Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
52 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Dutasteride Losyon uzun vadede riskli mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi arda34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba ben bundan yaklasık 4 yıl önce proscar kullanıyordum bir tableti eşit 3-4 parçaya ayırarak almaktaydım aynı zamanda sabah akşam en fazla 5 fıs minoxil kullandım. buna yaklaşık 3 ayı geçkin süre devam ettim o dönem çalıştığım hastane de üroloji bölümüne ışınla idrar akışınızı ölçen bir cihaz gelmişti,orda çalışan arkadaşım cihazdan bahsedince ücret karşılığı olmadığı için biz de denedik.
    Lafı fazla uzatmayayım bana bir dede gibi işiyorsun dedi canım sıkıldı sonra gittim bol su içtim sıkıştım ikinci kez girdim, cihaz ışın göndererek wc de ayakta işemenizi ölçümlendiriyor maalesef yine aynı çıktı. Sonra doktor beyle görüştük, kendisi ultrasonla baktı bana yaşıma göre prostatımın büyük olduğunu söyledi durum canımı sıktı herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığımı sordu bende oral yolla saç problemimden dolayı proscar aldığımı söyledim "çok güzel" dedi bu ilacın etkenliği ile gelişme olmuş olabileceğini ifade etti, kafana göre iş yapmışsın diye kızdı. tabiki oral yolla alımı bıraktım.

En son geçende bir kontrole girdim prostatım normal seviyede imiş.
    Etken maddesi finasterid olan proscar da şöyle bir ibare vardı "Finasterid kullanımı prostat kanseri gelişme riskini arttırabilir. Doktorunuz, Finasterid’i güvenli bir şekilde kullanmanızı engelleyebilecek durumlar olup olmadığından emin olabilmek için size testler uygulayacaktır."

Bendeniz ukalalık ya da yanlış yönlendirme yapmıyorum kimse beni yanlış anlamasın.
    Çok gözde biri iken , çevremde hep parmakla yakışıklı olarak gösterilirken ergenlik dönemin de saç kaybına maruz kalmış ve insanların "aa sana ne olmuş" söz ve bakışlarından psikolojisi bozulmuş bir arkadaşınız olarak burada saç tedavisi ile uğraşan herkesi benden iyi kimse anlayamaz.

Şu anda inat ederek bende miracle losyon kullanıyorum ilk sayfa da yazan formül üzerinden gittim ayrıca minoxil ve azelderm kremde uyguluyorum.

Bendeniz de finasterid oral yol ile alımında böyle bir etki yapmış olabilir başımdan geçeni paylaştım eğer ki sizlerde kullanıyorsanız rutin kontrol ettirin derim. Ayrıca her ultrason uzmanını her şeye göremeye biliyor hekim körlüğü denilen bir durum var maalesef.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arda34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben bundan yaklasık 4 yıl önce proscar kullanıyordum bir tableti eşit 3-4 parçaya ayırarak almaktaydım aynı zamanda sabah akşam en fazla 5 fıs minoxil kullandım. buna yaklaşık 3 ayı geçkin süre devam ettim o dönem çalıştığım hastane de üroloji bölümüne ışınla idrar akışınızı ölçen bir cihaz gelmişti,orda çalışan arkadaşım cihazdan bahsedince ücret karşılığı olmadığı için biz de denedik.
    Lafı fazla uzatmayayım bana bir dede gibi işiyorsun dedi canım sıkıldı sonra gittim bol su içtim sıkıştım ikinci kez girdim, cihaz ışın göndererek wc de ayakta işemenizi ölçümlendiriyor maalesef yine aynı çıktı. Sonra doktor beyle görüştük, kendisi ultrasonla baktı bana yaşıma göre prostatımın büyük olduğunu söyledi durum canımı sıktı herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığımı sordu bende oral yolla saç problemimden dolayı proscar aldığımı söyledim "çok güzel" dedi bu ilacın etkenliği ile gelişme olmuş olabileceğini ifade etti, kafana göre iş yapmışsın diye kızdı. tabiki oral yolla alımı bıraktım.

En son geçende bir kontrole girdim prostatım normal seviyede imiş.
    Etken maddesi finasterid olan proscar da şöyle bir ibare vardı "Finasterid kullanımı prostat kanseri gelişme riskini arttırabilir. Doktorunuz, Finasterid’i güvenli bir şekilde kullanmanızı engelleyebilecek durumlar olup olmadığından emin olabilmek için size testler uygulayacaktır."

Bendeniz ukalalık ya da yanlış yönlendirme yapmıyorum kimse beni yanlış anlamasın.
    Çok gözde biri iken , çevremde hep parmakla yakışıklı olarak gösterilirken ergenlik dönemin de saç kaybına maruz kalmış ve insanların "aa sana ne olmuş" söz ve bakışlarından psikolojisi bozulmuş bir arkadaşınız olarak burada saç tedavisi ile uğraşan herkesi benden iyi kimse anlayamaz.

Şu anda inat ederek bende miracle losyon kullanıyorum ilk sayfa da yazan formül üzerinden gittim ayrıca minoxil ve azelderm kremde uyguluyorum.

Bendeniz de finasterid oral yol ile alımında böyle bir etki yapmış olabilir başımdan geçeni paylaştım eğer ki sizlerde kullanıyorsanız rutin kontrol ettirin derim. Ayrıca her ultrason uzmanını her şeye göremeye biliyor hekim körlüğü denilen bir durum var maalesef.
    Tecrübeye dayalı güzel bir paylaşım teşekkür ederim.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ne kadar zıt bir durum. Proscar prostatı küçültür, arda'nınkini büyütmüş. Bırakınca da eski haline dönmüş. Yuh yani
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar zıt bir durum. Proscar prostatı küçültür, arda'nınkini büyütmüş. Bırakınca da eski haline dönmüş. Yuh yani
    yaşadığım bir durumla paralel uzman doktorun yorumunu paylaştım artı o yazıda paylaştığım bir kısım daha var ki bu ilacın içeriğinde de yazmakta. benden daha iyi konuya hakim arkadaşlara bir bakış açısı olması açısından paylaştım.

Prostatı büyütmüş olması aslında androjen tiplerinin insanlarda ne kadar farklı çalışabildiğini gösteriyor. Finasterid kullanımında reflex hyper androgenism olduğu bilimsel bir gerçek yani özellikle testosteron salınımı artıyor. Bazı kişilerde dht azaldığında artan testosteron aktif oluyor olabilir çünkü bunun başka izahı yok. normalde neden testosteron bağlanmıyor ya da az işlev görüyor diyebilirsiniz ama zaten dht ye dönüşüm sürecinde ortada serbest testo az oluyor yani dht daha çok serumda bu nedenle testoya sıra bile gelmiyordur o kadar ama dht yokluğunda artan testo konsantrasyonu kendine yer bulabilir. Zaten herkeste de yaşanmıyor nadir bir durum ama yükselen testo nedeniyle uzun vade de ön çizgi bozulması neredeyse herkeste var...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Arkadaşım benim anladığım şu ; dht bloke edildiğinde ortaya refleksel olarak aşırı erkeklik hormonu çıkıyor doğrumudur ? ki işin ilginç yanı benim gibi erken dökülme sorununu bırakın sülalede kel yok .

Dedelerim, kuzenlerim babamın kuzenleri kimisi öyle sık saçlı ki hatta. Biraz takıntı yapmak ve saçla çok oynamakta etkiliyor 20 li yaşlarımda öyle takmıştım ki psikolojim bozulmuştu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı arda34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşadığım bir durumla paralel uzman doktorun yorumunu paylaştım artı o yazıda paylaştığım bir kısım daha var ki bu ilacın içeriğinde de yazmakta. benden daha iyi konuya hakim arkadaşlara bir bakış açısı olması açısından paylaştım.
    İyi yaptın kardeş, sana sözüm yok. Olaya şaşırdım

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Şu da var zaten 10 adet koyuyoruz losyona ve kaçta kaçı kana karışacak ki ? 1 ay sonra kanda kaç mg dutas olabilir ki ? Ya da 1 yıl sonunda ? Ve kanda toplam bulunan bu miktar bir risk teşkil eder mi acaba
    ben bugün 45. gündür oral dutas kullanıyorum şu anda önemli bir yanetkisi yok. dün kc enzimlerime baktırdım normal aralıkta geldi. oral dutas kullanımı ile ilgili yapılmış birçok çalışma var ve bu çalışmalar 21-65 yaşları arasında yapılmış. yani bu yaş aralığında olup bilinçli kişilerin kullanmasında bir sakınca olacağını düşünmüyorum. çünkü bırakınca yanetkileri geçiyor. belki jinekomasti kalıcı olabiliyor ancak o da bir günde olan birşey değil. hassasiyet ağrı yumuşama farkedildiğinde ilaç kesilir ve henüz o evredeyken zaten kendiliğinden geçer. özetle arkadaşlar bu iş risk almadan dht yi yeterince bloklamadan olmuyor maalesef. bunu bir doktor kontrolünde 2 ayda bir kontrole giderek kullanmak en mantıklısı .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı eplerenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bugün 45. gündür oral dutas kullanıyorum şu anda önemli bir yanetkisi yok. dün kc enzimlerime baktırdım normal aralıkta geldi. oral dutas kullanımı ile ilgili yapılmış birçok çalışma var ve bu çalışmalar 21-65 yaşları arasında yapılmış. yani bu yaş aralığında olup bilinçli kişilerin kullanmasında bir sakınca olacağını düşünmüyorum. çünkü bırakınca yanetkileri geçiyor. belki jinekomasti kalıcı olabiliyor ancak o da bir günde olan birşey değil. hassasiyet ağrı yumuşama farkedildiğinde ilaç kesilir ve henüz o evredeyken zaten kendiliğinden geçer. özetle arkadaşlar bu iş risk almadan dht yi yeterince bloklamadan olmuyor maalesef. bunu bir doktor kontrolünde 2 ayda bir kontrole giderek kullanmak en mantıklısı .
    Kardeş çok haklısın, şevkini de kırmak istemem yalnız bazı şeyler aktarmalıyım.

Ben biraz yabancı forumları araştırıyordum. Adam yıllarca çok sorunsuz kullanmış. O da böyle diyordu. Sonra bir anda beklenmedik şekilde beyin sisi (brain fog) gelişmiş. Dediklerine göre ilacı bırakmalarına rağmen bu geçmiyormuş.

Bende bi de son zamanlarda rahatsız edici düzeyde diş eti çekilmesi gerçekleşti. Biliyorum buna sebep olan başka faktörler de var ama dişlerimi öyle bilinçsiz, yanlış fırçalamam. İnternette doktorlardan öğrendim ki mesela hamilelerde görülen diş eti çekilmesi hormonal dengede bozulmadan kaynaklanıyormuş çoğu zaman. Dutas da hormon dengesini bozduğu için buna sebebiyet veriyor olabilir.

İçimizde olan hormonumuzu bozmanın verdiği huzursuzluk eninde sonunda bize ilacı bıraktırıyor. Yok buna önem vermeyip yıllarca devam edersek bazı şeyler başımıza gelebilir. 1 yılda da dutas çok saç kazandırmıyor, kazandırsa bile bırakınca yine gidecekler büyük ihtimalle. Örnek: Ne minox finasın çıkardığı saçı koruyabiliyor, ne finas minox'unkini. Buna dair yorumlar okudum.

Bu brain fog vb komplikasyonların dht azlığından olabileceği gibi bir ihtimal artan saf testo vb androjenlerin yapabileceğinide düşünüyorum çünkü ar enzimi varken bu hormon dönüştürülüp harcanıyor ama ar yokken hem daha fazla salgılanıyor hemde salgılananda dönüşmüyor örnek vermek gerekirse trans kadınlarla iğdiş edilmiş(kısırlaşmış) erkeklerde asla böyle bir şey duymadım yani androjen yokluğunda bunlar olmuyor keza hanımlarda testo çok az ama gayet sağlıklı beyin yapıları neden biraz dht azalınca beyin sisi oluşsun ki ? asıl şüpheli sanılanın aksine artan saf androjenler olabilir bir örnek vereyim veterinerlik tecrübemden çok iri güçlü ve testo fışkıran damızlık boğalarda çok körlük gördüm gençlik evresinden sonra körleşmeye ve aptallaşmaya başlıyorlardı... bu konu bence araştırmaya değer ama tabi zaman lazım...[/QUOTE]
    Konu Miracle tarafından (04.12.2014 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon