Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 26 propecia, minoxil, aerius tedavisi başlangıç

Arrow Yaş 26 propecia, minoxil, aerius tedavisi başlangıç

Herkese merhabalar,
    Çok uzun zamanın ardından tekrar foruma dahil olmak istedim. 6-7 aydır herhangi bir tedavi uygulamıyordum ve tekrar başlamak istedim. Daha önce dutasteride oral, minoxil ve konazol 3lüsü ile uzun zaman döngülerle ve bazen düzenli bazen düzensiz tedavilerle bir şekilde saçları tamamen kaybetmeyi engelledim . 17 yaşından başlayıp devam eden diffuse tip dökülme mevcut, yağlanma, pullanma ve kaşıntı her zaman oluyordu çünkü pgd2 ye karşı herhangi bir önlem almamıştım. Propecia ve aerius ilk defa kullanacağım, minoxil ile zaten uzun bi geçmişimiz var. 3 gündür aerius ve konazol kullanıyorum kaşıntı tamamen geçti diyebilirim. Bugünden itibaren de minoxil ve propecia başladım. Şuan günlük 100e yakın bir dökülmem var tekrar başarı sağlayacağını düşünüyorum ama hiçbir zaman ilk kez uygulanan tedavi kadar etki alınmadığına şahit olduk. Gelişmeleri buradan zaman zaman güncelleme yaparak aktaracağım. En yakın zamanda fotoğraf eklemeyi de düşünüyorum uygun ortamı yakaladığımda.

Uzun süre dökülmeleri geciktirebilmeniz oldukça önemli gelişmeleri bekliyoruz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Hocam aeriusu nasıl kuşlanıyorsunuz oral olarak mı ?

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süre dökülmeleri geciktirebilmeniz oldukça önemli gelişmeleri bekliyoruz.
    Evet miracle hocam 7 yıl kadar olmuş diğer forumu bırakıp buraya kayıt olalı. O zamanlar bile 20 yaşında açılmalar başlamıştı. Tedaviye dayalı kesin bir gelişme yaşayınca aktaracağım.

Alıntı Ceri96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aeriusu nasıl kuşlanıyorsunuz oral olarak mı ?
    Evet hocam oral olarak kullanıyorum. Inflamasyon, kaşıntı geçti ama konazol ve aerius aynı anda başladığım için hangisinden kaynaklı bilemiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende imzamdaki süreçten beri türlü türlü şeyler kullanıyorum. Güncel olarak 1 gün miracle 1 gün topikal dut şeklinde devam ediyorum. Ara sıra elimde kalan seti celli kullanıyorum. Dökülmelerim bir türlü azalmıyor. Herhangi bir açılma yok fakat dökülmeler yinede canımı sıkıyor. Günde 1 medobyocomplex ve mevsimsel alerjim için kbb nin verdiği levmontuda kullanıyorum. Aeriusda kullanmıştım. Onunda etkisi olmamıştı.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende imzamdaki süreçten beri türlü türlü şeyler kullanıyorum. Güncel olarak 1 gün miracle 1 gün topikal dut şeklinde devam ediyorum. Ara sıra elimde kalan seti celli kullanıyorum. Dökülmelerim bir türlü azalmıyor. Herhangi bir açılma yok fakat dökülmeler yinede canımı sıkıyor. Günde 1 medobyocomplex ve mevsimsel alerjim için kbb nin verdiği levmontuda kullanıyorum. Aeriusda kullanmıştım. Onunda etkisi olmamıştı.
    Hocam sana nacizane tavsiyem belli bir saç yoğunluğu kaybedilmeden işi sıkı tutmak gerekiyor. Şöyle izah edeyim size, açıklık belirgin hale geldikten sonraki yoğunluk meydana gelince kullanılan tedavi materyallerinin döngüleri saçı 3 ay döküp 3 ay da en fazla bu bana yeter diyebileceğiniz kıvamda olabiliyor en fazla bu böyle devam ediyor. Ama baştan sıkı tutunca döngü olsa bile etrafınızdaki insanlar saç probleminiz olduğunu farketmiyor. O açıklığı gördüğünüz zamanlar çok tehlikeli başlarım tedavisine de diyip moralinizi bozabilir bu forumda 5 yılı aşkın tedavi uygulayanlar beni anlayacaktır. Topikal tedavilerinizi aksatmamanızı tavsiye ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı punishe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sana nacizane tavsiyem belli bir saç yoğunluğu kaybedilmeden işi sıkı tutmak gerekiyor. Şöyle izah edeyim size, açıklık belirgin hale geldikten sonraki yoğunluk meydana gelince kullanılan tedavi materyallerinin döngüleri saçı 3 ay döküp 3 ay da en fazla bu bana yeter diyebileceğiniz kıvamda olabiliyor en fazla bu böyle devam ediyor. Ama baştan sıkı tutunca döngü olsa bile etrafınızdaki insanlar saç probleminiz olduğunu farketmiyor. O açıklığı gördüğünüz zamanlar çok tehlikeli başlarım tedavisine de diyip moralinizi bozabilir bu forumda 5 yılı aşkın tedavi uygulayanlar beni anlayacaktır. Topikal tedavilerinizi aksatmamanızı tavsiye ediyorum.
    Hiç aksatmıyorum zaten Umarım açılma olmaz ilerde
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam propecia'yı reçeteli olarak mı alıyorsunuz?
    -proscar(1/4)
    -ketoral

Alıntı shadow1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam propecia'yı reçeteli olarak mı alıyorsunuz?
    Yok hocam öyle bir ihtimal var mı, fiyatta fark ediyor mu?

Sayfa 1/2 12 SonSon