2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: 5 Yıl hiç bir tedavi kullanmadım tekrardan başlamak istiyorum

5 Yıl hiç bir tedavi kullanmadım tekrardan başlamak istiyorum

merhaba arkadaşlar, sanırım ilk olarak 2015 sonlarında başlayıp 2018 yılında tedaviyi bırakmıştım, ilk olarak minoxil forte+ dut karışımı yapmıştım olağan üstü sonuç almıştım,daha sonra miracle losyon ile devam edip bırakmıştım,eskiye nazsaran hala kel bir görüntüm yok 5 yıldır hiç bir tedavi uygulamıyorum, sadece ketroal şampuan kullanıyorum onunda nedeni minoxil fortenin bana armağan etmiş olduğu seboreik dermatit denen hastalıktan dolayı,kalıcı olarak bıraktı bende bunu ve bunun minoxilden kaynaklandığını yıllar sonra anladım,o kadar kötü durumda değil ama ara ara alevleniyor şampuan ile söndürüyorum.
    şimdi ise tekrar tedaviye başlamak istiyorum, bir kaç sorum olacak forumu araştırdım tekrardan ama net olamadığım için soracağım ;

1. minoxil deki ppg maddesinin bu dermatit hastalığını yaptıgını anladım,minoxil foam ( https://www.hepsiburada.com/rogaine-...m-HB00000IZ3SO ) linkteki ürünü kullandığımda ppg yok dermatit ile ilgili durumda bir ilerleme yaşamam sanıyorum doğrumudur ? ayrıca bu minoxil ile önceden kullanmış olduğum forte deki gibi aynı etkiyi alırmıyım ? ayrıca bu minoxil foam a dutasterid eklenirmi ekleniyorsa nasıl olur ?

2.dutasterid losyonu harici olarak minoxa karıştıramazsam harici bir losyon olarak hazırlamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim foruma baya baktım fakat bulamadım.

sorularıma yanıt bulabilirsem çok sevineceğim.

not isteyene şimdiki saç halimi de atabilirim teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Rogaine'den maksimum minox etkisi alırsınız. PPG olmadığı için saç derinizi tahriş etmez. Fakat o tüplere dut ekleyebileceğinizi zannetmiyorum. Bu durumda saf minox alıp losyonu kendiniz hazırlayıp ek olarak dut ilave edebilirsiniz. Güncel topikal dut tarifi konusunda bir bilgim maalesef yok. Yabancı forumlardan veya YouTube'dan mutlaka bir tarif bulursunuz diye düşünüyorum.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.