Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
52 sonuçtan 51 ile 52 arası

Konu: Dutasteride Losyon uzun vadede riskli mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde çok merak ettiğim bir soru..

Yabancı forumlarda çok tartışılmış, birçok örneği var, yarım yamalak ingilizcemle çok anlayamasam da kimileri kesin ve kalıcı olarak beynin hasarından bahsediyorlar, o brain fog denen olay işte. kimileri de hiçbir yan etki görmediğini yazmışlar.

Hair Loss Help Forums - Dutasteride and brain fog

bu başlık altında konuşturmayın şimdi beni havasında olan motobionic diye bir herif var mesela, yanetkileri anlaşıldığında çok geç olacağını söyleyen. Gerçi post sayısı 5 ama biraz aşağı inerseniz kendi açtığı başlıkta yazdıklarınıda görebilirsiniz.

Ne zaman etkilenmiş? 5 ay dut kullanınca. Biz kafamıza sürüyoruz sadece hemde oral olarak almıyoruz. O yüzden 3 aylık gibi sürelerde ara verilerek belki, belki de düşük dozda hala min+dut yapılabileceğini düşünüyorum, sadece düşünmüyor bende kullanıyorum. Tabi bazı insanların söylediklerini okuyup bunu bile yapmak insiyatif istiyor.

Lütfen şu güzel tartışma devam etsin..

Beyinde ki etkinliği düşen tip 1 reduktaz etkilindiğinde bunlar oluyor olabilir bu kadar etkilenen kişiler ve hassas bünyelerde ve her ne kadar 1 ile 5 mg benzer oranda serum dht baskılasa da fazla doz beyinde hasar yapıyor olabilir. Yapılacak en iyi önlemler günlük 0.25 mg oral finas ya da topikal günlük 0.1 mg dutasterid kullanmakmış gibi görünüyor. Bir başka şüpheli ise artan saf androjenler.
    Konu Miracle tarafından (05.12.2014 Saat 16:44 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456