5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Vakum Saç Kaskı - Saç çıkarma

Vakum Saç Kaskı - Saç çıkarma

Merhaba,

İlk olarak 1905 yılında üretilen Evans Vacuum Cap adında, saç çıkardığını iddia eden bir takım ürünler gördüm. Bir çok marka sanırım benzer ürünleri benzer tarihlerde çıkarmış fakat bir çok eski icat gibi zamanımızda üretilmiyor, bu faydasız olduğu anlamına da gelmiyor olabilir. Aşağıdaki linkten ürünü inceleyebilirsiniz.

https://www.antikeychop.com/evansvacuumcap

Aslında ürünü görmeden buna benzer bir fikir geliştirmiştim, bunu birilerinin 120 yıl önce düşünmesi beni şaşırttı. Kupa tedavisinde kullanılan küçük kupaların kafada durmaması üzerine, kişiye özel, tüm kafada kan akışını arttırabilecek bir ürün düşünmüştüm. Growband adında ürünü incelerseniz benzer bir etkiyi yapmaya çalışıyor fakat vakum kadar etkili olamayacağı belli oluyor.

Uzun süren saç masajlarının, dermaroller ürünlerinin, yağ sürüp kas gevşetmenin, minoxil gibi tansiyon ilacı kökenli ürünlerin, mezoterapi ve botoks uygulamalarının tüm amacı kan dolaşımını sağlamak ve bazı teorilere göre saçta DHT'nin birikmesine izin vermemek. Kan dolaşımı durunca DHT biriktiği, derinin kalınlaştığı, kas olmadığı için de gözlerin bozulması gibi saçların döküldüğünü iddia eden fikirler mevcut, hatta uzun sürede işe yarayan masaj uygulaması da bunu destekliyor.

Fakat her gün 20 dakika masaj yapmak yerine, bu vakum ürünü ile aynı etkiyi bir kaç dakika harcayarak sağlayabiliriz, derinin elastikiyeti çok rahat sağlanabilir. Acaba bu ürün hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Bunu hayata geçirmek, kişiye özel kalıp alarak vakum yapmak sizce ne kadar mümkün ve nasıl yapılabilir.

Yeni Üye
    Çok doğru yaklaşım bence belki kesin çözüm değil ama ciddi fark yaratacaktır.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bunun ucuz bir versiyonu olması lazım çünkü basit bir mekanizma.

SaçımınDoktoru Üyesi
    çinliler şu growband işine girseler bizde alsak. çok basit bir alet aslında