4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: 23 yaş için tedavi önerisi

23 yaş için tedavi önerisi

Merhabalar. 23 yaşındayım ve 16 yaşında saçlarımda dökülme başladı. Dökülme başlamadan 1 sene önce Aknetrent kullanmıştım fakat hala devam ettiği için etkisi olmadığını düşünüyorum. Dökülmeden yaklaşık 1 sene sonra seberoik dermatit başladı ve o da hala devam ediyor. Saç diplerimde iğne batması gibi hissiyat en az 4-5 senedir var. Bu hissiyat dermatit kaynaklı mı emin değilim. Dermatit için bu zamana kadar çok değişik yöntemler denedim fakat hiçbiri kalıcı geçirmediği için kullanma motivasyonum kalmadı. Cildiye doktoruna gittiğimde dermatit saç dökülmesini etkilemez demişti. Genetik olarak dayılarımda kellik var fakat 19 yaşındaki kardeşimde açılma yok. Babam da aynı şekilde yaşına göre iyi durumda. Aslında 3 sene önce D vitamini testi yaptırdıktan sonra 8-9 gibi düşük seviyelerde çıkınca dökülmenin D vitamini eksikliğinden kaynaklandığını düşünmüştüm.(evde çalıştığım için fazla güneş alamıyorum) Fakat d vitamini takviyeleri almama rağmen bir değişiklik de hissedemedim. Yani dökülme sanırım genetik kaynaklı.

Aslında 3 sene önce forumu araştırmıştım fakat o zamanlar açılma bu kadar olmadığı için herhangi bir tedavi göremedim. Şimdi artık elimdeki saçtan da olmadan tedaviye başlamak istiyorum. Forumu araştırdığımda genelde saçının çoğunu kaybetmemiş kişilere farklı tavsiyeler veriliyor. Ben de kendi hikayemi ve fotoğraflarımı paylaşıp sizlerden tedavi önerisi bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Setipiprant oldukça uygun görünüyor sizin için.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bu setipiprant ürününü nasıl temin edebilirim, ali baba gibi yerler güvenilir midir?

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir de DHT hakkında kafama takılan bir soru var. Genetik dökülmede bildiğim kadarıyla DHT hormonu baskın oluyor ve saçta dökülme yapıyor. Araştırmalarımda bu DHT hormonunun vücut kıllarında tam tersi olarak kılları arttırdığı söyleniyor. Fakat bende vücut kılları nerdeyse yok denecek kadar az. Göğüs bölgemde 4-5 uzun tel dışında diğer bölgelerde hiç uzun kılım yok. Genetik olup olmadığı konusunda şüpheleniyorum. Bir de eğer genetik değilse Minoxidil kullanabilir miyim? Tedaviler arasında en çok minoxidil ilgimi çekti.