Sayfa 10/13 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
123 sonuçtan 91 ile 100 arası

Konu: Dermaroller kullanicilari

beyler dermaroller veya dermastampınızı en fazla kaç kez veya kaç ay kullanıyorsunuz? iyi temizledikten sonra yinede bir sınır varmı kullanma sayısı?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haftada iki kez, kaç ay diye bir şey yok losyon tedavisindeki mantık burda da geçerli sonuç alıncaya kadar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftada iki kez, kaç ay diye bir şey yok losyon tedavisindeki mantık burda da geçerli sonuç alıncaya kadar.
    hocam aslında ben eksik sormuşum anlaşılmamış

aldığım dermastamp da belirli süreden sonra kullanmayın yazıyordu sanırım kağıdında, paslanma falan tehlikesi olabilir mi acaba ondan sordum, şundan var elimde

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu dermastampı en fazla haftada 2 kere kullanın benim tavsiyem.tedavide katkısı çok oluyor ancak abartılınca deri delik deşik oluyor.nitekim benim tepe öyle .1 aydır dermastampa dokunmuyorum ki toparlansın biraz deri

Yeni Üye
    Selamlar,
    Ben de dermaroller kullanmaya başladım. Fakat kullandıktan sonra herhangi bir noktasal kanama gözlemleyemedim. Biraz kızarma oldu, sonrasında min+dut sürdüm o esnada da biraz yanma hissettm. Sizce biraz daha baskı uygulayarak mı kullanmalıyım? Minoxilden yanma hissettiğim için yeterli olmuş mudur? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı bugra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Ben de dermaroller kullanmaya başladım. Fakat kullandıktan sonra herhangi bir noktasal kanama gözlemleyemedim. Biraz kızarma oldu, sonrasında min+dut sürdüm o esnada da biraz yanma hissettm. Sizce biraz daha baskı uygulayarak mı kullanmalıyım? Minoxilden yanma hissettiğim için yeterli olmuş mudur? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Bastırmaya, kanatmaya gerek yok. Kızarması yeterli. Zaten losyon sürünce yanma da hissettiysen işlem tamamdır. Ama önce losyon sürüp sonra uygularsan daha iyi sonuç alırsın.

SaçımınDoktoru Üyesi
    http://dermarollerinfo.com/micro-nee...for-hair-loss/

Arkadaşlar bu sitede 0.25mm dermarollerin emilimi artırdığını 0.5-1.5mm'nin de saç gelişimini desteklediğini söylemiş ve ayrıca 0.75-1.00 mm'nin ayda 1'den fazla uygulanmaması gerektiği ve 0.25'nin hergün uygulanabileceğinden bahsetmiş. 0.5-1.5mm arasında uygulama sonrasi minoxil gibi bir losyon uygulanırsa yan etki gösterebilirmiş. Bundan dolayı 2 tane dermaroller alınıp birisinin günlük yada 2 günde 1 diğerinin ise ayda 1 uygulanması gerektiğini söylüyor.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

Yeni Üye
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://dermarollerinfo.com/micro-nee...for-hair-loss/

Arkadaşlar bu sitede 0.25mm dermarollerin emilimi artırdığını 0.5-1.5mm'nin de saç gelişimini desteklediğini söylemiş ve ayrıca 0.75-1.00 mm'nin ayda 1'den fazla uygulanmaması gerektiği ve 0.25'nin hergün uygulanabileceğinden bahsetmiş. 0.5-1.5mm arasında uygulama sonrasi minoxil gibi bir losyon uygulanırsa yan etki gösterebilirmiş. Bundan dolayı 2 tane dermaroller alınıp birisinin günlük yada 2 günde 1 diğerinin ise ayda 1 uygulanması gerektiğini söylüyor.
    Hocam yani dermaroller veya dermastamp ile minoxil nasıl kullanmalıyız şimdi (: Aman yan etki olmasında ..

Sadece Dermastamp kullansak etkisini görür müyüz?

Alıntı Hisoka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok saclar baya kısa 2 numara yani çok rahat kullanımı ve öyle kanatma yapmadım hiç ama noktasal kanama evet oluyordu. Genelde kızarıyordu baya. Dediğim gibi gerçekten emilimi artıran bir şey ama bence kesinlikle iğnenin denk geldiği köklere de zarar veriyor. Yani daha yoğun saçı olanda daha tehlikeli daha seyrek olanda daha çok işe yarayabilir, hani iğnenin denk geleceği kök sayısı açısından düşününce. Ben deneyimimi aktardım haftada 1 kez yaparım belki ancak daha fazla asla çünkü bariz bir dökülme artışı oluyor uygulama sırasında dermorallerla yapınca.
    Halen dermarollerun saç köklerine zarar verdiğini düşünüyor musunuz?

Sayfa 10/13 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon