5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sporcu adama beslenme önerileri

Hybrid View

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sporcu adama beslenme önerileri

Arkadaşlar tecrübeli/bilgi sahibi forumculardan beslenme tavsiyeleri bekliyorum.Finasa başladıktan sonra kilo alma ihtimalini en aza indirgeyecek ve kas gelişimine devam ettirecek sekilde beslenme programı nasıl olmalı?

3-4 yıllık tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim; Eğer ki vücudun yağlı değilse, ince bir vücut tipin varsa öyle aşırı dikkat etmen gerekmiyor. Her öğünde aldığın protein miktarının 30-40 arası olmasına dikkat etmen yeterli.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam normalde dediginiz gibi takılırım ama finasa başlayalı tam 2 hafta oldu dün bi baktım göbek çıkıvermiş hafiften,halbuki cok duzgun idi.Sanirim 2 günde 1 kullanacağim

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam normalde dediginiz gibi takılırım ama finasa başlayalı tam 2 hafta oldu dün bi baktım göbek çıkıvermiş hafiften,halbuki cok duzgun idi.Sanirim 2 günde 1 kullanacağim
    Yani hiç finas kullanmadım bilmiyorum tam olarak nasıl bir etki ettiğini sende ama sonuçta biliyorsun vücut geliştirmede testesteron çok önemli. Tam olarak emin olmamakla birlikte vücuttaki DHT'nin azaltılmasının kaslara daha zor hacim kazandıracağını düşünüyorum.

Eğer yağlandıysan düşük ağırlık-çok set ve kardiyo konularına odaklanmanı öneririm.

Moderatör
    Kilonuz varsa protein ağırlıklı.Fit vücut varsa karbonhidrat+protein.
    Protein ; tavuk,balık,kırmızı et,peynir,yumurta,badem,fındık,fıstık.
    Enerji için makarna ve pilav.
    Spora gitmeden 1 saat önce yarım tok halde gidin.
    Yiyeceklerden protein ihtiyacinizi karşılayamıyorsanız Whey-üniversal-Bsn-MushleTech-Weider gibi ünlü markalardan protein ihtiyaciniza destek cıkabilirsiniz.(karaciğer kontrolünde)
    Spor yaptığınızda protein ağırlıklı yiyeceklerinize büyük önem vermeniz gerekir aksi halde erirsiniz orantısız bir görüntü ortaya cıkar.
    Konu BnymN tarafından (24.11.2014 Saat 20:52 ) değiştirilmiştir.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt