6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Vicks

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vicks

Merhaba arkadaşlar,tedavimizde kullandığımız losyonun krem versiyonunu yapma konusunda genel bir eğilim var,benim tıp literatürü konusunda bir alt yapım yok o yüzden yanlış kavramlar kullanırsam affola.
    Bu losyonun krem versiyonunu vicks içerisinde hazırlasak acaba nasıl olur,deri geçirgenlik,yan etki,ya da diğer ilaçlarla etkileşimi vs.

Vicks içerik:

İlaç Etken Maddesi:
    Kafur, Küçük hindistancevizi yağı, Mentol, Okaliptus yağı, Timol, Sedir yağı
    Kafur……………………………………………...........................… %5
    Küçük hindistancevizi yağı………………………..........……..….%0.75
    Mentol………………………………................................ ............%2.75
    Okaliptus yağı………………………..........………........................ %1.5
    Timol………………………..........…......................... ........…..….%0.25
    Sedir yağı………………………....................................… …..….%0.75
    Çok cezbedici bir içeriği var.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Usta vicksi kafaya sürsek uçarız herhalde Uzun vadede saç derisine zarar verebilir diye düşünüyorum, Tabi yaniliyor da olabilirim : )
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

R
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,tedavimizde kullandığımız losyonun krem versiyonunu yapma konusunda genel bir eğilim var,benim tıp literatürü konusunda bir alt yapım yok o yüzden yanlış kavramlar kullanırsam affola.
    Bu losyonun krem versiyonunu vicks içerisinde hazırlasak acaba nasıl olur,deri geçirgenlik,yan etki,ya da diğer ilaçlarla etkileşimi vs.

Vicks içerik:

İlaç Etken Maddesi:
    Kafur, Küçük hindistancevizi yağı, Mentol, Okaliptus yağı, Timol, Sedir yağı
    Kafur……………………………………………...........................… %5
    Küçük hindistancevizi yağı………………………..........……..….%0.75
    Mentol………………………………................................ ............%2.75
    Okaliptus yağı………………………..........………........................ %1.5
    Timol………………………..........…......................... ........…..….%0.25
    Sedir yağı………………………....................................… …..….%0.75
    Çok cezbedici bir içeriği var.
    İçerik güzel lakin kılcalları açıcı etkisi ile emilimide çok artıracaktır. Buna rağmen bir anda hızlı emilim istediğimiz birşey değil ve sistemik riski artırır. Tabi bu kullandığımız etkene göre değişir. Bizim etkeni yavaş veren bir kreme yani lipozom içeren bir kreme ihtiyacımız var. Buna rağmen haricen bile işe yarayacak ya da minoxu daha hızlı emdirecek bir krem bu. Dediklerim tabiki yorumdur pratikte böyle olmayabilir denemek lazım.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    R İçerik güzel lakin kılcalları açıcı etkisi ile emilimide çok artıracaktır. Buna rağmen bir anda hızlı emilim istediğimiz birşey değil ve sistemik riski artırır. Tabi bu kullandığımız etkene göre değişir. Bizim etkeni yavaş veren bir kreme yani lipozom içeren bir kreme ihtiyacımız var. Buna rağmen haricen bile işe yarayacak ya da minoxu daha hızlı emdirecek bir krem bu. Dediklerim tabiki yorumdur pratikte böyle olmayabilir denemek lazım.
    Miracle'a aynen katılıyorum. Bizim istediğimiz hızlı bir emilim değil, emilim olacak ama yapılan emilim scalpta kalacak. Vicks'in emilimi çok yüksek düzeylerde ve bu yüzden hemen emilim olup scalpta inhibitörlerimiz kalmayacak. Ayrıca vicksin emilimini kılcal damarlarda yapıyor bu da kullandıklarımızın sisteme girmesi anlamına geliyor.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    R İçerik güzel lakin kılcalları açıcı etkisi ile emilimide çok artıracaktır. Buna rağmen bir anda hızlı emilim istediğimiz birşey değil ve sistemik riski artırır. Tabi bu kullandığımız etkene göre değişir. Bizim etkeni yavaş veren bir kreme yani lipozom içeren bir kreme ihtiyacımız var. Buna rağmen haricen bile işe yarayacak ya da minoxu daha hızlı emdirecek bir krem bu. Dediklerim tabiki yorumdur pratikte böyle olmayabilir denemek lazım.
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle'a aynen katılıyorum. Bizim istediğimiz hızlı bir emilim değil, emilim olacak ama yapılan emilim scalpta kalacak. Vicks'in emilimi çok yüksek düzeylerde ve bu yüzden hemen emilim olup scalpta inhibitörlerimiz kalmayacak. Ayrıca vicksin emilimini kılcal damarlarda yapıyor bu da kullandıklarımızın sisteme girmesi anlamına geliyor.
    Teşekkür ederim arkadaşlar,bu meselenin üstadları olarak sizlerin görüşleri önemliydi,bu hızlı emilim,dolayısıyla scalpta çok az kalması bu saç için çok faydalı olacağını düşündüğüm üründen istifade etmemize engel teşkil ediyor,tabi en önemlisi de sistemik etkiye neden olma riski
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Youtube'da gördüğüm kadarıyla son zamanlarda insanlar, özellikle siyahi kadınlar kafalarına vicks sürmeye başlamışlar, yorumlarda bir çok kişinin annesinin yıllar önce bunu uyguladığını ve güzel saçları olduğunu okudum. Hindistan'da bir arkadaş da aynı oranda zeytinyağı ile karıştırıp kullanıyordu.

Yorumlarda okuduğum kadarıyla saçta çok bekletmemeyi önerenler var, her doğal tedavide olduğu gibi başta güçsüz saçları dökebilir.
    Bunu uygulamayı düşünen veya araştırma sonuçlarını paylaşabilecek varsa mutlu olurum. Ben denemeyi düşünmeye başladım.