Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
87 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: (Resimli)Pgd2 inhibitorü ceritizine(allerset) ile saç çıkışı

Moderatör
    Alıntı miso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bunu gazetede okumuştum.sizin bahsettiğniz ilaç ile içerik benzeyebilir.romatizmal bir ilaçdan bahsediyor haber....Tıp dünyasında 'yılın buluşu' olarak yankı bulan keşif için denek olmayı kabul edilen 25 yaşındaki ismi açıklanmayan erkeğin saçları 7 yıl önce dökülmüştü. Erkeğin tamamen saçsız olduğunu gösteren fotoğrafları yayımlayan Yale Üniversitesi uzmanları deneğe "tofacitinib citrat" içeren tablet ilaç verdi. Kelliğe karşı kullanılan kürün Pfizer'in Xeljanz ismiyle satılan ve Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından [B]ROMATİZMAL İLTİHAB olarak kullanılan bir ilacın benzeri olduğu öğrenildi.
    o kişide alopecia areata yani saçkıran var 2yasında başlamış vücudunda tüy kıl kaybetmeye 18 yasında saçları tam dökülmüş yanlış hatırlamıyorsam ilaç immun sistemin foliküle saldırmasını engelliyor genetik dökülmede işe yaramaz ama deneyler yapılabilir demiş doktor şayet olsa bile 25-30 bin$

SaçımınDoktoru Üyesi
    evet o ilaç çok pahalı. gerçi türkiyede de yok. aslında bu yöntem denenebilir ama illa Xeljanz isimli ilaç mı olması lazım. o ilaca yakın olabilecek başka ilaç yok mu acaba.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar proscar yerine allerset kullanmak mantıklı olabilir mi ? birde şöyle bir tablo buldum burada sanırım saç dökülme sürecinden bahsediyor pgd2yi bloklamak mantıklı olur mu ?
    http://i49.tinypic.com/3yfwh.png
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

onu bende dusundum ama surekli kullanimda karacigere zarari varmis ilacin,3 gun arayla haftada 2 gun kullansam mi diyorumda arastirma yapmak lazim biraz.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kefal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onu bende dusundum ama surekli kullanimda karacigere zarari varmis ilacin,3 gun arayla haftada 2 gun kullansam mi diyorumda arastirma yapmak lazim biraz.
    ben 20 gündür imzamdaki gibi kullanıyorum açıkçası bir değişim görmedim henüz karaciğer testlerimide sık sık yaptırırım bu ay yine yaptıracağım bakalım
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstadlar iyi akşamlar, dün allerset oral damla alırken başka eczaneyede gittim bütün ilaçları alırken diğer eczaneden allersetin bir de hap versiyonunu da almışım.30 ya da 40 ml elseve de kutunun tamamını çözüp miracle losyonunun yanında güçlü bir pgd2 inhibitörü elde etmiş olur muyum? , Ne kadar en son yaptığım miracle da 20 ml oral damla allerset olsada. 1 kutuda 10 mg lık 20 tablet var .
    Konu Tremonti tarafından (31.10.2015 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    arkadaşlar bu videolarda pgd2 den bahsediliyor,tam çözemedim olayı,anlayan biri varsa özetleyebilir mi?

https://www.youtube.com/watch?v=TN5H01HGaVI

https://www.youtube.com/watch?v=m84cOOc8-T0

Banned
    Aspirin %86 oranında pgd 2 blokluyormuş

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dortorcan konulari eski hortlatiyor , bir bakima iyi aslinda.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    aspirin yararli olanlarida hallediyor fazla hortlamiyin
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon