiler Ahmet hoca nın sitesinden alınma
    1. Miracle Losyon 20.09.2014 den itibaren Günde 1 kez çok nadir 2 kez
    100 ml Elseve içine 2 kutu aldactone + 1 kutu diane 35 (sonra yarıya düşürdüm) + 1 dekort ampul (bazen atmıyorum)
    2. 50 ml tresana 4 tane dutasterid+ 3 ml saf alkol genelde günde 2 kez bazen 1 kez (27.02.2015 den beri)
    3.besa ısırganlı elma sirkesi (11.03.2015) günde 1 kez + kurutulmuş-taze ısırgan demleyip içmek ve kafaya bocalamak haftada 2-3-4 kez (10.03.2015 den beri)

filozof
    Guest
    Ustad dogal olan secenekler daha guvenli sentetik degil ve hepsinin calisma mekanizmasi ayni olmadigi icin mutlaka ayni yan etki gorulmeyebilir mesela dht daha sonra tgf2 yi uyariyor sonra kaspaz aktivitesi ortaya cikiyor vs.prosiyanidinb2 dimer tgf1 i inhibe ederek calisiyor ve bir yan etkisi yok zerdecal dht tip2 uzerinde etkili kellikte asil sorumlu bu tip zaten ayrica tgf betanin iki turunu de inhibe edebiliyor kirk gundur kullaniyorum kesinlikle olumlu etkisi var beni bes aydir gormeyen bir akrabam saclarin gurlesmis ne kullaniyorsun dedi sawi bende 7ay kullandim cok etkili olmadigi dogru ama az da olsa ise yariyor.

toz şeklinde mi teüketiyorsun peki? neyin içine karıştırıyorsun vs.

Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon