6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Saç dökülmesi

Saç dökülmesi

Bundan 7 sene 20 yaşımda başladı serüvenim. Doktora gittiğimde polikistik over oldugumu ögrendim. Bu bende saç dökülmesi düzensizlik ve daha bütün belirtilerinden dolayı diane 35 kullanmaya başladım bir ara o kadar sıkılmıştım ki bırakıp ara verdim düzensizliklerim devam etti ilacı bıraktıgımda aşırı bir saç dökülmem vardı ve tekrardan 3 ay sonra başladım doktorlar evlenene kadar kullan diyip zararı yok diye kestirip atıyorlar anca. Neyse ki bi ara toparlandı saçlarım gayet saç çıkışımda iyidi dökülmem hiç yoktu ama şu aralar tekrardan dökülmem ve açılmalarım mevcut aşırı olmasa da. Şu an gece gündüz tek düşündügüm saçımın dökülmesini nasıl durdurabilirim. Miracle losyonu kullansam ben zaten oral olarak diane kullanıyorum hemde 6 senedir belki dökülmeyi bu sebeble ertelemiş olabilirim şu an saçımı toplayamıyorum agrıyor dökülmelerim mevcut. Erkeklik hormonum yüksekti ve miyomlarım vardı o yüzden mecbur ettim kendimi bu ilaca. Şu an bu durumde ne kullansam saçıma iyi gelir gelebilir. Bu arada kolestrolüm yüksek tabi bu hastalıktan dolayı kansızlıgım var ona da ilaç kullanıyorum şu an dedim acaba ondan kaynaklı mı. Ama niyesini bir türlü bulamıyorum yok mu bir önerisi olan? Tepe bölgesi dökülüyor saçlarımda orda açıklık oluştu bu arada

Alıntı Cansu-_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan 7 sene 20 yaşımda başladı serüvenim. Doktora gittiğimde polikistik over oldugumu ögrendim. Bu bende saç dökülmesi düzensizlik ve daha bütün belirtilerinden dolayı diane 35 kullanmaya başladım bir ara o kadar sıkılmıştım ki bırakıp ara verdim düzensizliklerim devam etti ilacı bıraktıgımda aşırı bir saç dökülmem vardı ve tekrardan 3 ay sonra başladım doktorlar evlenene kadar kullan diyip zararı yok diye kestirip atıyorlar anca. Neyse ki bi ara toparlandı saçlarım gayet saç çıkışımda iyidi dökülmem hiç yoktu ama şu aralar tekrardan dökülmem ve açılmalarım mevcut aşırı olmasa da. Şu an gece gündüz tek düşündügüm saçımın dökülmesini nasıl durdurabilirim. Miracle losyonu kullansam ben zaten oral olarak diane kullanıyorum hemde 6 senedir belki dökülmeyi bu sebeble ertelemiş olabilirim şu an saçımı toplayamıyorum agrıyor dökülmelerim mevcut. Erkeklik hormonum yüksekti ve miyomlarım vardı o yüzden mecbur ettim kendimi bu ilaca. Şu an bu durumde ne kullansam saçıma iyi gelir gelebilir. Bu arada kolestrolüm yüksek tabi bu hastalıktan dolayı kansızlıgım var ona da ilaç kullanıyorum şu an dedim acaba ondan kaynaklı mı. Ama niyesini bir türlü bulamıyorum yok mu bir önerisi olan? Tepe bölgesi dökülüyor saçlarımda orda açıklık oluştu bu arada
    Kan değerleri ve vitamin düzeylerinize baktırın ve eksikleri tekviye edin, daha sonra çıkış için bizimde kullandığımız saç uyarıcı etkenler kullanabilirsiniz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Kan değerlerime baktırmıştım b12 ve demirim eksik ilaç kullanıyorum demir için şu an. Onlar ben oldum olası hep eksiklerdi. Miracle losyona başlayabilir miyim faydası olur mu oral kullanıyor olsam da acaba nasıl bi yol izlemeyeliyim başka minoxidil kullanmak istemiyorum onu kullandıgın sürece iyi sonra yine döküyor.

Ya da cell losyon kullanabilir miyim sizden temin etmem gerekiyor sanırım yardımcı olabilir misiniz lütfen

Yeni Üye
    Demir eksikliği ve B12 eksikliği direk saç dökümesiyle bağı var. Kız kardeşimden biliyorum. Değerleriniz normale döndüğünde büyük ihtimalle saçlarınız toparlanacaktır. Şiddetle öneriyorum demir ilacını ve B12yi değerleriniz normale dönene dek bırakmayın.

Benim sürekli vitamin eksikligim var ve hep aynı değerlerdeler zaten bundan kaynaklı oldugunu düşünmüyorum öyle olsa hiç durmadan saç dökülmem devam ederdi. Benim şu saçımda hem agrı hem tepe bölgemde baya seyreklik var. Ve by sorunu öncesinde de yaşamıştım sonrasında düzelme sagladı döngü dedikleri şey her sene olan birşey mi etki ediyor acaba bilmiyorum. Saçımı agrıdan toplayamaz oldum tepemde saç kalmayacak bu gidişle bu dht kaynaklı oldugunu varsayıyorum. Ama çözümü nedir nasıl bir yol izlemem gerekir bilmiyorum diane 35 dht baskılıyordu normalde 3 4 aydır dökülmem var onun öncesinde dökülme yaşamıyordum çünkü