7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saç Dökülmesine Karşı Beslenme ve Allerji Yaklaşımı

Saç Dökülmesine Karşı Beslenme ve Allerji Yaklaşımı

Merhaba herkese, Saç dökülmesini bir çok açıdan ele alıyoruz ancak ben farklı bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum. Besin allerjileri ve gluten bu noktada büyük bir öneme sahip. Bildiğimiz üzere genetik saç dökülmesi her ne kadar "genetik" denilip kenara itilse de aslında genetik olan süreçte bir dizi biyokimyasal tepki. Bu tepkiyi oluşturan etkenlerin bazılarında gıdalar. Bir çoğumuzun bir dizi gıdaya intoleransımız var ve bu ne günlük hayatta ne de sağlık testlerinde farkedilemiyor. Ancak bu Allerji ve intoleranslar saç dökülmesi de dahil bir çok oto immün sorunu tetikliyor. Devam edecek....
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Bunların en başında gluten ve süt alerjileri geliyor. Allerji derken burada her yerde çıkan sivilce benzeri döküntüler terleme bulantı kaşınma vs değil. Neredeyse hiç bir belirti vermeyen ancak hormonlarınız dahil bir çok bağışıklık sorunlarına sebep olan intoleranslar. Bunlardan en yaygın olan gluten intoleransı. Hiç bir testte bir hassasiyetiniz çıkmıyor ancak sadece çölyak hastalarının testlerinde görülen net bulgular bunda yok ancak gluten (glutein ve gliadin proteinlerinin ortak adıdır) alındığında ki bu ekmekten lahmacuna bir çok yiyecekle her daim sofralarımızdadır, bir dizi sinsi belirti ile vücudumuza girerler. Bunlar hazımsızlık (bunu çoğunuz tokluk sanıyorsunuz ama aslında hazımsızlık) uyku hali, halsizlik, dikkat dağınıklığı, odaklanamama, ani sinir kaygı gibi hisler ve hiç bir zaman dinlememek gibi sebebi asla bulunamayan bir dizi soruna yol açarlar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    hOCm glutensiz beslenme saç dökülmesinde olumlu etki yapabilir mi?
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

Yeni Üye
    Beslenmenin saça etkisi var ama sizin tahmin ettiğiniz gibi değil herkes sağlıklı diye aldığı hayvansal ürünler ,oysa bu ürünler dişi hayvanlarda sağlanıyor. Bol miktarda östrojen barındırıyor vücut bu östrojeni dengelemek için bolca DHT üretiyor. Kelliğin çıkış noktası. Vücuda fazla östrojen girmese asla hiç kimsede aga oluşmaz

Alıntı keleşo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beslenmenin saça etkisi var ama sizin tahmin ettiğiniz gibi değil herkes sağlıklı diye aldığı hayvansal ürünler ,oysa bu ürünler dişi hayvanlarda sağlanıyor. Bol miktarda östrojen barındırıyor vücut bu östrojeni dengelemek için bolca DHT üretiyor. Kelliğin çıkış noktası. Vücuda fazla östrojen girmese asla hiç kimsede aga oluşmaz
    Dostum büyük saçmalamışsın östrojen sandığın kadar yüksek değil sütte vs ve yüksek olsa bile kadınlarda o güzel saçlarının tek müsebbibi östrojen Fazla östrojen yapsa yapsa saçları güzelleştirir tıpkı miracle losyonda bulunan östrojen gibi!

Yeni Üye
    Alıntı keleşo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süt içme saçlar geri çıksın yani sorunu çözmüşsünüz tebrik ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    süt ürünleri çok net sıkıntılı bu konuda. süt ürünlerini bırakın ve hiç bir eksik hissetmeyeceksiniz. dünyanın en sağlıklı beslenmesini yapsanızda kafanızdan saç fışkırmaz o ayrı konu ama deri kaliteniz ve foliküllerinizin kalitesi önemli derecede artar.

glüten ve süt vücuttaki dolaşım, solunum ve sindirim sistemini mahvediyor, bunlarla ilişkili olan her hastalıkta vücudunuz mücadele etmekte zorlanıyor