6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Minoxil aşırı doz

Yeni Üye

Minoxil aşırı doz

Merhaba saçlarımda inanılmaz etki aldım minoxilden kaybetmemek için de dozu arttırdım. Son 1 aydır aşırı fazla doz kullandim.şu an gözlerimin iç ve dış kısmında göçükluk ve morluk oluştu (gözlerime bişey olcak diye çok korkuyorum)napmam gerekiyor kaç gün ara vermeliyim yada sadece dozu düşürsem düzelir mi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 gün bırak sonra 3 gün de tek sefer uygula daha sonra normale dön..

Yeni Üye
    Başına böyle bişey gelen oldu mu,minoxilden çarpıntı yaşadım ertesi gün uyandığımda gözlerimin iç burna yakın olan kısmında morarma ve çökme olmuştu. Göz çevremin en dış kısmında da elmacık kemiğinin üstünde göçükluk oluştu sanki hiç duzelmicek gibi hissediyorum.arkadaslar size de tavsiyem sakın dozu fazla kullanmayın

Su tüketiminizi arttırın. Tansiyon düşürücü bir çok ilacın overdose durumunda yaşanabilen bir reaksiyon sizinki. Morarmadan kastınız harbi morluksa 1 hafta kadar kullanmamanız iyidir hasarlı dokuların tamamen iyileşmesi için ve Allah korusun kalıcı hasarı önlemek icin. Ayrıyetten minoxidil vücutta ödem yapan ve aynı zamanda su tutan da bir ilaç. Sporla aranız nasıl bilmiyorum ama hiç yapmıyorsanız bile bu birkaç gün orta tempolu 30-40 dklık gezinti yürüyüşü yaparsanız dolaşımı arttırmış olursunuz ve yine abartmamak kaydıyla kahve içebilirsiniz o da diüretiktir. O bölgeye çay ve kahveye bandırılmış pamukla kompress uygulayabilirsiniz ve azelaik asit içeren azalderm gibi kremler azar azar yine bölgeye sürerek tekrar kan akışını sağlayabilirsiniz.

Tabi göze sadece çay kompresi uygun. Geçmiş olsun simdiden

Bol su için geçicidir.