Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
144 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: DMSO (Dimetil Sülfoksit) Etkinlik Emilim artırıcı

Yeni Üye
    saç dökülmesi konusundaki etkisine değinecek olursak dökülmeyi durdurmuyor.bunu bilin sadece yeni oluşumu sağlıyor

Alıntı Vfr34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dmso eczaneleden saf olarakta temin edebilirsiniz 100 ml lik şişesi 25 30 lira arası .eczaneye gelişi 21,75 falan ben kullanıyorum beyler dikkatli olun kafanıza sürürken labarotuvar kimyasalı bu.o romasulid kremdeki dmso oranı çok düşük miktarda.ayrıca kremde başka bi sürü etken madde var kullanmayın bana kalırsa.dmso yu da alkol veya distile suyla karıştırın.yoksa kafanızı bayağı ağırtır.gözlerinize doğru gelmemesine de özellikle dikkat edinn

minoxa karıştırıyım falan demeyin sakın şu sıvı losyonlarınızdada kullanmayın aldacton diane 35 vs hazırladığınız losyona koyacak cesur arkadaşlar illa ki çıkacaktır bence yapmayın.bu kimyasalın neyi ne kadar taşıdığına sisteme ne kadar etki ettiğine dair doğru düzgün çalışma yok.biyeri yaparken bütün metabolizmayı bozmayın

ayrıca beyler aminoasit saf olarak nerden bulabilirim düşük miktarlar gerekli sitede kimya ile ilgilenen veya bildiği olan varmı ?sistein arginine serin glutamik asit vs
    arıyorum

nette aradığımda sadece bi sitede var orada da benim ihtiyacım olandan fazla miktarlarda yardımcı olabilecek varmı?
    DMSO kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken bir madde.eldiven ile kullanımda dahi tavsiye edilmiyor. eldivenin hammaddesinde çözünme yaparak bu maddeleri bile deri altına geçirebilme riski mevcut. sprey şişelerinin plastiği ile nasıl bir tepkimeye gireceği de meçhul. Ayrıca losyonlarda kullanılan kimyasal maddeler ile nasıl bir etkileşime geçecek bu da bilinmiyor.
    Sitede kimya bilgisine sahip arkadaşlar dışında bu tarz kimyasal karışımların denenmesi riskli olacaktır.
    Ben miracle losyondan memnunum. Daha etkili bir karşımla yapılacak Miracle forte losyon çıkarsa da hayır diyemem tabiki
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

Alıntı neo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DMSO kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken bir madde.eldiven ile kullanımda dahi tavsiye edilmiyor. eldivenin hammaddesinde çözünme yaparak bu maddeleri bile deri altına geçirebilme riski mevcut. sprey şişelerinin plastiği ile nasıl bir tepkimeye gireceği de meçhul. Ayrıca losyonlarda kullanılan kimyasal maddeler ile nasıl bir etkileşime geçecek bu da bilinmiyor.
    Sitede kimya bilgisine sahip arkadaşlar dışında bu tarz kimyasal karışımların denenmesi riskli olacaktır.
    Ben miracle losyondan memnunum. Daha etkili bir karşımla yapılacak Miracle forte losyon çıkarsa da hayır diyemem tabiki
    Cam şişe uygun biraz daha araştırıp deneyeceğim ben şöyle scalpa hatalet gibi inen ve etkeni teslim edecek bir taşıyıcıyı takıntı yaptım. Bu sayede belkide 1/10 dozla bile aynı etkiyi alıp sistemik riski sıfırlayabiliriz. Elimizde böyle özellikte taşıyıcı yok. Açıkcası ben bu etkene güveniyorum sadece denildiği gibi ne ile hangi ambalajla vs kullandığımız önemli.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cam şişe uygun biraz daha araştırıp deneyeceğim ben şöyle scalpa hatalet gibi inen ve etkeni teslim edecek bir taşıyıcıyı takıntı yaptım. Bu sayede belkide 1/10 dozla bile aynı etkiyi alıp sistemik riski sıfırlayabiliriz. Elimizde böyle özellikte taşıyıcı yok. Açıkcası ben bu etkene güveniyorum sadece denildiği gibi ne ile hangi ambalajla vs kullandığımız önemli.
    miracle ben bu dmso yu siproteron asetat ile birlikte kullanmayı düşünüyorum,fakat yabancı forumlarda bu ikisini birlikte kullanana rastlamadım,yani hiç örnek yok işin ucu tehlikeli,nasıl çözücez bu işi

SaçımınDoktoru Üyesi
    cunliffe used topical cyproterone acetate dispensed in dimethyl sulfoxide in 12 patients but found no improvement because of the lack of a suitable vehicle for the stereoids.

beyler şu cümleyi çevirebilecek olan var mı son kısmını anlamadım

Alıntı pua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cunliffe used topical cyproterone acetate dispensed in dimethyl sulfoxide in 12 patients but found no improvement because of the lack of a suitable vehicle for the stereoids.

beyler şu cümleyi çevirebilecek olan var mı son kısmını anlamadım
    12 hastada dmso ile hazırlanan ca topikal olarak kullanıldı fakat hiç bi gelişme bulunamadı stereoidler için uygun taşıyıcı olmaması yüzünden.biraz devrik çevirdim ama idare et.

Alıntı painkiller26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    12 hastada dmso ile hazırlanan ca topikal olarak kullanıldı fakat hiç bi gelişme bulunamadı stereoidler için uygun taşıyıcı olmaması yüzünden.biraz devrik çevirdim ama idare et.
    Evet c.a ve bazı etkenler için çözünme başarılı olamayabiliyor bunu okumuştum teşekkür ederim hatırlattığınız için. Aslında amacım etkeni alkok ile çözüp dmso ile extra deriye yedirmek.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Evet arkadaşlar dmso ile ilgili katkılarınızı bekliyoruz...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet c.a ve bazı etkenler için çözünme başarılı olamayabiliyor bunu okumuştum teşekkür ederim hatırlattığınız için. Aslında amacım etkeni alkok ile çözüp dmso ile extra deriye yedirmek.
    hocam bu cümleyi akne tedavisiyle ,ilgili bir makaleden aldım,akne tedavisinde işe yaramamış son cümlede stereoid den bahsetmiş o kısmı çözemedim.

Ayrıca c.a ,dmso da etil alkol den daha iyi çözünüyor

Soluble in water (partly), chloroform, methanol (50 mg/ml), DMSO (83 mg/ml at 25 °C), and ethanol (10 mg/ml at 25 °C).

bunuda başka bir makalede buldum

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eren kimyada % 99 saflıkta dmso mevcut.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon