Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesi için aspirin ve nac

Yeni Üye

Saç dökülmesi için aspirin ve nac

Merhaba, ben uzun zamandır sac dökülmesi yaşayan biriyim. Saçlarımı minoksil ve diane35 ile korumuştum. Gecen sene katı bir diyet yaptım ve saçlarımın yarısını kaybettim. Doktor telogen eflivum dedi. Prp mezoterapi yaptırdım ama saçlar eski haline gelmedi. Burda sunu sormak istiyorum. Covid geçirildiğim icin aspirin ve nac sistein kullanmaya başladım. Bunları başlayınca sac dökülmesi durdu ama sac büyümesi de durdu. Hiç uzamıyor yeni sac çıkmıyor sabit kaldı. Aspirin minoksil etkisini azaltıyormus diye okudum. Bu konuda tavsiye alabilir miyim? Aspirini bıraksam dökülme artacak kullanmak mı iyi olur kesmek mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aspirin saç dökülmesine sebep olan süreçlere zarar verir evet ama bir yandan da uzama mekanizmasında da sorun oluşturur Bence dökülme arttımı kullanılmalı yani saç evresine göre bellirli süre kullanılmalı.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

Yeni Üye
    Teşekkür ederim cevabınız icin. Aspirini bir gün içmeyi unutsam bile hemen dökülme artıyor, aspirin yerine zerdeçal kullanmak aynı etkiyi oluşturur mu?

Yeni Üye
    Merhabalar, aspirinin içinde bulunan Asetilsalisilik asit farmakolojik olarak Siklooksijenaz(COX) yolağı inhibasyonu yaparak etki gösterir asıl endikasyoları ise iltihap, hafif enfeksiyon ve ağrıları geçirmek üzerinedir. Saç üzerindeki etkisi ise COX inhibasyonu sonucu prostoglandinlerin(PG) üretilememesinden diye tahmin ediyorum. PGD2 inhibasyonuyla sistemik anti-inflamatuar etki saç üzerine olumlu dönüşü var tabiki ancak sadece saç için aspirin içmek mantıklı değil bence. Aspirinin yan etkilerini düşünerek kullanmanızı öneririm. Eğer saçınızda aspirin işe yaradıysa aynı şekilde Setipiprant kullanabilirsiniz aynı sistem üzerinden etkilidir topikal olarak PGD2 inhibe ediyor sistemik etkisi olmadığı için sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Yeni Üye
    Şampuana katıp denemedim, setipirantı nasıl alabilirim peki? Aspirinden sac losyonu hazırlanabilir mi? Hangi losyonda çözülür?

Yeni Üye
    @miracle beye özelden nasıl mesaj atabilirim?

Alıntı Elif90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @miracle beye özelden nasıl mesaj atabilirim?
    Size mesaj atıyorum oradan yazabilirsiniz sorunuzu.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Aspirin içtiğim bir dönem vardı olumlu etkilemişti dökülmeyi ama çok yavaş uzuyordu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Zenit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aspirin içtiğim bir dönem vardı olumlu etkilemişti dökülmeyi ama çok yavaş uzuyordu.
    Anladığım kadarı ile bıraktınız kullanmayı daha sonra nasıl oldu saçlarınız?
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Nac 600 günde 3 kez veriyorlardı minoxil ile aynı etkisi var mı diye test ediyorlardı dökülmeye faydalıymış ama kesin bir sonuç yok
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Sayfa 1/2 12 SonSon