Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
23 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: kellik kimden geçer?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı mhmtclk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi zahmet bulsunlar artık şunun ilacını ya. Yemişim uzaya çıkmayı kuyruklu yıldıza uzay aracı göndermeyi. Bilim 21 yy da hala kelliğe kesin çözüm bulamadığı sürece boşuna uzay çağı falan denilmesin yaşadığımız yüzyıla. İnsanın hayatının en güzel dönemleri 20li yaşlarıdır bu yaşlarda ha saçlarım seyreldi ha kel kaldım kalacağım korkusuyla yaşarsa ne tadı çıkar o hayatın.
    Yabancı ülkeler korkmadan minox proscar ru vs tedavi oluyorlar ki onlarda bizim ülkemize oranla kellik daha az adamlar bi şekilde hallediyor biz tabi her alanda geri kaldığımız için ru bile zor getiriyoruz

Moderatör
    Kimden geçer yerine nasıl geçer sorusuna odaklanmak daha faydalı en ufak tedavi araştırmasının faydası var
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Alıntı namesiz00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Replicel 2017 de Japonyada ürünün satışa çıkması muhtemel demiş en gec olsa 2020 yani bize ertelemek düşüyor keşke daha geç gelseydik dünyaya
    Daha geç gelme konusuna katılıyorum , saç hertürlü hayat duruşunu değiştiriyor insanın.

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PARKKAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha geç gelme konusuna katılıyorum , saç hertürlü hayat duruşunu değiştiriyor insanın.
    aynen bencede

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1)bir akraba babası orman dayısı kel cocuk sacı orman gibi
    2)bir baska tannıdık babası orman amcası ama ocukları orman gibi saç ama 2 oglu biri kel degil ama baya seyrek diğeri orman gibi
    3)bir tanıdık baba kel lakabıda kel oğulları biri kel diğeri degil
    4)bir tanıdık baba zır kel tamamenn 3 oglu var 2 si kel biri degil
    5)hakan sukur babası kel oğulları 40 45 orman gibi saç var
    6)bir tanıdık daha baba 55 görseniz 45 dersiinnz oğlu 30 varmadı kel dayısıda kel 30 larda
    7)bir tanıdık adam saclı kardesi saclı babası salı ama 3 oğlu ücüde 30 40 yas aralığında kel

Bu iş sadece anne tarafından olsaydı keşke anne tarafındakiler 75 yaşındaki dedemde bir saç var offfff hemde sürekli şapka takar.Dayım desen o forumdaki herkese saç dağıtsa gene saçı kalır.Babam kel onun babası da keldi benimkilerde hızlı cılızlaşmaya başladı.Her iki tarafta bu işten sorumlu şans işi kime çekersen işte.
    Bıraktıklarım:
    Xpecia 9 kutu kullanıp bıraktım.
    Shen min 10 kutu kullanıp bıraktım.
    Revivogen losyon
    Revivogen şampuan

Tedavim:
    Miracle Losyon ( 3gr saf spiro-1 kutu diane35-1 ampül decort-yarım kutu endol )
    Sebamed Anti-Hairloss
    RU58841
    Gnc saw palmetto
    Minoxil Forte (dut. ile)
    losyonlardan önce azalderm-ketoral krem günde birer kere
    0.5mm dermaroller haftada 2 gün
    3 günde 1 konazol
    Çeşitli yağ karışımları( jojobo-hint-nane-emu-susam.... vb.)
    Medohbiotin her gün yarım tablet

SaçımınDoktoru Üyesi
    babadan ve anneden :S. Annenizde masum değil kel olmanızda onunda çekinik taşıdığı genler sizde combo yapabilir. Sonuçta %50 anneniz %50 babanızsa ya babanıza benzerseniz yada anneniniz yakın erkek akrabalarına Buda dayınız ve anneniniz babasıdır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    saç sroununa ne kadar erken başlasan tedaviye o kadar iyi olur saçlar.genetik dökülmenin derdi sürekli tedavi istemesi.kanser değiliz çok şükür ama saç gibi ufak bir sorunun çözülmemsi ilginç adamlar yapay göz yapıyorlar.hayat da şunu gördüm insan biyokimyasını çözmek kolay değil hiç o yüzden tedaviyi aksatmadan devam etmek gerek bir bakmışsın bir anda saçlar patlamış olur mu olur.Doğal tedaviyi aksatmamak gerek.
    Mevla diyorki ölümden başka her hastalığın şifası var diyor yani çalışmak çalışmak gerek.

Merhaba öncelikle 20 yaşındayım saçım baya döküldü hani güneşte ışıkta felan rahatlıkla deri gözüküyor 1 seneye kalmaz beni kel olan varya o diye cagırırlar öyle diyim 4 amcam var içlerinde sadece birinin saçı döküldü o da benim gibi erken yaşta döküldü 30 yaşında ben saçının oldugu zamanları zor hatırlıyorum 4 tanede dayım var ve onlardanda sadece birinin saçı döküldü 50 yaşında saçlı halini hiç bilmiyorum onunda erken döküldü ve kendi ailem babam 52 yaşında ve bundan 3-4 sene öncesinde de saçı yaşına göre iyiydi şimdi döküldü ama ben saçının çok oldugunu hatırlıyorum o kadar vardı sanırım 40-45 yaşlarına kadar saçı iyiydi abim var 28 yaşında saçı hiç dökülmedi 18 yaşında neyse o hergün liseye giderken bi avuç dolusu jole sürerdi liseden sonrada kullandı yani 6-7 yıl baya baya jole kullandı fönde yapardı saçlarına ben hayatım boyunca nerdeyse hiç jole kullanmadım veya fön cekmedim nasıl denk geldiyse öyle bıraktım aslında buna kısmen de üzülüyorum jole yüne kullanmasaydımda bi şekil felan verseydim şekil aldıgı dönemlerde yani bu şans işi piyango abim okadar şey yapmışken ben hiç bişey yapmamış ken onun saçlarında en ufak bi seyreklik yok ken ben kel kaldım merak edenler için kuzenlerim yigenlerim içindede saçı dökülen bi tek benim bazen sansıma sövesim geliyor inş çocugum felan olursa şanslı tarafta olut

Şikayet etmeyin bir an önce komplike tedavilere başlayın arkadaşım var 40 yaşında saçında tek beyaz yok saç çizgisi şekli yumuşaklığı vs muhteşem ama midesi delik yani bizim saçımızda ki inflamasyon ve prostaglandin dengesizliği midesinde oluşmuş hayattan zevk alamıyor bu otoimmun sorunlar her yerde olabiliyor halinize şükredin çarenizi yılmadan arayın.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon