Sayfa 12/13 İlkİlk ... 210111213 SonSon
123 sonuçtan 111 ile 120 arası

Konu: Dermaroller kullanicilari

İki aydır kullanıyorum bir sonuç için en azından 4. ayı doldurmam gerektiğini biliyorum bu yüzden haftada Iki kez uyguluyorum. Günlük masaj yapıyorum ve Ketoral+Acnelyse krem uyguluyorum. Tedavim böyle. Iki veya üç ay sonra gelişim var mı ya da yok mu bu bağlamda gelişmeleri paylaşacağım. En ufak bir etki bile bir kıvılcım yaratır en azından, hepimiz görmüş oluruz.

Yeni Üye
    Arkadaşlar herkes birşey yazmış ben size olayın gereğiniden bahsedeyim...

Kısa uçlu iğneler sadece emilimi arttırır, uzun iğneli uçlar ise kolajen , keratin ve yeni saç oluşumu, kalınlaşması için kökü uyarır. Saç kökleri kafa derisinin her bölümünde değişiklik gösterir. Saç kökleri şakaklarda en kısa halini alırken enseye doğru daha derinde gözlemlenir.

Saç köklerini öldürmek o kadar kolay bir iş değildir. Saç kökleri genelde dikiş atıldığında yok olur. Basit bir örnek vereyim çocukken düştüğünde diz kapaklarınız kabuk tuttuktan sonra bile tüyler çıkıyor. Öte yandan tıraş olurken elbet yanaklarınızı kestiğiniz olmuştur ve kanama meydana gelmiştir bazen derinden bile kestiğiniz olmuştur. Oralardan sakal yine sakal nasıl çıkıyorsa bu durumda aynıdır.

Panik yapmanıza gerek yok. Çok uzun iğne enfeksiyona sebebiyet verebileceğinden ev kullanımı için ideal değildir. Ben 2.5 dermastamp kullanıyorum hepsini batırabilmenizin mümkünatı zaten yok çoklu iğnelerin aynı anda sonuna kadar girmesi için çok güçlü bastırmanız gerekiyor komple tamamlayana kadar yorulursunuz mümkün değil yani...

Saç ekimi videolarını izleyin ve açılan deliklere bakın kökler o kadar derinlikte bulunuyor izleyince daha iyi anlarsınız..

iğneleme işleminden sonra dökülen saçlar zaten ömrünü tamamlayan saçlar aşağıdan daha kalını geldiği için üstteki çelimsiz saçla işi kalmıyor ve onu atıyor onda da herhangi bir problem yok arkadaşlar rahat olun..

Yeni Üye Mavix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.00 mm'lik dermastamp kullanıyorum. 2 günde bir kullanıyorum biraz sık ama saç derimde kanama kabuklanma yara filan olacak kadar batıramadığım için en azından masaj olsun diye kullanıyorum. Kullandıktan sonra neredeyse bir saat boyunca saç derim kaşınıp karıncalanıyor, elimi saçımdan indiremiyorum kaşımaktan. Böyle bir durumu yaşayan var mı? İyi midir kötü müdür bilemedim.
    Female♀
    Haftada: 2 kere; Minoxil %5 5 sprey
    1 kere; Dermastamp & Miracle losyon

Banned
    Tecrübelerim dolayısıyla ve çevreden ekimci arkadaşlarım vasıtasyıla duyduğum saçı bu tarz işlemlere alıştırmayın oluyor. Dokular bir yerden sonra keratinize olup testosteron hormonunun sonucu olan doku sertleşmesi oluşuyor ve saç köklerinin çıkışı daha da zorlaşıyormuş.

İsteyen saç dökülmüş alan ile dökülmemiş alan arasında bir dokunup farkı görsün....

Alıntı santo21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecrübelerim dolayısıyla ve çevreden ekimci arkadaşlarım vasıtasyıla duyduğum saçı bu tarz işlemlere alıştırmayın oluyor. Dokular bir yerden sonra keratinize olup testosteron hormonunun sonucu olan doku sertleşmesi oluşuyor ve saç köklerinin çıkışı daha da zorlaşıyormuş.

İsteyen saç dökülmüş alan ile dökülmemiş alan arasında bir dokunup farkı görsün....
    Buna katılıyorum agresif kullanılmamalı hatta bir çok mavi losyoncu dermaroller veriyor yanında ücretsiz sabah akşam dermaroller ile uygulayın diyor ilk zamanlar yenilenme(healing) etkisi ile aslında dermaroller etkisi alıp bunu losyona maletseler de sonrası büyük hüsran oluyor aşırı fibriyal yapıdan dolayı. Agresif kullanmayınız.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna katılıyorum agresif kullanılmamalı hatta bir çok mavi losyoncu dermaroller veriyor yanında ücretsiz sabah akşam dermaroller ile uygulayın diyor ilk zamanlar yenilenme(healing) etkisi ile aslında dermaroller etkisi alıp bunu losyona maletseler de sonrası büyük hüsran oluyor aşırı fibriyal yapıdan dolayı. Agresif kullanmayınız.
    hocam agresif kullanmayın derken sert bastırmaktan mı kastediyosunuz yoksa sık kullanımdanmı haftada 2 uygunmudur ?
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstadım, bu konuda sizin tavsiye ettiğiniz peryot nedir?
    Tedavim:
    *2013 yılından bu yana finas(oral)
    *2013-2014 yılları arasında dutas+finas(oral)
    *Düzensiz aralıklar ile minox
    *Haftada 1 scalp masajı
    *Diyet
    *Üzerinde yıllardır çalıştığım topikal karışımım(Final)

Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım, bu konuda sizin tavsiye ettiğiniz peryot nedir?
    Periyoddan çok scarsız yaralama önemli yani hafif yapmanız yerinde olur tabi çok sık da yapılmamalı hafta da 2 iyidir sık bir dönem olsa da ara verilmeli.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Arkadaşlar bende yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ama bi faydasını görmedim hatta en çok uyguladığım alandan daha fazla seyreldi gerçekten fayda gören var mı dermarollerden şimdi sadece sarımsak suyu ile tekrar sıklaştırmak istiyorum 2010 yılında sarımsak suyu ile saçlarım çok güzel artmıştı ..

Yeni Üye
    Araştırdığım kadarıyla 0.50 mm kullanılacaksa haftada 1 uygulanabilir ancak 1 mm kullanılacaksa ayda 1 veya en fazla 3 haftada 1 uygulanmalı. Çünkü 1 mm üzerinde sık uygulanan dermaroller sonucu alınacak verim başlarda daha hızlı alınıyor gibi gözükse de zamanla bu hız yerini kalitesizliğe bırakıyormuş. Yabancı forumlarda 1 mm ve üzerinde sık uygulanacak (ayda 1’den fazla) dermaroller kullanımının daha hızlı ancak çok daha verimsiz kollajen üretimi gerçekleştireceği bu yüzden 1 mm’lik dermaroller kullanımının ayda 1 veya 3 haftada 1 uygulanması gerektiği söylenmiş.
    Periyoddan çok scarsız yaralama önemli yani hafif yapmanız yerinde olur tabi çok sık da yapılmamalı hafta da 2 iyidir sık bir dönem olsa da ara verilmeli.

Sayfa 12/13 İlkİlk ... 210111213 SonSon