Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
82 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Saç Dökülmesi İçin Beta Bloker Kullanmak

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zerdeçal emilimini artırmak için karabiber tavsiye ediliyor. Ancak bazı yerlerde de çok sağlıklı bulunmamış. Eğer bitki olarak tüketeceksiniz emilimin artması için yollar da araştırın isterseniz.
    oral olarak kullanmayı düşünüyorum oral için mi emilimden söz ediyorsunuz.?

Zerdeçal emilimini artırmak için karabiber tavsiye ediliyor. Ancak bazı yerlerde de çok sağlıklı bulunmamış. Eğer bitki olarak tüketeceksiniz emilimin artması için yollar da araştırın isterseniz.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bağırsaklarda emilimi düşük zerdeçalın.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bitkilerdeki vitamin minarellerin,en verimli şekilde emilmesi için,zeytinyağıyla beraber tüketilmesi gerekiyor,bu konuda karabiber ve limon da faydalı diye biliyorum ama en iyi emilime yardımcı faydalı asitler zeytinyağında var ama zerdeçal ile zeytinyağının beraber tüketilmesini düşünemiyorum,belki tüeketen arkadşlar çıkar bilemiyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Ahmet Hoca'nın tarifindeki malzemeleri aldım bu gün ben de. Ev yapımı yoğurt için çarşambayı bekliyorum. İlk defa bitkisel şeyler deneyeceğim bakalım nasıl tesir edecek. Ayrıca yakı ve ısırgan otu da aldım saçları durulamak için. Şimdilik doğal beslenmeye çalışıyorum ekmek vs çıkardım diyetten ama doymuyorum bir türlü 2 kat yemek yiyorum kesmiyor resmen una şekere bağımlı olmuşuz. Bir de sayın Kazakcemil aldığım ürünler genelde tohum haliyle öğütmek gerekir mi yoksa o haliyle tüketebilir miyim?

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitkilerdeki vitamin minarellerin,en verimli şekilde emilmesi için,zeytinyağıyla beraber tüketilmesi gerekiyor,bu konuda karabiber ve limon da faydalı diye biliyorum ama en iyi emilime yardımcı faydalı asitler zeytinyağında var ama zerdeçal ile zeytinyağının beraber tüketilmesini düşünemiyorum,belki tüeketen arkadşlar çıkar bilemiyorum.
    memleketten saf zeytinyağı getirtip kullanırım ben o zaman daha iyi olacaksa..

Ahmet Hoca'nın tarifindeki malzemeleri aldım bu gün ben de. Ev yapımı yoğurt için çarşambayı bekliyorum. İlk defa bitkisel şeyler deneyeceğim bakalım nasıl tesir edecek. Ayrıca yakı ve ısırgan otu da aldım saçları durulamak için. Şimdilik doğal beslenmeye çalışıyorum ekmek vs çıkardım diyetten ama doymuyorum bir türlü 2 kat yemek yiyorum kesmiyor resmen una şekere bağımlı olmuşuz. Bir de sayın Kazakcemil aldığım ürünler genelde tohum haliyle öğütmek gerekir mi yoksa o haliyle tüketebilir miyim?
    Tohumları öğütmek gerekir hocam,her ne kadar çörek otu gibi midede erimeyen tohumlardan olmasa da diğer tohumlar, her türlü tohum bütün halde midede yüzdeyüz erimez,bir de mümkünse ekmeği çıkarmayın diyetten,bulabiliyorsanız çevrenizde tam buğday ekmeği alın ya da tam buğday unu alıp evde kendiniz yapın ekmeği,çünkü tam buğday ununda kepekli kısmın yanısıra en faydalı kısmı olan ruşeym de oluyor,o yüzden tam buğday ekmekleri ekşi olur.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Ekmeği çıkarma sebebim muhtemel gluten intoleransı test etmek. Bir müddet unlu gıdalardan uzak duracağım bağırsakları iyileştirmek için.

Peki baharatları şu aktarlarda satılan el değirmenlerinde öğütemez miyiz? Alacaktım kararsız kaldım.
    Konu forumcu tarafından (15.12.2014 Saat 08:04 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tohumları öğütmek gerekir hocam,her ne kadar çörek otu gibi midede erimeyen tohumlardan olmasa da diğer tohumlar, her türlü tohum bütün halde midede yüzdeyüz erimez,bir de mümkünse ekmeği çıkarmayın diyetten,bulabiliyorsanız çevrenizde tam buğday ekmeği alın ya da tam buğday unu alıp evde kendiniz yapın ekmeği,çünkü tam buğday ununda kepekli kısmın yanısıra en faydalı kısmı olan ruşeym de oluyor,o yüzden tam buğday ekmekleri ekşi olur.
    Üstad bana gerçek tam buğday unu lazım hani şu kepek katılmış besi yemi gibi olan değilde kabuğu ile birlikte öğütülmüş ve ekmek içinde kepeklerin midye gibi görünmediği undan lazım. Bunu nereden temin edebiliriz ? bir değirmen var ta balıkesirde civarda ise henüz bulamadım.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad bana gerçek tam buğday unu lazım hani şu kepek katılmış besi yemi gibi olan değilde kabuğu ile birlikte öğütülmüş ve ekmek içinde kepeklerin midye gibi görünmediği undan lazım. Bunu nereden temin edebiliriz ? bir değirmen var ta balıkesirde civarda ise henüz bulamadım.
    Vallahi üstad aslında ben de senin gibi bayağı kafaya taktım bu konuyu ama,eskilerin tabiriyle kara değirmen bulayım bir yerlerde ona öğüttüreyim diye ama çözemedim bu sorunu,o yüzden en azından belli başlı güvenilir firmaların tam buğday unu diye sattıkları ürünlerine güvenmekten başka çare bulamadım,% kaçı tam buğdaydır o paketlerin bilemiyorum.

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon