Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Prolaktin hormonunun dökülmeye etkisi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Gluteni ve katkılı gıdaları bırakıp kefir vb kullanmaya başladığım dönemde yava yavaş saç sağlığımı kazanmaya başlamıştım ama ne yazık ki uzun süremedi bozdum diyeti.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

Bu da aslında mastürbasyon yapmanın saç döktüğünün en büyük kanıtı. Masturbasyon bir erkekte boşaldıktan sonra prolaktin düzeylerini max seviyeye çıkartıp dopamin seviyesini düşürür. Bu durumda her masturbasyonda biz androgen receptorlerini arttırdığımızı düşününce ne finasteride etki eder ne başka bir dht baskılayıcı

Antidepresan ilaçları bazen dökülmeyi tetikleyen maddelerin salgılanmasına neden olabiliyor. Fakat strese bağlı dökülmelerde antidepresan ilaçları insanı sakinleştirerek stresin önüne geçiyor ve saç dökülmesine dolaylı yoldan engel oluyor denebilir. Bu nedenle zorunda kalmadıkça antidepresan ilaçlarını kullanmamak en iyisi olacaktır.

Antidepresan ilaçları saç dökülmelerinin önüne geçebildiği gibi bazı hastaların aç ve kaç kirpik gibi tüylerinin dökülmesine de neden olabiliyor. Durum şöyle gerçekleşiyor : Strese bağlı dökülmelerde stresli bir düşünce tarzından uzaklaştırma konusunda insana yardımcı olduğundan ötürü dolaylı olarak dökülmenin önüne geçebiliyor.

Alıntı dvrzener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antidepresan ilaçları saç dökülmelerinin önüne geçebildiği gibi bazı hastaların aç ve kaç kirpik gibi tüylerinin dökülmesine de neden olabiliyor. Durum şöyle gerçekleşiyor : Strese bağlı dökülmelerde stresli bir düşünce tarzından uzaklaştırma konusunda insana yardımcı olduğundan ötürü dolaylı olarak dökülmenin önüne geçebiliyor.
    Çok mantıklı söyledikleriniz buna dair bir makale vb var mı acaba?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12