10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bioxinin Adıyla Satılan Ürün

Bioxinin Adıyla Satılan Ürün

3 kutusu 180 lira civarında satılan Bioxinin’in içinde 3 gr Minoxidil olduğu iddia ediliyor. Sağlık bakanlığından izinleri var fakat acaba bu ürünü 4 ay kullanıp eczanede satılan minox gibi fayda gören var mı? 3 adet aldım ben de aldım ama normal minoxa göre sıvısı biraz daha akışkan olduğuna eminim. Eğer kimse cevap yazmazsa 4 ay sonra ne kadar etkili buradan yazarım.
    23 Ocak 2015 Minoxil Sprey+Dutasterid (Avodart)
    Konazol Şampuan
    2 Mart 2015 Miracle Losyon
    2 Mart 2015 Ketoral+Azalderm Krem

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam düz minoxtur pg tahriş edebilir sıkıntı olursa saf minox temin edip kullanabilirsiniz
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Teşekkürler cevap için. Ben de uzun zamandır saf minox temin etmeyi düşünüyordum ama güvenemiyorum. Sizin bildiğiniz bir tedarikçi var mı?
    Konazol Şampuan

Bioxinin forte %5 minoxidil ürününden bahsediyorsak tedavimde en başından beri onu kullanıyorum. Açıkçası çoklu almak istemediğim için bu ay minoxil aldım bana çok farklı gelmedi minoxil bioxinin ürününe göre. Sanki alkolü bir tık daha kalitesiz bioxininin. Ama almanyada aldığım eczanenin kendi ürünü daha bir etkili sanki diğer ikisine göre. Daha da etkilisi rogaine. Yani sıralayacak olursam rogaine > eczanenin kendi çözeltisi > minox > bioxinin yani eğer kutusu gerçekten 60 tl ye denk gelicekse çok iyiymiş en kötü 1 er fıs fazla sıkarsınız her seferinde. Değer o fiyat farki ama biri 170 ken diğerini 130 a alacaksanız minoxil daha yerinde olur

Daha önce eczaneden alıyordum minoxu, saç ektirdikten sonra bıraktım ama vertex çok döküldüğü için tekrar minox + dutasteride kullanmaya karar verdim. En son 3 al 2 öde yapan eczacı 100 lira civarı sayıyordu şimdi 220 lira deyince bioxinini deneyeyim dedim. Açıkçası etken maddenin 3gr'dan daha az olduğunu düşünüyorum. Çünkü eski minox haftada bir yaptığım dermarollerden 6 saat sonra kullanınca hafif çarpıntı yapardı ama bioxinini dermarollerden hemen sonra yapmama rağmen çarpıntı yapmıyor. Birde daha önce yazdığım gibi kıvamı çok daha akışkan eski kullandığıma minoxa göre. Daha 2. aydayım, bakalım 2 ay sonra belli olur.

Alıntı Ace01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bioxinin forte %5 minoxidil ürününden bahsediyorsak tedavimde en başından beri onu kullanıyorum. Açıkçası çoklu almak istemediğim için bu ay minoxil aldım bana çok farklı gelmedi minoxil bioxinin ürününe göre. Sanki alkolü bir tık daha kalitesiz bioxininin. Ama almanyada aldığım eczanenin kendi ürünü daha bir etkili sanki diğer ikisine göre. Daha da etkilisi rogaine. Yani sıralayacak olursam rogaine > eczanenin kendi çözeltisi > minox > bioxinin yani eğer kutusu gerçekten 60 tl ye denk gelicekse çok iyiymiş en kötü 1 er fıs fazla sıkarsınız her seferinde. Değer o fiyat farki ama biri 170 ken diğerini 130 a alacaksanız minoxil daha yerinde olur
    Konazol Şampuan

Yeni Üye
    Kesinlikle kullanmayın " Bioxinin " an itibariyle 9 uncu kutuyu bitirmek üzereyim kaplumbağa adımları bile yok başladığım noktadayım. Boşu boşuna verdiğim parayı geçtim Emeklerime zamanıma saçıma yazık oldu.

Aynen bende bi ara kullandım öyle aman aman faydası yok saçıma minoxidil olarak bundan 4 yıl öncesinde satılan iran malı pak daraular çok iş yapıyordu ama artık onada el attılar artık orjinal bulmak zor forum olarak şu işe bir el atalım miracle hocamızda bize destek çıksın alalım %5 yada %10 formunda yapalım en azından ne kullandığımızı biliriz

2015 yılıydı galiba bioxinin aldım kulandım 3 kutu hiç fayda görmedim... dedim ki heralde bu tedavi bende işe yaramıyo. daha sonra 2017 yılında yeniden tedaviye başladım ama minoxil markasıyla. sonuç muhteşem oldu benim için 5 yıldır kullanıyorum kesintisiz. saçım dökülüyo ama açılma olmuyor.. Ankaradayım eğer toz minoxidil almak için bir grup oluşturulacaksa katılırım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı mehmet_81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 yılıydı galiba bioxinin aldım kulandım 3 kutu hiç fayda görmedim... dedim ki heralde bu tedavi bende işe yaramıyo. daha sonra 2017 yılında yeniden tedaviye başladım ama minoxil markasıyla. sonuç muhteşem oldu benim için 5 yıldır kullanıyorum kesintisiz. saçım dökülüyo ama açılma olmuyor.. Ankaradayım eğer toz minoxidil almak için bir grup oluşturulacaksa katılırım
    Müthiş bir kalite farkı var o halde.. Aslında bu firmalar çok alıp çok daha ekonomik üretebiliyorlar ancak çok az kalite fiyat farkı bile karlılığı artırıyor bu da bazı üreticilere cazip gelmiş anlaşılan. Toplu alım miracle organize ediyor zaman zaman kendisine yazarsanız ekler yer varsa.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

Alıntı sevenup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müthiş bir kalite farkı var o halde.. Aslında bu firmalar çok alıp çok daha ekonomik üretebiliyorlar ancak çok az kalite fiyat farkı bile karlılığı artırıyor bu da bazı üreticilere cazip gelmiş anlaşılan. Toplu alım miracle organize ediyor zaman zaman kendisine yazarsanız ekler yer varsa.
    Hocam bu dediğim 2015-16 yılı falan olması lazım. firma belkii kendini düzeltmiştir ya da belki ben öyle bir parti mala denk gelmişimdir. ama şu an ki durumda bu tecrübeden sonra "ya fiyatlar uçtu bioxinin daha ucuz alayım da 3 ay da bunu deneyim" demem mümkün değil.