Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
101 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Oral Spironolakton

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardesim etki manasında değil yan etki mânâsında üst sınır diyorum yani daha ağırları kullanılmamalı.Yoksa etki olarak üst sınır tabi ki sonsuz her gün diane35 iç bakalım saçlar nasıl fışkırıyor
    .Tabi o kadar diane35 ten sonra o saçlara pembe toka takarsın o ayrı mesele

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence pembe toka takacak kadar saç da çıkmaz, öyle yuvarlak olmuş yarı kel birisi olur Yani en berbat durum
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öyle bir sene diane icmeyle kadın olmaz diye dusunuyorum aslında oral ilac icmedeki korkum ic organlara zarar böbrek karaciger vs yada daha baska buyuk hastalıklar yapmasından korkarım yada kanı pıhtılasmaları yapar yoksa kadın yapar vs bunları takmıyorum eger öylese kocası döven kadınlar yemege di,ane atsın koca kız gibi olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş o zaman finas, dutası artık bırakmalısın. Etki alamıyorsun. Oral üzüm çekirdeği ekstresi + oral yakı otu çayı + ısırgan-yakı topikali bir denemeni tavsiye ediyorum.
    finası, avodarta başlamadan 2 ay önce bıraktım. avodartında 4. kutusundayım. bu kutu bitince bırakmayı düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim etki manasında değil yan etki mânâsında üst sınır diyorum yani daha ağırları kullanılmamalı.Yoksa etki olarak üst sınır tabi ki sonsuz her gün diane35 iç bakalım saçlar nasıl fışkırıyor
    .Tabi o kadar diane35 ten sonra o saçlara pembe toka takarsın o ayrı mesele
    finasterid ve dutasterid in yan etkilerinin abartıldığını düşünüyorum. yinede kendi adıma konuşacak olursam şimdiye kadar menide sulanma dışında yan etki görmedim. tabi birde sabah ereksiyonları olmuyor. bunlarda gayet normal. diane35 inde kadın yada kadınsılaştırma özelliği yok. diane35 in yanında östradiol de alırsan pembe toka takacak kıvama anca gelirsin diye düşünüyorum. seksüel yan etkiler dışında ne gibi yan etkiler olur. onu bilemiyorum. ben daha çok spironolaktonu merak ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Spironolacton prospektüsünü okudum. Yan etkiler kısmı hiç hoş değil. Sen de bi bak istersen. Hiç akıllıca bir iş değil, o yüzden boşver.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar, spironolakton un prospektüsünde yan etki olarak aşırı kıllanma ve saç kaybı yazıyor. bu ne biçim çelişki yahu.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, spironolakton un prospektüsünde yan etki olarak aşırı kıllanma ve saç kaybı yazıyor. bu ne biçim çelişki yahu.
    aynen çok güzel soru
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Spironolacton progestin ailesindendir ve bir çok progestin spironun türevidir. Progestinler(progesteron) östrojen ve testosteron karışımı etkiler göstermektedirler. Bu açıklama aslında mekanizmayı açıklamaktan uzak olsada kaba bir özeti sayılabilir. Özet geçmemiz gerekirse progestinler bazı kişilerde geçerli olmak üzere vücut ve saç kıllarında androjen gibi etki edebilmektedirler. Saç dökülmesi yan etkisi ise ilk şok ve geçici dökülmelerde olmakta buda literatüre saç dökülmesi yan etkisi olarak geçebilmektedir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

arkadaşlar, saç dökülmesi için oral spironolakton kaç mg kullanılmalı. ve kaç ayda etkisini göstermeye başlar.
    Dostum yabanci sitede biri 100 mg la sonuc almisti. Ama 50 mg nasil olur o konuda bir fikrim yok
    Spiro (aldactone) sabah 100 mg aksam 100 mg ( 17 mart 2014)
    diane35 gunde 1 tane ( 17 mart 2014 )
    androcur 50 mg ( 25 haziran 2014 baslangic - 25 aralik 2014 bıraktım )

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon