Sayfa 1/9 123 ... SonSon
87 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: (Resimli)Pgd2 inhibitorü ceritizine(allerset) ile saç çıkışı

(Resimli)Pgd2 inhibitorü ceritizine(allerset) ile saç çıkışı

Pgd2 inhibitoru ceritizine etkeni ile asama kaydetmis bir kişi ve topikal olarak nasil haolardan losyon yaptiklarina dair resimleri paylaşıyorum ve şükür ki bizde sıvı haldr uygun fiyata allerset var diyorum. ..Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2014-08-05-15-41-04.jpg
Görüntüleme: 1673
Büyüklüğü:  191.6 KB (Kilobyte)
ID:	138Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2014-08-05-15-41-12.jpg
Görüntüleme: 1588
Büyüklüğü:  191.2 KB (Kilobyte)
ID:	139

Moderatör
    fark yapmaz mı hap ile sıvı formu sonuçta sıvılaştırmak için eklenenler vardır scalpta ters etki yapmasın ?

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fark yapmaz mı hap ile sıvı formu sonuçta sıvılaştırmak için eklenenler vardır scalpta ters etki yapmasın ?
    içeriği okudum hiç bir mahzuru yok üstüne alkol türevi taşıyıcılar var

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içeriği okudum hiç bir mahzuru yok üstüne alkol türevi taşıyıcılar var
    bende de var allerset önümde hatta şuan alkol türevi demeniz kafamı karıştırdı oral damla oldugundan

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya şu pgd2 olayı iyi güzelde, bununla yapılan tek araştırma(benim bildiğim) kellik başlayınca bu hormonun arttığına yönelik.

Bunun ne kadarını azaltırsak, dökülme duruyor? vücudun ne kadara ihtiyacı var? ne kadarını inhibe etmeliyiz? şu pgd2 inhibitör ilaçları ayrı ayrı ne kadar inhibasyon gerçekleştiriyor?

Bunlar çok ucu açık sorular, inhibe etmeyi düşünmeden önce bunları bulmamız gerekiyor.

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya şu pgd2 olayı iyi güzelde, bununla yapılan tek araştırma(benim bildiğim) kellik başlayınca bu hormonun arttığına yönelik.

Bunun ne kadarını azaltırsak, dökülme duruyor? vücudun ne kadara ihtiyacı var? ne kadarını inhibe etmeliyiz? şu pgd2 inhibitör ilaçları ayrı ayrı ne kadar inhibasyon gerçekleştiriyor?

Bunlar çok ucu açık sorular, inhibe etmeyi düşünmeden önce bunları bulmamız gerekiyor.
    tam aksine pgd2 protein degil mi? yani vücutta sentezlenen proteinlerden birisi, saci kendi basina mi etkiliyor yoksa diger androjenlerin baglanmasina/cagirilmasina yardim mi ediyor bilmiyorum.

bu tip proteinleri istesenizde cok fazla (sistematik olarak) inhibe edemezsiniz, o sebeple topikal olarak kullanilinca bie skinti yasanmaz diye tahmin ediyorum.

bu bir ara haberlerde de cikti kellige neden olan protein falan diye.

yanlis mi biliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PGD2 ile ilgili bir yazi yarisini anlamadim

Testosterone is necessary for the development of male pattern baldness, known as androgenetic alopecia (AGA); yet, the mechanisms for decreased hair growth in this disorder are unclear. We show that prostaglandin D2 synthase (PTGDS) is elevated at the mRNA and protein levels in bald scalp compared to haired scalp of men with AGA. The product of PTGDS enzyme activity, prostaglandin D2 (PGD2), is similarly elevated in bald scalp. During normal follicle cycling in mice, Ptgds and PGD2 levels increase immediately preceding the regression phase, suggesting an inhibitory effect on hair growth. We show that PGD2 inhibits hair growth in explanted human hair follicles and when applied topically to mice. Hair growth inhibition requires the PGD2 receptor G protein (heterotrimeric guanine nucleotide)–coupled receptor 44 (GPR44), but not the PGD2 receptor 1 (PTGDR). Furthermore, we find that a transgenic mouse, K14-Ptgs2, which targets prostaglandin-endoperoxide synthase 2 expression to the skin, demonstrates elevated levels of PGD2 in the skin and develops alopecia, follicular miniaturization, and sebaceous gland hyperplasia, which are all hallmarks of human AGA. These results define PGD2 as an inhibitor of hair growth in AGA and suggest the PGD2-GPR44 pathway as a potential target for treatment.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam aksine pgd2 protein degil mi? yani vücutta sentezlenen proteinlerden birisi, saci kendi basina mi etkiliyor yoksa diger androjenlerin baglanmasina/cagirilmasina yardim mi ediyor bilmiyorum.

bu tip proteinleri istesenizde cok fazla (sistematik olarak) inhibe edemezsiniz, o sebeple topikal olarak kullanilinca bie skinti yasanmaz diye tahmin ediyorum.

bu bir ara haberlerde de cikti kellige neden olan protein falan diye.

yanlis mi biliyorum.
    Eyvallah yanlış yazmışım, protein olacaktı o.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bir çalışma var ve forum biraz oturunca onu ceviricem inşallah cetirizin in ilk 5. Saatte pgd2 % 50 düşürdüğü görülmus 20 mg oral dozda zaten bu dokulme surecine büyük bir darbe e başka etkenlerde kullanıyoruz zaten. Hem burada açıkçası temel atmaya çalışıyorum asil konular böyle katilimlar ve iddialar ile daha da zenginlesecek...

Moderatör
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PGD2 ile ilgili bir yazi yarisini anlamadim

Testosterone is necessary for the development of male pattern baldness, known as androgenetic alopecia (AGA); yet, the mechanisms for decreased hair growth in this disorder are unclear. We show that prostaglandin D2 synthase (PTGDS) is elevated at the mRNA and protein levels in bald scalp compared to haired scalp of men with AGA. The product of PTGDS enzyme activity, prostaglandin D2 (PGD2), is similarly elevated in bald scalp. During normal follicle cycling in mice, Ptgds and PGD2 levels increase immediately preceding the regression phase, suggesting an inhibitory effect on hair growth. We show that PGD2 inhibits hair growth in explanted human hair follicles and when applied topically to mice. Hair growth inhibition requires the PGD2 receptor G protein (heterotrimeric guanine nucleotide)–coupled receptor 44 (GPR44), but not the PGD2 receptor 1 (PTGDR). Furthermore, we find that a transgenic mouse, K14-Ptgs2, which targets prostaglandin-endoperoxide synthase 2 expression to the skin, demonstrates elevated levels of PGD2 in the skin and develops alopecia, follicular miniaturization, and sebaceous gland hyperplasia, which are all hallmarks of human AGA. These results define PGD2 as an inhibitor of hair growth in AGA and suggest the PGD2-GPR44 pathway as a potential target for treatment.
    sanırım pgd2nin saç çıkmasını inhibite ettiğinden bahsediyor

Sayfa 1/9 123 ... SonSon