Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: yağli saça ne tavsiye edersiniz

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bu durumdan rahatsızım açıkçası. Burası öyle çoluk çocuğun, ergenin eğleneceği bir forum değil zaten. Bu tür önlemler gerçekten üyeler arası etkileşimi çok çok azaltıyor. Bunun yerine daha aktif bir moderatör alınsa kurallar uygun olmayan cevaplara müdahele etse çok daha iyi olur.

Alıntı CİVİL MÜHENDİZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam vichnin mor şampuanını ,kırmızı olanını energy yazıyordu,yeşili denedim. en kötülerinden biri vichy.tresan denedim,sebamed,gnc biotinli,cafeinli alman mali alpecin,bioxinin her tipini,saw palmettolu hair pharmanın.inan bana yağlanma konusunda beni bıttım sabunu kadar memnun eden olmadı neticede benim bir çıkarım yok bu işten boşa para verme şampuanlara diye söylüyorum ama el yapımı orjınalını bulmaya çaliş sabunun.Şunu da söyleyim şampuan demişken sene 2005- 2006 idi lise sondaydım saçım öss sınavının stresiyle çok seyrelmişti tepe komple genel seyrelme oldu.okul bitti saçi kazıttım hayatımda ilk defa. Selective marka şampuan ve serum aldım italyan malıydi.o zaman fazla çeşit yoktu minoxil vs yoktu vichy filan.Kullandığım en etkili şampuandı serumu bir sefere mahsus kullandım ama şampuanını 1 seneye yakın kullandım saçlarimi hem dolgun gösteriyordu hemde yağlanmaya iyi gelmişti.Sonraları bulamaz oldum ama artık bulunsa da kullanmam bıttım sabunundan şaşmam kendimce pek çok denemeden sonra etkili yolu bulmuşum artık maceraya gerek yok .mümkün olduğunca doğaldan şaşmamak lazım diye düşünüyorum elimizde olan şeylerde
    HOCAM hangisi bunlardan
    https://www.hepsiburada.com/selectiv...lar-c-26012282

Alıntı REGHULL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlardan hiçbirine benzetemedim kabını belki değişmiştir benimki beyaz şeffaf bir şiseydi şampuanın kendiside beyaz krem rengiydi.yoğun bir kıvamı vardı.tabi aradan baya zaman geçti ambalajı değişmiş olabilir bunlardan biridir muhtemelen araştirin derim ama bence bıttım sabunu kullanmalısın sorunun yağlanma ise tekrar söylüyorum boşa para verme

Yeni Üye
    bunlardan hiçbirine benzetemedim kabını belki değişmiştir benimki beyaz şeffaf bir şiseydi şampuanın kendiside beyaz krem rengiydi.yoğun bir kıvamı vardı.tabi aradan baya zaman geçti ambalajı değişmiş olabilir bunlardan biridir muhtemelen araştirin derim ama bence bıttım sabunu kullanmalısın sorunun yağlanma ise tekrar söylüyorum boşa para verme
    Hocam nereden temin ediyorsunuz bittim sabununu , her yerde görüyorum orijinal diye geziniyolar ama insan bı güvenemiyo , bittim diye satiyolar millet fayda goremiyo hakiki olmadigi için

bilindik bir yer değil öyle internete veya il dişina satiş yapmıyorlar. araştirin bulursunuz denemekden zarar gelmez instagramda bittim sabunu sayfalari var her yere kargoyla gönderiyorlar videolarida var kazanlarda kaynatip el yapımı yaptiğini gösteriyorlar.onlarin sahte olduğunu sanmam zaten ucuz menengiç adli bir bitkiden elde ediyorlar sabunu.

bilindik bir yer değil öyle internete veya il dişina satiş yapmıyorlar. araştirin bulursunuz denemekden zarar gelmez instagramda bittim sabunu sayfalari var her yere kargoyla gönderiyorlar videolarida var kazanlarda kaynatip el yapımı yaptiğini gösteriyorlar.onlarin sahte olduğunu sanmam zaten ucuz menengiç adli bir bitkiden elde ediyorlar sabunu.
    HOCAM küçükken sivilce yağlı cilt için kükürtlü sabun tavsiye ederlerdi saç için kullansak ne olur

Alıntı REGHULL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HOCAM küçükken sivilce yağlı cilt için kükürtlü sabun tavsiye ederlerdi saç için kullansak ne olur
    Bu yağli saç için kükürtlü sabun kullanma fikrini bende denedim.gözlemime göre saçi bıttım,zeytinyağli,defne vs sabun türlerine göre daha gür ve dolgun gösteriyor ve gerçekten kurutma işlevini iyi yapiyor ama kükürtlü sabunun saf halini bulmakta zorlandım içine başka başka katkılar koyuyorlar bıttım gibi doğal,el yapımı olmuyor onun için bende zaman zaman reaksiyon verdirdi deriye sivilce vs gibi.bundan ötürü bende kullanmayı kestim.mesela saçi bıttım ile sabunlayip duruladıktan sonra kükürtlü ile sabunlayip duruluyordum güzel bir dolgunluk veriyordu. Yağlanma için iyi oluyor.Denemek lazım velhasıl

Yeni Üye
    Yıllarca bu sorundan müzdariptim saçımı yıkadıktan 1 gün sonra saçım tekrar yağlanıyordu ketanazol ıçeren şampuandan tut kullanmadığım ürün kalmadı daha sonra bir yerde okudum saçları ne kadar çok yıkarsak o derece yağlanıyormuş ve sıcak su yağlanmayı arttırıyormuş. Ònce yıkama aralığını 3 güne çikardim sonra 4 sonra 5 şimdi 1 hafta geçiyor anca yağlanıyor. Ketoral şampuan ile mümkün olduğunca uzak aralıklarla yıkamaya çalış ve asla sıcak su uygulama ılık su kullan. Faydasını göreceksin.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12