Sayfa 3/15 İlkİlk 1234513 ... SonSon
144 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: DMSO (Dimetil Sülfoksit) Etkinlik Emilim artırıcı

Alıntı pua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu cümleyi akne tedavisiyle ,ilgili bir makaleden aldım,akne tedavisinde işe yaramamış son cümlede stereoid den bahsetmiş o kısmı çözemedim.

Ayrıca c.a ,dmso da etil alkol den daha iyi çözünüyor

Soluble in water (partly), chloroform, methanol (50 mg/ml), DMSO (83 mg/ml at 25 °C), and ethanol (10 mg/ml at 25 °C).

bunuda başka bir makalede buldum
    finası da iyi çözünmüyor diye okumuştum ama çoğu yanlış demek ki bakın sizde mg /ml çözünme değerleri var yani oldukça bilimsel ve gerçek bilgi bunlar bence.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

hocam bu cümleyi akne tedavisiyle ,ilgili bir makaleden aldım,akne tedavisinde işe yaramamış son cümlede stereoid den bahsetmiş o kısmı çözemedim.

Ayrıca c.a ,dmso da etil alkol den daha iyi çözünüyor

Soluble in water (partly), chloroform, methanol (50 mg/ml), DMSO (83 mg/ml at 25 °C), and ethanol (10 mg/ml at 25 °C).

bunuda başka bir makalede buldum
    finası da iyi çözünmüyor diye okumuştum ama çoğu yanlış demek ki bakın sizde mg /ml çözünme değerleri var yani oldukça bilimsel ve gerçek bilgi bunlar bence.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet c.a ve bazı etkenler için çözünme başarılı olamayabiliyor bunu okumuştum teşekkür ederim hatırlattığınız için. Aslında amacım etkeni alkok ile çözüp dmso ile extra deriye yedirmek.
    Aslında harika bir düşünce,alkol ile çözüp,dmso vs tarzı taşıyıcılarla deriye yedirmek,bunu başarabilirsek ömür boyu alkol türevi taşıyıcılardan kurtulmuş oluruz,çünkü kafamda hala soru işaretleri var alkol ve türevlerinin saçı beyazlattığına dair.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bu romasulid kremi ben bu gün aldım bunun içine 8 10 tane aldactone ile karıştırıp kullanılabilir mi ? nasıl hazırlanır ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

2 kutu aldactone u ezip alkol ile cıvık macun kıvamına getirip 50 ml romasulide karıştırın günde 1.5-2 ml deriye uygulayın. Krem içeriğindeki nimesulidi inceleyin size olabilecek olası etkilerini detaylı inceleyin öyle karar verin.

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam tek bir tehlike var ,yabancı forumlarda dmso nun antiandrojeni reseptöre taşımak yerine direk kana karıştıracağından bahsetmişler ama bilimsel bir dayanakları yok sadece tahmin yürütmüşler, fakat dmso yu kullananlarda genelde yeni saç çıkışı olmuş yani teorik ve pratikte farklı gibi olay

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam tek bir tehlike var ,yabancı forumlarda dmso nun antiandrojeni reseptöre taşımak yerine direk kana karıştıracağından bahsetmişler ama bilimsel bir dayanakları yok sadece tahmin yürütmüşler, fakat dmso yu kullananlarda genelde yeni saç çıkışı olmuş yani teorik ve pratikte farklı gibi olay
    onlar sadece dmso mu kullanmışlar ? ve ne şekilde kullanmışlar içine antiandrojen karıştırarak krem şeklinde mi ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onlar sadece dmso mu kullanmışlar ? ve ne şekilde kullanmışlar içine antiandrojen karıştırarak krem şeklinde mi ?
    minoxla beraber kullanan olmuş ,oz brew diye birşey var onunla kullanan olmuş,ru ile kullanan olmuş çeşit çeşit yani daha çok losyon halinde kullanmışlar

Yeni Üye
    arkadaşlar dmso kullanıyorum demiştim eczaneden 100 ml lik aldım.satış fiyatını bilmiyorum ama eczane geliş fiyatı 21.75
    dmso yu lumiganla kullanıyorum ama 4 cc alkol 1 cc dmso yarım tüp lumigan.lumigan da çok pahalı biliyorsunuzdur.

Etkilerini görmem için 1 ay kullanmam gerek sanırım .enjektöre alırken dahi dmso ile alkol ve lumigan tepkimesi mi artık çözünmemi ne ise gözle görülebiliyor.
    daha önceden sadece lumigan alkol ile kafa derisine sürerken hiç yanma yapmıyordu.o dmso denen meretle sürerken epey bi yakıyor.
    kullanalı 1 haftayı geçmiştir sanırım saç dökülmemde azalma olmadı bunu söyleyim.özellikle alın ve şakak kısımlarını inceliyorum gelişme olursa yazarım

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Vfr34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dmso kullanıyorum demiştim eczaneden 100 ml lik aldım.satış fiyatını bilmiyorum ama eczane geliş fiyatı 21.75
    dmso yu lumiganla kullanıyorum ama 4 cc alkol 1 cc dmso yarım tüp lumigan.lumigan da çok pahalı biliyorsunuzdur.

Etkilerini görmem için 1 ay kullanmam gerek sanırım .enjektöre alırken dahi dmso ile alkol ve lumigan tepkimesi mi artık çözünmemi ne ise gözle görülebiliyor.
    daha önceden sadece lumigan alkol ile kafa derisine sürerken hiç yanma yapmıyordu.o dmso denen meretle sürerken epey bi yakıyor.
    kullanalı 1 haftayı geçmiştir sanırım saç dökülmemde azalma olmadı bunu söyleyim.özellikle alın ve şakak kısımlarını inceliyorum gelişme olursa yazarım
    Aman kardeşim ,ciltte yanma hissinin agırlıklı sebebi tahriş ve derinin yavaş yavaş üstten alta dogru kimyasal bir şekilde yanması olabiliyor.Bunun sonucu da hücrenin kalıcı ölümü oluyor dogal olarak. Yani her yanma ooo saç kökleri canlanıyor bak ne güzel tarzında olmayabiliyor.Sen yine de çok dikkatli ol ve dikkatli incele. Saçlarda cansızlaşma ve renksizleşme gördğün anda bırak topikal dmso'yu. Ya da oranın çok daha azalt
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 3/15 İlkİlk 1234513 ... SonSon