Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Saç dökülmesi için aspirin ve nac

Yeni Üye
    Ben günde bir nac 900 alıyorum dökülme azaldı mevcut saçlarda biraz hacim arttı. Aspirin de kullandığım icin sac gelişimi aşırı yavaş bırakırsam daha iyi mi kötü mü olur bilmiyorum. Aspirin tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa faydalı olur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Elif90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben günde bir nac 900 alıyorum dökülme azaldı mevcut saçlarda biraz hacim arttı. Aspirin de kullandığım icin sac gelişimi aşırı yavaş bırakırsam daha iyi mi kötü mü olur bilmiyorum. Aspirin tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa faydalı olur.
    Nac ne sıklıkla alıyorsun ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    Günde 1 alıyorum aspirinle birlikte dökülme çok azalmıştı. Aspirini bıraktım 2 gün oldu şimdiden dökülme başladı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Elif90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günde 1 alıyorum aspirinle birlikte dökülme çok azalmıştı. Aspirini bıraktım 2 gün oldu şimdiden dökülme başladı.
    Hergün kan sulandırıcı içmek pek mantıklı değil aspirin kullanan birisini bir hafta geçmeden doktorlar bile operasyona kabul etmiyor kanama tehlikesi için. Başka pgd2 inhibe eden ilaç kullanın eğer illa kullanacaksanız.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

Yeni Üye
    Alıntı sevenup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hergün kan sulandırıcı içmek pek mantıklı değil aspirin kullanan birisini bir hafta geçmeden doktorlar bile operasyona kabul etmiyor kanama tehlikesi için. Başka pgd2 inhibe eden ilaç kullanın eğer illa kullanacaksanız.
    Zaten aspirini covid geçirdiğim için verdiler. Saç dökülmesine faydası olduğunu tesadüf öğrendim. Şimdi bıraktım ama pgd2 icin başka sey kullanın demişsiniz. Başka neler var kullanabileceğim?

Yeni Üye
    Zaten aspirini covid olduğum icin kullanmıştım. Aynı etkiye sahip ne kullanabilirim? Doğal bir şey var mı?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12