4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Spor ve Saç Dökülmesi Hakkında

SaçımınDoktoru Üyesi

Question Spor ve Saç Dökülmesi Hakkında

Herkese selamlar arkadaşlar. Forumda bu konu ile ilgili güncel bilgi bulamadığım için yeni bir konu açmak istedim.
    Saç dökülmesi ve ağırlık antrenmanları arasında sizce nasıl bir ilişki vardır? Şahsen ben 3.5-4 aydır kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım. Bu sırada proscar tedavisinede devam etmekteyim.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağırlık antenmanı testosteron arttırıyor, daha çok testosteron daha çok dihidrotestosteron. Beslenirken günlük protein, yağ, karbonhidrat, mineral vitamin miktarlarımıza dikkat ediyoruz ve sistem iyi çalışıyor ve testosteronumuz yine yükseliyor. Dolayısıyla doğru olanı yaptığımız için saçımız dökülüyor yani bu saç dökülme işinin çözülemeyeceğine inanmamın en büyük sebeplerinden biri. Doğru olan şeyleri yapıyorsun ama sistemdeki bir hatadan dolayı saçlar gidiyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende farklı olarak şöyle düşünüyorum. Ağırlık antrenmanı esnasında artan testesteronun akut şekilde arttığını düşünüyorum. Antrenmanlar ile kaslara ve vücuda verdiğimiz inflamasyon ile vücutta yenilenme, onarım hücreleri artarak işimize yarayabilir bence.
    Ayrıca proscar benim dökülmelerimi 3.ayda gözle görülür azalttı. Spor ile birlikte dökülmelerim tekrardan artmadı, şuan stabil bir şekilde devam etmekte.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Herkes DHTyi suçluyorda testosteronun da dökülmeye etkisi yok mu? DHT baskiliyoruz serum testosteron artıyor spor yapiyoruz testosteron artıyor saçlar ona da duyarliysa yine dökülüyor
    Uyguladigim bütün tedaviler geçici bir süre işe yaradı. Saçlar etkene alıştıktan sonra gerileme devam ediyor.