Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
44 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Bitkilerden ekstrakt elde etme yollari :TENTÜR DENEYİMİ

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli arkadaşlar

2. ve 3. tentürlerimi yaptım bir hafta oluyor,bir hafta sonra da hazır inşallah anlatayım:
    I.tentür: önce malzemeler:
    1-Kırmızı Acı Biber
    2-Kök Zerdeçal
    3-Zencefil
    4-Ardıç Tohumu
    Bütün bu malzemeleri 1 lt ev yapımı elma sirkesinin içine koydum şişenin üst tarafında hergün çalkalamak maksadıyla iki parmak kadar boşluk bıraktım ve güneş gören bir pencerenin önüne koydum ve oluşmasını bekliyorum.
    Saç üzerinde nasıl bir etkisi olur doğrusu ben de merakla bekliyorum.
    2.Tentürüm: Biriktirmiş olduğum ceviz iç zarları ile ceviz yaprağını yarım litre kadar aynı kalitedeki elma sirkesinin içine kattım bunu da oluşması için güneş gören bir camın önüne bıraktım,şimdi bir hafta oldu.
    Bu tentürden beklentim ceviz ve türevlerinin saç dökülmesine olumlu etkisi, daha çok da saç rengini koyulaştırmadaki başarısından faydalanmak.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi biber.jpg‎   Zerdeçal.jpg‎   zencefil3.jpg‎   ardic-tohumu.jpg‎  
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1. tarif kafayı uçurur usta. Özellikle kırmızı acı biberle zerdeçalın çok işe yarayacagını düşünüyorum. Bu konular arşiv olsun, biraz vakit buldugum anda şu 1. tentürü ben de yapacagım. Yine danışırım sana
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. tarif kafayı uçurur usta. Özellikle kırmızı acı biberle zerdeçalın çok işe yarayacagını düşünüyorum. Bu konular arşiv olsun, biraz vakit buldugum anda şu 1. tentürü ben de yapacagım. Yine danışırım sana
    Siz adanalılar alışıksınızdır tüm vücud olarak acıya da bakalım ben ne yapacağım,inşallah bu tentürü kafaya sürünce nasrettin hocanın malum bölgeye nişadır sürmesi gibi olmaz durumum.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz adanalılar alışıksınızdır tüm vücud olarak acıya da bakalım ben ne yapacağım,inşallah bu tentürü kafaya sürünce nasrettin hocanın malum bölgeye nişadır sürmesi gibi olmaz durumum.
    ooo hem de ne biçim alışkanlık. Bi krem var şanlı'nın kapsaisinli acı kırmızı biber kremi, onu sırtıma boynuma sürdüğümde acıdan yanınca bile ulan süreyim şundan biraz daha diyorum mideye indirmediğim gün yok zaten acıyı. Sen bu tentürlerin analizini bence çok iyi yapmalısın abi, çünkü sonuçlara göre hareket edecek biçok insan var

ooo hem de ne biçim alışkanlık. Bi krem var şanlı'nın kapsaisinli acı kırmızı biber kremi, onu sırtıma boynuma sürdüğümde acıdan yanınca bile ulan süreyim şundan biraz daha diyorum mideye indirmediğim gün yok zaten acıyı. Sen bu tentürlerin analizini bence çok iyi yapmalısın abi, çünkü sonuçlara göre hareket edecek biçok insan var
    Evet inşallah biraz da o niyetle yapıyorum zaten tentürleri,20 gündür ilk yaptığım tentürü kullanıyorum ısrganlı olanı, bakalım gözlemlemeye devam ediyorum.

Moderatör
    sağlam abi eline sağlık
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Evet arkadaşlar ne zamandır vakit bulamamaktan hem siteye doğru düzgün giremiyordum,hem de yaptığım tentürü kullanmaya vakit bulamıyordum,nihayet bu sabah I. tarifteki acı biberli tentürümü temiz saça uyguladım ilk uygulamam olduğu için kafamı acaba ne kadar yanacak diye kendimi kasarken çok az bir yanma dışında etkisi olmadı.Buradan çıkardığım sonuç demek ki bu bitkilerdeki etken maddeler birbirlerine iyice geçiyor ve elma sirkesi bu etkenleri dönüştürüyor,koku olayı da fazla olmadı,mesela ilk yaptığım ısırgan tentürü daha çok kokuyordu (elma sirkesi yoğun bir koku)bu tentürü sevdim en azından koku proplemi yapmadığı için.

Arkadaşlar tentürümü kullanmaya başladım ama gel gör ki yan etki yaptı alnım resmen haritaya döndü,anlamadığım nokta uygularken (bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi) ciltte yanma yapmadı ama sonradan özellikle alın kısmında kabuklanmalar meydana geldi,önceki ısırgan tentürünü kullanırken de bu kabuklanma olmuştu,kabuklanma derken ciltte oluşan bir yaranın iyileşme sırasında oluşan kabuklanma benzeri bir şey.Şimdi deneme yanılma yoluyla kullandığım diğer ürünlerle reaksiyona mı giriyor yoksa tek başına deride böyle bir etki mi oluşturuyor bunu bulmam gerek,bu arada bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerine de açığım.

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tentürümü kullanmaya başladım ama gel gör ki yan etki yaptı alnım resmen haritaya döndü,anlamadığım nokta uygularken (bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi) ciltte yanma yapmadı ama sonradan özellikle alın kısmında kabuklanmalar meydana geldi,önceki ısırgan tentürünü kullanırken de bu kabuklanma olmuştu,kabuklanma derken ciltte oluşan bir yaranın iyileşme sırasında oluşan kabuklanma benzeri bir şey.Şimdi deneme yanılma yoluyla kullandığım diğer ürünlerle reaksiyona mı giriyor yoksa tek başına deride böyle bir etki mi oluşturuyor bunu bulmam gerek,bu arada bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerine de açığım.
    Abi fazla tahriş saçın dökülmesine sebebiyet verebilir , aman dikkat et. Acı oranını çok mu koydun da öyle oldu ki ?Ben de kesinlikle bu senin tentürü kullanmayı düşünyordum çünkü

Abi fazla tahriş saçın dökülmesine sebebiyet verebilir , aman dikkat et. Acı oranını çok mu koydun da öyle oldu ki ?Ben de kesinlikle bu senin tentürü kullanmayı düşünyordum çünkü
    Saç dökülmesi yapmadı şükür,ama anlamaya çalışıyorum bu kabuklanmayı,bazı arkadaşların zaman zaman paylaştığı acaba diyorum minoxun yaptığı kabuklanma mı ve benim tentüre denk geldi bu da olabilir yoksa deride yanma ya da tahriş gibi bir şey hissetmedim kullandığım esnada,diğer taraftan ben azel arkasından da min-dut uyguladığım zaman çok daha fazla yanma oluyor özellikle alın bölgemde.
    Sıkıntı yok üstad kabuklanma geçsin tekrar kullanmaya başlayacağım paylaşırım sonuçları,ben şimdi bu kabuklanma için ılık zeytinyağı uygulamayı düşünüyorum cildime.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon