Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
70 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Saçlarımı Seviyorum

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Aykut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim kaş falan değil dikkatli bakarsan kökü yok yani saçın kopmuş ortadan,yıkarkan saçını çok çektiysen veya takılmıştır kopmuş yani kafaya takma..
    Kaş değil doğru ama kökleri vardı 1-2 tane alıp dikkatlice inceledim beyaz kökü gordum. İşin özü eski saclarim 4-5 cm civarında bu dökülen mimikleri görünce mutlu oluyorum sanki çünkü seyrek olan üst bölgeyi silkelerken döküldü. Zaten sakaklarda aynı uzunlukta kıllar var onları görüyordum ama bunları da görünce daha bi mutlu oldum. Arkadaşlar saçsizlik çok berbat bisey kel olup karizmatik olamicami biliyorum bana saç çok yakışıyor mesela o yüzden kafaya çok takiyorum bu durumu. Keşke bugün kafamiza takicagimiz başka dertler olsaydı da böyle s...riboktan işlerle ugrasmasaydik. Hepinize Allah acil şifalar versin bu durumdan kurtarsın bizi

SaçımınDoktoru Üyesi Reincarnated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaş değil doğru ama kökleri vardı 1-2 tane alıp dikkatlice inceledim beyaz kökü gordum. İşin özü eski saclarim 4-5 cm civarında bu dökülen mimikleri görünce mutlu oluyorum sanki çünkü seyrek olan üst bölgeyi silkelerken döküldü. Zaten sakaklarda aynı uzunlukta kıllar var onları görüyordum ama bunları da görünce daha bi mutlu oldum. Arkadaşlar saçsizlik çok berbat bisey kel olup karizmatik olamicami biliyorum bana saç çok yakışıyor mesela o yüzden kafaya çok takiyorum bu durumu. Keşke bugün kafamiza takicagimiz başka dertler olsaydı da böyle s...riboktan işlerle ugrasmasaydik. Hepinize Allah acil şifalar versin bu durumdan kurtarsın bizi
    İşin bilimsel açıklama olayını pek bilmiyorum, ama, yeni çıkan saçların, zayıf tellerin, normal saçlarımız gibi güçlü kıllar haline gelmesi için çıkıp, tekrar tekrar dökülmesi gerekli, her çıkışında daha güçlü bir şekilde çıkarak istediğimiz saç formuna kavuşuyor. Eğer uzun saçlarının arasından böyle minik teller dökülüyorsa, sevin
    seti, cell, min-dut. dönüşümlü olarak kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Reincarnated Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin bilimsel açıklama olayını pek bilmiyorum, ama, yeni çıkan saçların, zayıf tellerin, normal saçlarımız gibi güçlü kıllar haline gelmesi için çıkıp, tekrar tekrar dökülmesi gerekli, her çıkışında daha güçlü bir şekilde çıkarak istediğimiz saç formuna kavuşuyor. Eğer uzun saçlarının arasından böyle minik teller dökülüyorsa, sevin
    Umut ne tuhaf bir duygu dimi. Hayal kırıklığı da o derece tuhaf. Burda 1 tane güzel yorum içimi yesertirken 1 kötü yorum hayatımı karartabiliyor Allah utandirmasin ne diyelim.

Konu Reincarnated tarafından (02.03.2016 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir.

Selamlar herkese;
    Tekrar buluştuk. En son 2016'da fotoğraf atmışım ve ilk post hariç diğerlerini resim sitelerine yüklediğim için hepsi kurbağa olmuş. Uzun süredir foruma uğramıyor ve herhangi bir tedavi uygulamıyordum. Corona sebebiyle evlere kapanınca tekrar üzerine düşmeyi düşündüm. Üniversite bitti sayılır, kendime vakit ayırabilirim. 2017'ye dek miracle losyon, düzensiz cell, birkaç kutu medobiocomplex, dutas filan kullanarak korudum fakat sonrasında zahmetli gelmeye başladı ve bıraktım. Bırakınca siteye girmeyi de kestim. Dutası sanırım 3 kutu kadar haftada 2 şekilde aldım fakat bu yaşta hormonlarla oynamak istemediğimi fark ederek bıraktım. Dutas etkisi mi bilmiyorum fakat yanaklarımda çeneme göre daha az sakal var ve iki çene kemiğimin biraz altında 10 kuruş büyüklüğünde bir alan sakalsız. Onlar için minox düşünüyorum ama aciliyeti yok. Siteye ilk uğradığım günlerde de şakaklarım açıktı herhangi bir gelişme sağlayamadım, bu nedenle karantinayı da fırsat bilerek şakaklara saç ekimi yaptırdım. (Eylül 2020) Tepe bölgesini günlük hayatta görmediğim için işler yolunda sanıyordum fakat öyle değilmiş, ekim öncesi birkaç haftada fark ettim durumu ve tekrar @miracle hocamla iletişime geçtim. Sağolsun kendisi beni kırmadı. Ay ay fotoğraf paylaşmak istiyorum, umarım birlikte sonuç alabiliriz. Güncel tedavim sabah 2ml cell akşam 2 ml(100mg çözünmüş) seti ve solgar 5000mg biotin. İlk mesaja baktım da saçlarım şuan daha kötü bir halde. Konudaki eski mesajları okurken @kazakcemil modumuz 5 sene önceden uyarmış beni tepeye dikkat diye. Keşke dinleseymişim kendisini
    Konu başlığı da ne güzel seçmişim
    Eklenti olarak eklemeyi beceremedim. Şimdilik durum bu.
    https://hizliresim.com/nVqSQS
    https://hizliresim.com/RsMxob

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Reincarnated Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese;
    Tekrar buluştuk. En son 2016'da fotoğraf atmışım ve ilk post hariç diğerlerini resim sitelerine yüklediğim için hepsi kurbağa olmuş. Uzun süredir foruma uğramıyor ve herhangi bir tedavi uygulamıyordum. Corona sebebiyle evlere kapanınca tekrar üzerine düşmeyi düşündüm. Üniversite bitti sayılır, kendime vakit ayırabilirim. 2017'ye dek miracle losyon, düzensiz cell, birkaç kutu medobiocomplex, dutas filan kullanarak korudum fakat sonrasında zahmetli gelmeye başladı ve bıraktım. Bırakınca siteye girmeyi de kestim. Dutası sanırım 3 kutu kadar haftada 2 şekilde aldım fakat bu yaşta hormonlarla oynamak istemediğimi fark ederek bıraktım. Dutas etkisi mi bilmiyorum fakat yanaklarımda çeneme göre daha az sakal var ve iki çene kemiğimin biraz altında 10 kuruş büyüklüğünde bir alan sakalsız. Onlar için minox düşünüyorum ama aciliyeti yok. Siteye ilk uğradığım günlerde de şakaklarım açıktı herhangi bir gelişme sağlayamadım, bu nedenle karantinayı da fırsat bilerek şakaklara saç ekimi yaptırdım. (Eylül 2020) Tepe bölgesini günlük hayatta görmediğim için işler yolunda sanıyordum fakat öyle değilmiş, ekim öncesi birkaç haftada fark ettim durumu ve tekrar @miracle hocamla iletişime geçtim. Sağolsun kendisi beni kırmadı. Ay ay fotoğraf paylaşmak istiyorum, umarım birlikte sonuç alabiliriz. Güncel tedavim sabah 2ml cell akşam 2 ml(100mg çözünmüş) seti ve solgar 5000mg biotin. İlk mesaja baktım da saçlarım şuan daha kötü bir halde. Konudaki eski mesajları okurken @kazakcemil modumuz 5 sene önceden uyarmış beni tepeye dikkat diye. Keşke dinleseymişim kendisini
    Konu başlığı da ne güzel seçmişim
    Eklenti olarak eklemeyi beceremedim. Şimdilik durum bu.
    https://hizliresim.com/nVqSQS
    https://hizliresim.com/RsMxob
    hocam var mı bir gelişme , fotoğraflarınızı günceller misiniz?
    ayrıca tepe bölgesine neden ekim yapmadınız?
    Teşekkürler
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

selam; her ay düzenli olarak fotoğraf çekmeye çalışıyorum. genelde duramıyorum 1 ay boyunca fotoğraf çekmeden şimdiye kadar fotoğraf paylaşmadım çünkü paylaşmak istediğim kadar ilerleme kaydetmemiştim. bugün yine fotoğraf çektim gerçekten ilerlemeyi gördüm tepe bölgesinde kapanma başlamış. fakat ışık hilesi, saçın miracle losyonlu taranmış, uzamış olması gibi sebeplerle doğrulayamadım. ayın 10'unda -fotoğraf günü- diğer çektiğim fotoğraflar gibi losyonsuz temiz bir fotoğraf çekip ilerleme görürsem paylaşıcam. aynı şekilde sakallar için minox da kullanıyorum onu da istediğim gelişmeden sonra paylaşmayı umuyorum.
    tepe bölgesine ekim olmadı, birkaç sebebi var. tepe bölgemin böylesine seyrekleştiğinden ekimden 1-2 gün önce fotoğraf çektiğimde haberim oldu. ben de aynayla karşı karşıya geldiğimde şakaklar dikkatimi çekiyordu, tepeyi kendime dert etmemiştim. aslında tepede güçlü ve yoğun saçlara sahip olup da şakakları açık olan insanlar da var fakat biraz da duygusal boşluğuma gelerek şakaklara ekim yaptırdım. şimdi aynaya bakınca hoşuma gittiği için belki böyle konuşuyor da olabilirim tepeye ekimi doktorum da istemedi. saçlı alanlara sıklaştırma ekiminin tatmin edici sonuçlar vermediğini, yaşımın da küçük olması -25- sebebiyle ilerde ekim istersem yaptırabilmem için dönoru kullanmadı. iyi ki de öyle olmuş açıkçası. tedavi ile tepeyi dolduracağım kısmetse.

herkese selam; üstteki mesajda belirttiğim üzere boşa heyecana kapılmamak için biraz beklemiştim. gelişmeyi teyit ettiğim ve bu güzel haberi sizle paylaşmak istediğim için güncel durumu ekliyorum. 22 ekimdeki ilk mesajımdaki fotoğraflar o güne ait. resim yükleme sitelerine yüklemek istemedim 3 aya cortluyor linkler diye de ne zormuş arkadaş eklenti eklemek. birini beceremedim zaten yan yüklendi
    ilk resim 15 kasım
    2-3.resimler 10 aralık
    4.resim 31 aralık
    5-6.resimler de 1 ocağa ait.
    fotoğrafları saçım temizken çektim. yalnızca 31aralıktaki fotoğrafta saçımda miracle losyon vardı.
    fotoğrafları aynı yerde çekmeye çalışsam da ışık farklılıkları oluyor ama gelişme net sanıyorum. düzenli fotoğraflama işi çok önemliymiş gerçekten kendi çektiğim fotoğraflara inanamıyorum bırakın aynada fark etmeyi. yok yav ışıktır-açıdır diye diye bi süre sevinemedim bile. aman ha dikkat edin kör olmayın iyi gözlemleyin ilerleme kaydettiğinizde de tadını çıkarın.
    tedavimden bahsedeyim biraz; ilk heyecanla her şeyi kullanmaya başladım seti cell yağlar minox... günde 2 kez bakım yapıyorum bunların hafta boyunca 2sini yağlar 2sini minoxil oluşturuyordu geriye kalanda da cell-seti kullandım. bunun dışında her gün en az 10dk masaj yapıyorum, günaşırı biotin ve d3 alıyorum. 10 aralığa dek bu şekilde devam ediyordum ama fazla karışık geldi artık ve istediğim ilerlemeyi de alamamıştım. daha sonra yağı ve minoxili 2haftada 1'e indirdim çok karışıklık istemiyorum. forumda cell kullananların dönütlerine baktım özellikle yağlanmayı kestiğinden bahsetmişler. bende yağlanmayı kesmedi, aksine arttırdı. akşam yatmadan saçlarımı yıkayıp sabaha kirli uyandığım oldu. pek fayda gördüğümü de hissedemiyordum. sonuçta 10 aralıktan sonra celli kesip miracle-seti şeklinde devam ettim ve setiye de dmso ekledim. miracle hocanın seti konusunda dmso'yu tavsiye ettiğini görünce eklesem bir şey kaybetmem diye düşündüm. miracle mı booster oldu yoksa setiye eklenen dmso mu kesin bir cevap vermem zor ama dmso olmadan seti hazırlamak setiyi boşa harcamışım dedirtti bana. çok uzatmayayım merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz. daha iyi fotoğraflarda buluşmak dileğiyle.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 15kasım.jpg‎   2020_12_10_12_15_IMG_4118.jpg‎   10aralık2.jpg‎   31aralık.jpg‎   Inked1ocak_LI.jpg‎   1ocak2.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam gelişme çok bariz,çok sevindim sizin adınıza.
    -proscar(1/4)
    -ketoral

Yeni Üye
    Beyler acaba miracle losyona dutas ve aselazik asit eklememde bir sakınca var mı bununla ilgili deneyimleri olan ?
    Ve acikcasi ben miraclden oldkca eminm saçlrm yüzüm eskiden aşrı yağlanrdı şuan o dertten kurtuldum diyebilirimm.

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567