3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: minoxil ve istenmeyen tüyler

minoxil ve istenmeyen tüyler

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır minox ve dutas kullanıyorum sadece şakaklara sürüyorum yalnız şakaklarla kaşlarımın arası çok yakın olduğu için hep aşağıya doğru iniyor ve o bölgede kıllanma çoğaldı hatta sertleşmeye başladılar bu ağda filan nasıl yapılıyor yada başka alternatif bir çözüm varmı bu kıllar için yardımlarınızı bekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi böyle bir konu açmayı düşünüyordum. Aynı dertten muzdarip bir kimseyim. Sakallarım elmacık kemiğine doğru yol alıyor, ense desen birleşti sakalla. Omzum ve sırtım tamamen kılsız olmasına rağmen bakıyorum başladı çıkmaya kıllarda.. Önlem almak lazım daha henüz 7 aydır minoxil kullanıyorum, losyona da başladım.

Ben enseme her zaman ağda yapıyorum size de öneririm. 15 günde bir gerekiyor. Elmacık kemiğimi cımbızla alıyorum şimdilik. Uğraştirıyor biraz. Geçenlerde araştırdım zerdaçal istenmeyen tüyler için bitkisel çözümlerden biri, bir diğeri limon+tuz karışımı. Bir sonraki ağdamdan sonra limon+tuz yapacağım bir iki gün sonra da zerdaçal sürmeye başlayacağım zaman buldukça.

Dutasteri istenmeyen yerlere uygulasak kılları döker mi?

Edit: Epilasyonu da düşünmedim değil ama tedaviyi kesemeyeceğimize göre anlamsız olur dedim. Bir gün saçlarımdan vazgeçersem herhalde epilasyon yaptırır kurtulurum. Çünkü koltuk altıma da ensemle eş zamanda ağda yapmaya başlamıştım, koltuk altım seyreldi, kıllar güçsüzleşti. Ense tam tersine, artıyor gürleşiyor. Demek ki ilaçların etkisi.
    Konu pipsqueak tarafından (30.11.2014 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxun sıkıntısı burada zaten nereye sürersen kıl çıkartıyor anasını satıyım. Dikkatli sürerseniz bir zaman sonra dökülür orada çıkanlar.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.