Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 19 yaşında dökülme

Yeni Üye

19 yaşında dökülme

Ne önerirsiniz 19 yaşındayım , ailemde babam amcam dedelerim kel dayilarimin baya seyrek saçları doktora gitmedim gitmeyi de düşünmüyorum genetik dokulme olduğu bariz belli gibi , yapı olarak ince telli ve biraz seyrekti son bir senede biraz daha seyreldi , sizce nedir önerileriniz nedir

Tepe : https://i.hizliresim.com/pwfkft9.jpg

Tepe2 : https://i.hizliresim.com/hcw33vm.jpg

On çizgi : https://i.hizliresim.com/240yaix.jpg

Sol sakak : https://i.hizliresim.com/mhseatx.jpg

Sağ şakak : https://i.hizliresim.com/10k3vlp.jpg

Yeni Üye
    Bana soracak olursan bırakmamak şartıyla minoxil + finasterid başlamalısın. Saçların çok fazla seyrelmiş aşka türlü toparlanacağını sanmıyorum. Üstüne de vitamin vs. değerlerine baktır eksik varsa onların da takviyesine başla.

Yeni Üye
    Alıntı cataracs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana soracak olursan bırakmamak şartıyla minoxil + finasterid başlamalısın. Saçların çok fazla seyrelmiş aşka türlü toparlanacağını sanmıyorum. Üstüne de vitamin vs. değerlerine baktır eksik varsa onların da takviyesine başla.
    Minox döngü olayından dolayı başlamayı düşünmüyorum ve bu yaşta finans sıkıntı olmaz mı onu geçtim geçmişe göre aşırı bı seyrelme yok doğuştan ince telli seyrek saça sahiptim özellikle vertex kısmı fakat bı sene içinde daha da seyreldi eskiden de böyle açıktı

Yeni Üye
    baska önerisi olan var mı minox dışında ne yapabilirim . tepe hiçbir zaman gür değildi seyrekti fakat zamanla daha da seyreldi miracle losyon , procapil içeren sprey aklıma bu ikisi geldi hangisi iyi olur
    seti cell falan bunların işe yaradıgını dusunmuyorum

Benim de benzer bir sorunum var. Son haftalarda yoğun şekilde bir çok yazı okudum.

Kişisel olarak yaptıklarımdan bahsedebilirim. Eğer erkek veya kadın tipi dökülmeye sahipsen bu söylediklerimin işe yaraması lazım. Vitamin eksikliği gibi nedenlerle saçın seyrelmesi ise sorunu çözmen sorunu direk çözecektir fakat senin de erkek tipi dökülmeye benziyor. Her gün sabah ve akşam 10-20 dakika sıkma, germe ve baskı uygulama şeklinde masaj uygulaması yapmanı öneriyorum. Bir çok çeşidi internette bulabilirsin, sadece masaj ile iyileşen saçları ''perfecthairhealth'' sitesinde inceleyebilirsin.

Bunun dışında rosemary yağının minoxil'den çok daha etkili olduğunu gösteren araştırmalar var, dilersen yine aynı sitede uzunca bir açıklama ve araştırmanın linklerine ulaşabilirsin. İki günde bir badem yağıyla seyreltmiş rosemary (biberiye) yağını kafana masaj yaparak sürmeni de öneriyorum. Saç derisindeki fibroz ve kalsifikasyona iyi geldiğini gösteren araştırmalar var. Zaten saç benim de inandığım bir görüşe göre saçı DHT dökmüyor, fibroz dolayısıyla dökülüyor, DHT sadece sonuçlardan birisi, tam sistemi hala bilmiyoruz.

Son olarak her gün tansiyonunu çok zorlamayacak şekilde amuda kalkmanı tavsiye ediyorum. Kafana çok güzel masaj oluyor, kan dolaşımını rahatlatıyor. Ben yere bir havlu serdim, onun üzerinde amuda kalkıyorum ve kafamın farklı noktalarında baskı uyguluyorum. Bu tansiyonunu çok zorluyorsa, yerde secde eder gibi durarak, alnını ve kafanı havluya bastırarak masaj yapabilirsin, çok rahatça yerden kafanın bir çok noktasına baskı uygulayabilir ve kafa derini hareket ettirebilirsin.

Herkesin bildiği üzere yeşil yapraklı sebzeler yemeni, olabildiğince et ve balık yemenin ve su içmenin de inan çok faydası olacaktır. Hareket eden biri olduğunu sanmıyorum çünkü son senelerde ben de etmiyorum ve dökülmeyi hızlandırdı, hareket etmek, kalp sağlığı ve doğal olarak damar sağlığına da iyi gelecektir. Sigara içiyorsan damar sağlığın için bırakmanı önerebilirim. Kafa derinin sertliğini çözmenin bir çok sorunu çözeceğine inanıyorum.

Yeni Üye
    Alıntı behance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de benzer bir sorunum var. Son haftalarda yoğun şekilde bir çok yazı okudum.

Kişisel olarak yaptıklarımdan bahsedebilirim. Eğer erkek veya kadın tipi dökülmeye sahipsen bu söylediklerimin işe yaraması lazım. Vitamin eksikliği gibi nedenlerle saçın seyrelmesi ise sorunu çözmen sorunu direk çözecektir fakat senin de erkek tipi dökülmeye benziyor. Her gün sabah ve akşam 10-20 dakika sıkma, germe ve baskı uygulama şeklinde masaj uygulaması yapmanı öneriyorum. Bir çok çeşidi internette bulabilirsin, sadece masaj ile iyileşen saçları ''perfecthairhealth'' sitesinde inceleyebilirsin.

Bunun dışında rosemary yağının minoxil'den çok daha etkili olduğunu gösteren araştırmalar var, dilersen yine aynı sitede uzunca bir açıklama ve araştırmanın linklerine ulaşabilirsin. İki günde bir badem yağıyla seyreltmiş rosemary (biberiye) yağını kafana masaj yaparak sürmeni de öneriyorum. Saç derisindeki fibroz ve kalsifikasyona iyi geldiğini gösteren araştırmalar var. Zaten saç benim de inandığım bir görüşe göre saçı DHT dökmüyor, fibroz dolayısıyla dökülüyor, DHT sadece sonuçlardan birisi, tam sistemi hala bilmiyoruz.

Son olarak her gün tansiyonunu çok zorlamayacak şekilde amuda kalkmanı tavsiye ediyorum. Kafana çok güzel masaj oluyor, kan dolaşımını rahatlatıyor. Ben yere bir havlu serdim, onun üzerinde amuda kalkıyorum ve kafamın farklı noktalarında baskı uyguluyorum. Bu tansiyonunu çok zorluyorsa, yerde secde eder gibi durarak, alnını ve kafanı havluya bastırarak masaj yapabilirsin, çok rahatça yerden kafanın bir çok noktasına baskı uygulayabilir ve kafa derini hareket ettirebilirsin.

Herkesin bildiği üzere yeşil yapraklı sebzeler yemeni, olabildiğince et ve balık yemenin ve su içmenin de inan çok faydası olacaktır. Hareket eden biri olduğunu sanmıyorum çünkü son senelerde ben de etmiyorum ve dökülmeyi hızlandırdı, hareket etmek, kalp sağlığı ve doğal olarak damar sağlığına da iyi gelecektir. Sigara içiyorsan damar sağlığın için bırakmanı önerebilirim. Kafa derinin sertliğini çözmenin bir çok sorunu çözeceğine inanıyorum.
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim , sigara gibi bir alışkanlığım yok , masaj konusuna yoğunlaşcam , onerdiginiz biberiye yağı hakkında bende yararlı şeyler okudum ama önemli olan hakiki olanini bulup uygulamak nasıl bulucam bilemedim , kafamda plan yaptım her gün bir xpecia tablet , haftada üç gün günde 1.5ml biberiye yağı +1.5ml tatlı badem yağını saç koklerine yedirmek kafamdan oran uydurdum umarım iyi olur , haftada bir iki kere dermaroller , sabah akşam 15-20 dk sağlam saç masajı

Ayrıca bana sorarsanız saçınız hiç açılmamış, fakat her erkeğin ve kadının olabileceği gibi uyarı veriyor. Ön çizgi açılmamış, açılmışsa da gayet normal seviyede fakat saçın yoğunluğu azalmış, gayet döndürülebileceğini düşünüyorum. Sadece masaj, yürüyüş gibi şeylere dikkat etmenize rağmen 6. aydan sonra hiç gelişim göstermezseniz, o zaman kan değerinizi ölçtürmenizi öneriyorum, belki de erkek veya kadın tipi dökülme değildir. Vitamin eksikliğine bağlı genel bir incelme dökülmesidir. Bu tarz dökülmeler sorunu bulduğunuz an rahatlıkla iyileşebiliyor, çinko, demir gibi eksiklikler, bağırsak bozuklukları sebep olabiliyor. Tabii hepimizi de bir şekilde az da olsa etkiliyordur, hepimizin sağlığımıza dikkat etmesi her halükarda faydalı olacaktır.

Yeni Üye
    Alıntı behance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bana sorarsanız saçınız hiç açılmamış, fakat her erkeğin ve kadının olabileceği gibi uyarı veriyor. Ön çizgi açılmamış, açılmışsa da gayet normal seviyede fakat saçın yoğunluğu azalmış, gayet döndürülebileceğini düşünüyorum. Sadece masaj, yürüyüş gibi şeylere dikkat etmenize rağmen 6. aydan sonra hiç gelişim göstermezseniz, o zaman kan değerinizi ölçtürmenizi öneriyorum, belki de erkek veya kadın tipi dökülme değildir. Vitamin eksikliğine bağlı genel bir incelme dökülmesidir. Bu tarz dökülmeler sorunu bulduğunuz an rahatlıkla iyileşebiliyor, çinko, demir gibi eksiklikler, bağırsak bozuklukları sebep olabiliyor. Tabii hepimizi de bir şekilde az da olsa etkiliyordur, hepimizin sağlığımıza dikkat etmesi her halükarda faydalı olacaktır.
    dediğiniz tavsiyeleri 6 ay boyunca düzenli bir şekilde denicem eğer yine bi fayda alamazsam kan tahlili yaptırırım , çoğu zaman demir ve b12 eksikliğim oluyo ilaç alsam bile kısa sürede düşüyor fakat eskiden böyle bi yogunluk kaybım yoktu , yaklasık bir sene içinde yavas yavas bu hale geldi eski fotolarımı inceleyince ön çizgide problem yok gibi duruyo vertex kısmına bakarsak benim doğustan o kısım seyrekti fakat orasında da bi güçsüzlük bi yoğunluk kaybı olmuş bariz belli , önerdiğiniz biberiye yağı hakkında nasıl uygulayabilirim ölçü vs , teşekkür ederim

Aslında uzun bir yazı yazmıştım ama onaya gitmemiş, tekrar yazmaya çabalayacağım.

Ben de yeni tedavi veya takviyelere başladım. Bade Naturel'in kendi sitesinden (en uygun fiyata orada bulabildim) 100 mg'lık saç bakım yağı ve ayrıca 10 mg saf biberiye yağı aldım. Bakım yağının içinde Argan yağı, jojoba yağı, avokado yağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı, biberiye yağı, nane yağı, lavanta yağı, çay ağacı yağları var. Faydasını bildiğim nane ve biberiye yağları için aldım ve ayrıca bu karışıma ek olarak etkisini arttırması için 5-10 damla da saf biberiye yağını ekleyip karıştırdım. Saf biberiye yağı zaten tek kullanılamıyor, başka bir yağla karıştırmak gerekiyor, yoksa yakıcı ve çok zararlı olabiliyor, zaten sanıyorum dökemezsin, anlarsın. | Bu aşırı basit karışımı bu sabah banyo sonrasında masaj yaparak saçıma sürdüm ve sanırım nane ve biberiye sayesinde kafam tatlı biçimde yanmaya başladı, mentollü bir his veriyor. Saç derisini rahatlatacağını umuyorum. İlk deneme olduğu için dermastamp denemedim, tepkiyi merak ettim ama sonraki sürüşlerimde dermastamp denemeyi düşünüyorum. Bundan ayrı bir tarif olarak 5-10 damla saf biberiye yağını 50 mg argan veya badem yağına dökerek de bu karışımı hazırlayabilirsiniz. Nane yağının da etkili olduğunu duydum, oranlar değişebilir ama genel olarak saf ve uçucu yağın çok az olması gerekiyor.

Bunun dışında da ben de takviyeleri çok araştırmıştım. Fakat xpecia yerine perfectil adında daha hafif bir takviye almaya karar verdim. Kararımdan emin değilim ama 1-2 günde bir içmeye çalışıyorum. Sanırım xpecia'da demir yoktu, o yüzden perfectil seçmiştim. Ayrıca xpecia'da gereksiz fazla biotin olduğunu düşünüyorum, gereksiz vücudu yormak istemedim. Saw palmetto dht için işe yarayabilir ama o konuda da pek bilgim yok, kafam netleşemedi. Dökülmenin sebebinin dht değil, ara elemanlardan biri olduğuna inanıyorum, ara eleman engellenirse dökülme de duruyor fakat hem kesin bir sonuç vermediğini düşünüyorum, hem de o elemanı tamamen egale etsek bile tüm vücudu sekteye uğratacak kadar değerli ara elemanlar... Fakat xpecia bana kalırsa aşırı masum bile kalıyor. Sadece ileri tedavilerden bahsettim.

Masaj konusuna ben de dikkat etmeye çabalayacağım, her gün yapmaya çalışıyorum. Bunun yanında amuda kalktıktan sonra normal dik hale gelirken kafa derimden sesler duymaya başladım, kireç veya fibroz konusunda yardımcı olduğunu düşünmeye başladım. Masaja ek olarak kafa derisini oynatmaya başladım, kulaklarını oynatmaya çalışarak başlayabilirsin, ''ear wiggling'' diye geçiyor, sonrasında tüm arka ve ön deriyi oynatmaya çalışıyorum, hala kontrol edemiyorum ama deniyorum, üzerine düşünülebilir.

Sanırım ben Dermaroller'ı haftada bir yapmayı düşünüyorum, biraz dinlenmeye de zaman ayırmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Demir ve b12 eksikliği direk dökülme nedeniniz olabilir, eğer vitamin eksikliğinden dökülüyorsa bunları yerine koyarsanız dökülmeniz kesilecektir. Erkek ve kadın tipi dökülmem mi, yoksa ''diffise thinning'' denilen dökülme mi olduğu sizin cevabınız olabilir, belki de ikisi de mevcuttur. Aslında benim de dökülmem size benziyor, hala erkek-kadın tipi dökülme mi, yoksa diffisu thinning gibi genel bir seyrelme mi pek anlayamıyorum, büyük ihtimal ikisi de mevcuttur. İyi günler.

Yeni Üye
    100mllik bakım yağını gördüm fakat o kadar yağ içerip bu kadar ucuz olması biraz tuhaf değil mi , bide yağı deriden en iyi şekilde nasıl geçirebiliriz, eminim yağların faydası vardır bazı tayfa bu tür şeyleri sevmiyo genelde minoxçu tayfa , masaj konusuna gelirsek saç derisini rahatça oynatabiliyorum ve saç derisini bükerken falan deride ağrı ve acı olabiliyo aynı zamanda saç derime bastırınca sanki kafatası ağrıyo gibi his var , dermaroller kaç mm kullanıyorsunuz , saç durumunuzu merak ettim

Sayfa 1/2 12 SonSon